Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Írók! Ti miféle örömöket...

Írók! Ti miféle örömöket leltek a könyvírásban? Én leírom lent a sajátomat!

Figyelt kérdés
Fantasyt írok.Számomra ez azért jó mert hosszú órákra,van hogy egy napra is tökig eltűnök ebben a világban.Az történik amit és szeretnék,én irányítok mindent,egyszerűen ott minden az enyém.Ezt imádom benne igazán.Nagyon szeretek alkotni,létrehozni,szeretném a végtelenségig bővíteni a világot amit megalkottam!Meg hát beadtam két kiadóhoz is,azok mondták hogy hamarosan megnézik,és mindenképpen adnak majd választ,ha kell nekik ha nem.

2015. okt. 10. 11:15
1 2
 1/14 piriiiii ***** válasza:
100%

Szeretem a szavakat, szeretek úgy önmagában alkotni. Sok művészeti ágban alkotok, az írás egy különös folyamat, hosszabb, összetettebb, nyilván, mert összetettebb dolgot kíván kifejezni. Én is kedvelem azt az érzést, hogy amikor írni kezdek, akkor én leszek a fő mozgatórugója az egésznek, én is belekerülök a dologba, és hiába irányítok én, általában úgy írok, hogy a következő oldalak néha nekem is meglepetéssel szolgálnak.

Na és, amikor írok, hasznosnak érzem magamat, bár legtöbbször nem szoktam megmutatni senkinek, mit írok. Önmagam hasznára válok.

Az írás segít is bizonyos dolgokban számomra. Felhasználhatom, hogy feldolgozzak dolgokat, rájöjjek dolgokra.

2015. okt. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%

Én csak szimplán szeretek írni. És leginkább a sikerélmény mozgat. Valamiért aztmondják az emberek, hogy "jól írok". Mondjuk azt én is felfedeztem már magamban hogy sajátos a stílusom.

Könyvem még nincs, de nagyon szeretnék egyszer kiadni valamit.

2015. okt. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Ugyanaz vagyok mint te!Pontosan.Nagyon igazakat mondtál,első!Én is csak improvizálva szoktam írni.Nem hiszitek el,de kb hétszáz oldallal ezelőtt leírtam két olyan sort ami mostanáig befolyásolja a történetet egy háborúval.Fél éve írok magamnak,hobbiból,menekülésből.Attól függetlenül beadtam kiadóház,hátha.
2015. okt. 10. 11:43
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm kettes,örülök neki hogy még sok ilyen ember van a ki ilyen módon szeretné magát kifejezni.
2015. okt. 10. 11:43
 5/14 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy ez nem ide tartozik, csak kiváncsi lennék, hogy először kézzel írjátok le, és csak a végén gépelitek be, vagy már az elején gépen írjátok a könyvet? Én nem vahyok író, csak érdekelne engem is a téma.
2015. okt. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Én gépen írom. Minek írjam le papírra, amivel 8129487 dolog történhet?

MikroSzarofiSzwőőrd elő, és kész '-'

2015. okt. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 piriiiii ***** válasza:
84%

Van, amit így, van, amit úgy. Ha nem vagyok gépközelben (bár laptopom van, de nem szoktam nagyon hordozgatni magammal), akkor papírra. Amit életem során eddig papírra írtam, még nem írtam át soha gépre teljesen, tehát azok általában úgy maradnak. De sokat írok számítógépen is.

Egyszer-kétszer megpróbáltam már felírni digitálisan az írásaimat papírról, de az szerintem eléggé unalmas, és legtöbbször az a vége, hogy teljesen átírom az egészet.

2015. okt. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
88%
Engem részben a szereplési vágyam mozgat :) Mindig annak a szereplőnek a szemszögéből írok, amelyikkel azonosulok, nemtől életkortól társadalmi helyzettől vagyoni helyzettől függetlenül :) Ide "menekülök" a szürke hétköznapokból, a korlátlan fantáziálásba és történetírásba.
2015. okt. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Csicsky ***** válasza:

Én rövid egyperces novellákat, szatirikus humoreszkeket, gyerekmeséket szoktam írogatni csak úgy kedvtelésből. Ez nálam kb. olyan dolog, mint egy sportoló esetében az elért teljesítmény, ami a sikerélmény alapja. Itt ezt az írásmű színvonala adja meg. Én is szeretnék egyre jobb lenni. Csak sajnos messze nem tudok úgy írni, ahogy igazán szeretnék, de azért nem adom fel.


Egy könyvre valót már kitesznek, de valahogy nem tervezem a kiadást.


Mindig a laptopon írom őket (kézzel soha), mert első nekifutásra csak a nyers változat jön létre (ez van amikor egy nap alatt is elkészül), aztán jönnek utána a kiegészítések, a részletek pontosítása, finomítások. Ez 1 hét, vagy még több. Amúgy egy-egy írásműhöz gyakran visszatérek, mert mindig van valami javítani való rajta. Van úgy, hogy tíz, húsz, vagy harminc nekifutásra készül el a végső változat.

2015. okt. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
100%
Sci-fi kisregényem (A Graviton Küldetés) írása igazi kaland és kihívás is volt egyben, részben azért, mert a legfrissebb adatokra épül (bolygók neve, helyzete, lakhatósága), másrészt pedig maga a történet (ember vs. földönkívüli kapcsolat) is érdekelt mit lehetne belőle kihozni. Eféle öröm volt létrehozni ezt az alkotást.
2015. okt. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!