Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Te keresed az életben az apró...

Te keresed az életben az apró örömöket, vagy közhelynek tartod?

Figyelt kérdés

Rengeteg álmom, célom van, amiből 23 évesen még semmit sem tudtam megvalósítani, sőt, talán a hozzájuk vezető útra sem léptem rá... Nagy csalódással tölt el. Persze nem adtam fel, és mindig próbálkozok, de lehet, hogy igazából nem fognak beteljesülni ezek az álmok, hiszen mi biztos az életben?


Próbálom keresni az életben az apró örömöket, valahogy ez nyugtat, de lehet, hogy ez csak egy óriási önbecsapás, hiszen a mai világban már az emberek többsége úgy gondolkodik, mindenki annyit ér, amennyi pénze van - elkeserítő.


Esetleg tudtok olyat gondolkodókat, akik az életről, és az értelméről beszélnek, magyar nyelven?


Köszönöm!


2016. márc. 18. 11:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Sok kicsi sokra megy!Nem közhely:)

Én úgy vagyok ezzel,szintén 23 évesen,hogy elsősorban magadhoz kell viszonyítani a képességeid,nem másokhoz mérni önmagad...Az utóbbi erős megfelelési kényszer.Az idő relatív,mit számít az ha nem a "normáknak,elvárásoknak" megfelelően éred el a céljaid?Nem vagyunk robotok,sem egyformák.A lényeg,hogy az utad megtaláld,és azon lépkedj.Ne hagyd,hogy a külvilág negatív aspektusai befolyásoljanak.

2016. márc. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Feldmár Andrástól nézz videókat.
2016. márc. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Én rengeteg sikert elértem, van amit mások is elismernek, sőt sokan nagy érdemnek tekintenek olyan dolgokat amik szerintem nem is akkora dolgok mint ahogy ők látják...


Nekem a nagyobb sikerélmény, egy cél elérése, vagy egy nagyobb akadály leküzdése kisebb örömöt okoz néha, mint egy-egy kisebb siker...


Például ha 5-6 hónapig dolgozok valamiért nem biztos, hogy akkora/nagyobb sikerélményt okoz, mintha mondjuk csak főzök 1 pudingot :D


Én alapból nagyon pozitív ember vagyok, nekem nem a boldogsághoz kell indok, hanem a boldogtalansághoz...szóval alapból jó a kedvem és szerencsére kevés dolog van amit elcseszheti, szóval elég ritkán van rossz kedvem :)


23F

2016. márc. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Csak tapasztalj, fejlődj, élvezz, tegyél jót.

Én nem keresem csak használom apró dolgokat amikből örömöt alkotok.

Boldogságod te kreálod magadnak.

Legyenek olyan céljaid amik számítanak. Nem pl jobb munka v hasonló baromság.

2016. márc. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Engem az írás vonz, a szenvedélyem, és bevallom, CSAK ebből szeretnék megélni.


Nagyon nehéz viszont a véleményeket kezelni, mert mindenki a fix, biztos munkahelyben látja a megélhetést, senki nem hiszi, hogy ebből pénzt lehetne kreálni.


Ha például valamit elírok, rosszul fogalmazok, azonnal jön a válasz, hogy 1 fillért sem fogsz keresni írással - nem értem, hogy miért ilyenek az emberek...


Jelenleg nagyon sok pénzt költök arra, hogy a tudásomat fejlesszem, például marketing jellegű könyveket vásárolok, tanfolyamokra fizetek elő.


A családom is olyan, hogy látja a sok szegény írót, de például nem tud arról, hogy milyen marketingrendszerek vannak, amelyek segítségével fel lehet futtatni egy könyvet... :/


Én sem ugatom le, ha valakit például a kvantumfizika érdekel, biztosan vannak módszerek, amellyel lehet kamatoztatni az efféle tudást. Attól, hogy nem tudok róla, még létezik.

2016. márc. 18. 12:32
 6/16 anonim ***** válasza:
Szia! Az írás tipikusan egy olyan dolog, amiből nem lehet csak egyik napról a másikra megélni. Én örülnék neki a legjobban, ha így lenne, de sajnos ez nem így működik. Ha belevágsz, eleinte biztos nem fogsz vele semmit keresni. Erre számítani kell. Viszont ha elég kitartó vagy, igenis összejöhet. :)
2016. márc. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Én nem úgy képzelem el az egészet, hogy megírok egy könyvet, és ismeretlenül kiadom. Senki sem venné meg. Fordítva.


Először blogok, közösséget építek, hírlevelezek, megismertetem az írásaimat az emberekkel, majd megírom a könyvet és erre felépítek egy online marketingrendszert.


Ha valaki úgy próbál feltörni, hogy először könyvet ír, és reménykedik, hogy így megismerik, szerintem az tuti, hogy nem fog befutni.


Sokkal könnyebb olyan embereknek árulni, akik ismerik az írásaimat, ha sokan vannak, akkor továbbadják, és terjed a híre.


De mondom, azt vettem észre, hogy aligha tekint valaki így az írása, pedig a 21. században már más módszerek játszanak...

2016. márc. 18. 13:37
 8/16 anonim ***** válasza:

Ha csinálsz egy weboldalt ahol az írásaidat lehet olvasni és azt felfuttatod akkor elég sokat tudsz keresni, jóval költséghatékonyabb módszerrel mintha kinyomtatnád a könyvet...


23F

2016. márc. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Hirdetésekre gondolsz? Sajnos nem. Próbáltam, alig hoz valamit, pedig nagy megosztásokat produkáltam. Külföldön, nagy lapoknál van normális bevétel.


Átlagosan egy cikkemet elolvassák 2000-en, és erre van pár tíz forint bevétel... És egy ilyen cikk megírása nem két perc, időigényes.


Itthon a minimálbéres Adsense bevétel megteremtéséhez óriási látogatottság kell, kb. napi 20 ezer egyedi látogató. Sajnos ezek a látogatók inkább híroldalakon, viccoldalakon vannak, amelyek a tömegnek szólnak.


Minőségi blogoknál, ahol egy konkrét réteg van megcélozva, kevés a bevétel.


Bár nem tudom, hogy mire gondoltál konkrétan ! Esetleg egyedi hirdetőkre? Őket még nem kerestem meg.


Abban biztos vagyok, Adsense és egyéb hirdetési rendszerekkel itthon nem lehet meggazdagodni, csak néhány TOP oldalnak, pl gyakorikerdesek, hasznaltauto stb...

2016. márc. 18. 13:50
 10/16 anonim ***** válasza:

Egyedi hirdetés, támogatási lehetőség...pl én teljesen más körben csináltam valamit, és aránylag elég sok felhasználó támogatott volna, igaz nem lett volna olyan óriási összeg, de több mint a semmi...én nem fogadtam el, mert nekem nem volt, nincs rá szükségem, de neked most szükséges a profit...


Hirdetésekből is tudsz bevételt generálni, google hirdetés és/vagy direktbe megkeresnek a hirdetők...

Sokaknak eszükbe sem jutna téged megkeresni csak úgy, de ha van a weboldalon egy rész, ahol leírod mi a menete a hirdetés elhelyezésének akkor valószínűleg többen fel fognak keresni...persze ehhez először fel kell futtatnod az oldalt!


23F

2016. márc. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!