Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hihetetlen hogy erre készülök/...

Hihetetlen hogy erre készülök/gondolok. Mentálisan beteg lennék?

Figyelt kérdés

Még magam sem tudom hova tenni, de hetek óta azon gondolkozok és egyre közelebb vagyok ahhoz hogy feladjam az életet. Ami még számomra is furcsa. De csak az egyik részről. Van családom, párom évek óta, vannak barátaim. Gyerekkorom ugyan nehéz volt, de édesanyámnak köszönhetően minden -ami a körülményekhez képest lehetett-, jóra fordult. 23 éves csinosnak mondott nő vagyok, tanult, eredményes, akik körülvesznek szeretnek. Nagyon sok a megpróbáltatás már egy jó egy éve (az élet minden területén;család, egészség stb.), és úgy érzem ebből a gödörből képtelen vagyok kimászni. A részletekbe nem megyek bele.

Egyszerűen utálom magam miatta, de már nagyrészt mindent végiggondoltam fejben. Érthető, mégis érthetetlen ahogy "látom magam" vívódni. Érthető mert én tudom miken megyek keresztül és milyen problémáim vannak. Érthetetlen mert szeretem a családom, a párom és ami vagyok mellettük. Nevetek magamon ahogy a kérdést kiírom. Valaki érzett már így, esetleg hasonlóan?


2016. márc. 17. 13:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát ez a kérdés teljes mértékben attól függ, hogy milyen egészségügyi problémád van...
2016. márc. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Gondolj a családodra, a párodra, ők mit éreznének? Fiatal vagy még, bőven változhatnak a dolgok pozitív irányba. Sőt, biztos vagyok benne. De keress minél hamarabb egy pszichológust.
2016. márc. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Második válaszoló; rátapintottál a lényegre. Édesanyám és a párom. Ők tartanak még vissza.

Pszichológusra én is gondoltam tavaly, de ő nem tudja megoldani a problémákat. És többet közülük én sem.

Köszönöm hogy írtatok.

Még az első válaszolóéra reagálnék, annyit hogy a betegségem nem ugyan gyógyíthatatlan ámbár nem halálos.

2016. márc. 17. 13:19
 4/12 A kérdező kommentje:
*betegségem ugyan gyógyíthatatlan
2016. márc. 17. 13:20
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A pszichológus nem tudja helyetted megoldani a problémákat, de segít abban, hogy te magad egy más aspektusból is rá tudj nézni és így már akár meg is tudod oldani. Mindenképp érdemes elmenni 4-5 konzultációra, annyi idő alatt már tapasztalni fogsz változást.
2016. márc. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
4%
A fő kérdésbe nem írtam hogy beteg vagy. Utána azt írod hogy gyógyíthatatlan vagy. Legalább normálisan leírnád hogy mi a bajod, mert igy még totózni sem tudunk. Ezért a kérdésnek nincs értelme.
2016. márc. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

A leírásban leírtam hogy egészségügyi gondok is vannak. Egy válaszban pedig írtam hogy ez a betegség nem halálos. Viszont gyógyíthatatlan. Tehát amíg élek ez elkísér.


A fő kérdésben valóban azt kérdezem hogy a magyarázatban leírtak alapján, és hogy az öngyilkosságon gondolkodok hetek óta, lehetek-e mentálisan beteg.

2016. márc. 17. 13:49
 8/12 anonim ***** válasza:
A válasz még mindig az, hogy attól függ milyen betegséged van. A betegség ugyanis okozhat pszichés elváltozást is. Most az a kérdés tényleg olyan durva betegséged van, vagy te reagálod túl...
2016. márc. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Már értem hogy mit mondasz! Hogy a már meglévő betegségem miatt kezdek pszichésen "megváltozni" és attól vannak ilyen gondolataim, és készülök a leírtakra. Bocs, én eddig a kettőt külön kezeltem, nekem egyértelmű hogy nincs összefüggés, de Te ezt ugye nem tudhattad.

Petefészekkel kapcsolatos a betegség, tehát nem ebből kifolyólag van a dili.

2016. márc. 17. 14:00
 10/12 anonim ***** válasza:

"s hogy az öngyilkosságon gondolkodok hetek óta, lehetek-e mentálisan beteg."

Nem, ez minden fiatal felnőtt életében felmerül- amikor úgy érzi, hogy ezt megteheti. Akkor érdemes elolvasni a Hamlet monológot, kérlek is, hogy olvasd el, mert egy lépcsővel feljebb léphetsz a megismerésben - és az ember magasabbról rálát a saját bajára - és azon keresztül a megoldásra... mivel nem konkrét a kiírás, nem lehet csak ilyen általános választ adni.

"Meghalni – elszunnyadni – és alunni!

Talán álmodni: ez a bökkenő;

Mert hogy mi álmok jőnek a halálban,

Ha majd leráztuk mind e földi bajt,

Ez visszadöbbent. E meggondolás az,

Mi a nyomort oly hosszan élteti

Mert ki viselné a kor gúny-csapásit,"

[link]

2016. márc. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!