Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Japán nyelvet szeretnék...

Japán nyelvet szeretnék tanulni. Teljesen anyanyelvi szintre szeretném elsajátítani mivel ki szeretnék költözni és ott élni. Szeretném hallani a véleményeteket a nyelv tanulásról, főként olyanokét akik kint is voltak már? (lent még)

Figyelt kérdés
Ha ismertek valami jó praktikát a tanulásához az igazán érdekelne. Illetve ha tudtok mondanátok pár dolgot hogy milyen is igazán ott?

2016. febr. 4. 20:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ötletnek nem rossz... De van arról fogalmad, hogy milyen nehéz ott elhelyezkedni és megélni??? Meg elsajátítani egy egészen idegen kultúrát... Bizonyos szinten érthető, hogy ki akarsz menni, de ebből a szempontból Japán a legnagyobb falat ezen a sártekén.
2016. febr. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:

Gyakorlas gyakorlas gyakorlas!!!!:))

En anno amikor franciaul kezdtem tanulni kerestem egy levelezo tarsat aki magyarul szeretett volna tanulni, igy hol franciaul hol magyarul beszeltunk.:)

De abban az elozo valaszolonak igaza van, hogy japanban eg nehez elhelyezkedni, de ha mindenkepp szeretned akkor vagj bele, ha tenyleg nagyon komolyan gondolod akkor tanar keresest javaslok.:)

2016. febr. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Mindenféleképpen komolyan gondolom! Az hogy milyen nehéz elhelyezkedni és a többi fölösleges dolog nem foglalkoztat mivel megbirkózom vele ha törik ha szakad. Ez olyan nekem mint egy álom és mindent megteszek érte hogy teljesüljön. Második kommentelőnek köszönöm a választ biztos hasznát fogom venni!
2016. febr. 5. 10:46
 4/12 anonim ***** válasza:

Inkább hiányszakmát tanulj meg magas fokon, azzal sokkal könnyebb Japánban elhelyezkedni mint anyanyelvi nyelvtudással. Több mint 100 millió ember él ott akinek valóban japán az anyanyelve és emellett egyéb képesítéssel is rendelkezik, velük szemben semmid se lesz, ráadásul külföldi vagy, ott szalagmunkára se vesznek fel akárkit.

A Japánban letelepedéshez a megbirkózás nem elég, nehezebben engednek be mint az Usába, szóval a legkevésbé felesleges dolog az elhelyezkedés, csak nyelvtudással nem sokra mész - maximum ha beházasodsz.

Rövidebb időszakokra ki tudsz menni szétnézni - ösztöndíjak, munkahelyi kapcsolatok.

Laktam kint (de még gyerekként), nem lehetetlen a beilleszkedés, de tényleg ne csak a nyelvből és kultúrából készülj.

2016. febr. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Ezekkel úgy ahogy tisztában vagyok. Eddig azon gondolkoztam hogy vagy tolmács vagy tanárként helyezkedek el.

De nem értem miért ezeket a válaszokat kapom mikor nem ezt a kérdést tettem fel. Megismétlem, a kérdésem a Japán nyelv tanulásáról szól! Minden egyéb válasz adást kérem tartsa meg magának az illető. Sajnálom hogy így fejezem ki magam de más nem nagyon foglalkoztat.

2016. febr. 5. 13:01
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem a nyelvtanulásban az segít ha mindennap csinálok valamit, vannak telefonra feltölthető alkalmazások a kanjik tanulásától kezdve a szavakig, ezek jó nyelvtudásnál is alkalmasak ismétlésre.

Keress beszélgetőpartnert, pl. skype-ozz japán anyanyelvűekkel, vagy minimum olyannal aki jól beszél japánul. A gyakorlás hasznos dolog (nekem ezért is estek ki a fejemből azok a nyelvek, amiket nem használok).

Ha nincs pénzed vannak netes tanfolyamok, ha van menj tanárhoz vagy tanfolyamra, egyetemen pedig japán szakra, ahol nem csak a nyelvvel, hanem a kultúrával is foglalkoznak. Természetesen ha tanár akarsz lenni akkor mellette pedagógiát sem árt tanulnod, bár Japánban nem feltétlenül fogják nézni, hogy milyen itteni pedagógusi papírjaid vannak, plusz nem mondtad, mit szeretnél tanítani - mert nem sok magyartanárra van Japánban szükség, talán ha perfekt angolt is beszélnél, úgy taníthatnál japánokat angolra (bár jobban szeretik az angol anyanyelvű tanárokat, de fehér emberként nagyobb eséllyel indulsz angoltanárként, mint egy akár Amerikából érkező, angol anyanyelvű japán).

2016. febr. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%

Tudod, kérdező, azért reagálnak sokan a tervedre, mert SEGÍTENI AKARNAK, mert látják, hogy nem jártál utána rendesen a témának, és meg akarják neked spórolni a sok felesleges munkát!

Lehet, hogy te nem akarsz ezekkel foglalkozni, de álom ide vagy oda, az álmot is csak a REALITÁS talaján lehet megvalósítani! Ami azt jelenti, hogy utánaolvasok minden pici részletnek, megtervezem előre lépésről lépésre. Ez egyébként sajnos sokat kivesz a szenvedélyes varázs erejéből, de ezt csak így lehet csinálni. A nyelvtanulás egy hosszú, szívós munka, ami sokszor monotonná tud válni (főleg a kanjik gyakorlása...)


Még az sem lenne baj, hogy eddig mondjuk nem néztél utána, de az, hogy leszóld azokat, akik figyelmeztetni akarnak pár dologra, és homokba dugod a fejed, mutatja, hogy tényleg mennyire nem is akarsz szembenézni a realitással.


Az szép terv, ha anyanyelvi szinten meg akarsz tanulni japánul, de tényleg önmagában nem elég! Mit tervezel mellette használni tolmácsként? A magyart? Csak mert arra édeskevés szükség van kint.

Vagy magyart tanítanál? Arra szintúgy nagyon nagyon kicsi a kereslet.

Most gondold el, megtanulna egy japán anyanyelvi szinten magyarul, és jönne M.o-ra állásra jelentkezni. Mégis mit végezhetne? Nem ért semmihez a nyelven kívül... Magyarul meg 10 millió magyar tud, ennyivel nem rúg labdába itt... Ugyanez lenne a helyzet veled kint.


Én akárhány magyart ismerek, aki Japánban él és dolgozik, mindenki az angollal helyezkedett el. Ez esetben pedig egyáltalán nem kell tudnia anyanyelvi szinten japánul.


Szóval csak azért figyelmeztettünk erre a jelenségre, mert meg akarjuk spórolni neked, hogy feleslegesen feccölj éveket a japán tanulásba úgy, hogy aztán ilyen úton-módon nem valósíthatnád meg az álmod.


Tényleg többet érnél el hiányszakma tanulásával, vagy ha nyelvtanárnak állnál. Minden másra ici-pici az esély.


Jó praktika -- csodamódszer -- meg nincsen, neten millió forrás található, mondjuk főleg angolul. Csakis a gyakorlás segít, semmi más.

2016. febr. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ja, és még annyi: ha igazán utánajártál volna a témának, akkor nem itt kérdezgetnél embereket, hogy segítsenek... Itt a GYK-n is kb hetente kérdezik ezt meg, tippeket kérve... Tele az internet hasznos cikkekkel, mivel és hogy kezdje az ember a japán tanulást, de mondom, még ha te sok ember személyes tippjére lettél volna kíváncsi, akkor is elég lett volna ezen az oldalon egy kicsit visszább lapozni...


Ha igazán komolyan gondolnád, magadtól esnél neki a tippek keresésének, nem azt várnád, hogy más az öledbe lapátolja a megoldást...


Ha valóban ennyire csinálni akarod a tanulást -- csináld!


Huhh, nem akartam ennyire kifakadni, de nagyon unom már, hogy ennyire önállótlan a legtöbb ember, amikor itt van az internet... Ezért tart ott az ország, ahol, mert ennyire önállótlanná nevelik a legtöbb embert az oktatásban...

Mikor én voltam fiatal, nem volt még internet, felnőttként tanultam bele, és rengeteg dolgot innen tanultam, többek között a japánt is... Szóval tudom, hogy ha valaki igazán akar, akkor csinálja, nem beszél róla.

2016. febr. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Csak hogy válaszoljak az értelmetlen kérdéseidre.

Ha tolmácsként fogok kimenni akkor Japán-Angol-Magyar nyelven, mivel tudom hogy a Magyar egymagában édeskevés. Ha tanárként helyezkednék el akkor Magyar nyelvet oktatnék, amire nem sok de van kereslet. Újra elmondom neked hogy ezekkel a fölösleges hozzászólásokkal ne fárassz mert nagyon nem érdekelnek. Ezzel maximum a saját magad idejét pazarolod el.



A másik kommentelőnek köszönöm a választ ezt a skype-os dolgot valószínűleg használni fogom. Ja igen és nem utolsósorban azért itt kérek segítséget mert már minden szirszart végignéztem de mindenhol ugyanazt találtam. Szóval kérlek ne ítélkezz a saját véleményed alapján 0 tudással.

2016. febr. 5. 16:51
 10/12 anonim ***** válasza:

Japán–magyar–angol tolmácsként sem fogsz kint labdába rúgni, mivel ezerszer előbb felvesznek helyetted tolmácsolni egy amerikait.


Ha mindenáron ki akarsz jutni Japánba, a puszta nyelvtudásnál SOKKAL nagyobb sikerrel kecsegtet, ha kitanulsz sebésznek vagy Java-programozónak.

2016. febr. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!