Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szoktatok azon gondolkozni...

Szoktatok azon gondolkozni hogy mi "ér" az életben?

Figyelt kérdés

Tehát pl. unatkozom, vagy kellemetlenül érzem magam valahol, és előveszem a telefont... és arra gondolok hogy bezzeg 10-20 évvel ezelőtt nem lehetett csak úgy elővenni a telefont és elütni az időt, hanem unatkozni kellett és kész. Akkor nekem miért szabad?

Most más példa nem jut eszembe, de szoktatok gondolkozni ilyen és ehhez hasonló dolgokon?


2016. márc. 18. 19:24
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
Nem értem, hogy mi a kérdés, de sosem unatkoztunk a 70-es, 80-as, 90-es években, pedig nem volt se telefon, se pc, se internet, de még csak tv is egy sz@r adó volt.
2016. márc. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
10-20 évvel ezelőtt sem unatkoztak az emberek, csak mással ütötték el az időt :) De egyébként én is szoktam hasonló dolgokon gondolkodni. Legtöbbször azon agyalok, hogy miért van az, hogy egyes embereknek nagyon simán összejön minden, másoknak meg nem.
2016. márc. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el régen se unatkoztak. A gyerekek kint játszottak a parkban,fociztak,fára másztak, na meg akkoriban nagyon jó játszóterek voltak. :) Hiányoznak azok a játszótéri játékok a mókuskerék meg a többi.

És egyébként a gyerekek csak akkor mentek haza amikor már sötétedett odakint.

Otthon is lefoglalták magukat, játszottak a játékaikkal vagy csak használták a képzeletüket. :)


Nekem ilyen volt a gyerekkorom. És soha 1 percig sem unatkoztam. :)

2016. márc. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kiskoromban én is lefoglaltam magamat a fantáziával, de most 17 vagyok, ilyenkorra már természetszerűleg elveszik a nagy fantázia nem? És erre a technika csak rátesz egy lapáttal.

Elmondanátok légyszi hogy konkrétan mivel ütötték el az időt? Nem a kisgyerekek, hanem az idősebbek. Sokszor sajnálom ezt a sok technikát, hogy mindenki elcseszheti vele az időt meg elbújhat mögötte, ahelyett hogy egymással lennénk. Csak mivel a barátaim is ezt csinálják, ezért nekem se marad más. Persze a neten kívül is rengeteg magányos időelütési lehetőség van, de azért szerintem a neté a legnagyobb felelősség ebben a szeparációban.

2016. márc. 18. 20:02
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Amennyire tudom, az én szüleim szerveztek maguknak társaságot és elmentek túrázni, barlangászni, néha diszkóba, autóstoppal elutaztak külföldre és sátoroztak. Szóval nem igazán unatkoztak ők sem. Amúgy egyetértek veled, engem is zavar kissé, hogy félévente látom személyesen a jó barátaimat, minden online megy.
2016. márc. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez a probléma a Z generációt érinti leginkább, mert telefonnal a kezetekben születtetek, fészbukon élitek az életeteket, és nem is láttok más alternatívát.

Én 1987-be voltam 17 éves, természetesen akkor még tanultam, már csajozgattam is, de a haverokkal, barátokkal sokat voltunk együtt, meg a családok is összejártak elég gyakran. De motoroztunk, horgásztunk, nyáron szinte minden nap mentünk a Dong-érre "strandolni", fociztunk, néha elmentünk fácánozni, lőttünk 4-5 fácánt egy este, vagy moziba, diszkóba mentünk, de a hosszú téli estéken nagyon sokat kártyáztunk is. Volt egy baráti társaság, hol egyiknél, hol másiknál voltak evéssel, ivással egybekötött éjszakába nyúló, reggelig tartó kártyapartik. De sokat segítettek is akkoriban az emberek egymásnak, tehát összedolgoztak. Mi mentünk krumplit ásni, ők jöttek retket csomózni. De olvasni is szerettem, főleg Nemere István könyveit. Most nem jut minden eszembe, de akkoriban nagyon mozgalmas volt az élet, amire szívesen emlékszem vissza.

Mára már nagyon elidegenedtek az emberek egymástól még családon belül is. Mindenki csak a telefonját nyomkodja, bámulják a monitort, és itt rinyálnak, hogy unatkoznak. Sajnálom, hogy ilyen lett a világ.

2016. márc. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
32%

#6-al nagyon egyetértek. Amíg nem voltak okostelefonok, és a számítógépek sem uralták úgy a mindennapokat, mint ma, eszünkbe sem jutott unatkozni.


"Tehát pl. unatkozom, vagy kellemetlenül érzem magam valahol, és előveszem a telefont..."


Hát bocsi, de ez annyira szánalmas :D Mármint azt csinálsz a telefonoddal, amit akarsz, inkább az a szánalmas ebben, hogy el se tudod képzelni, hogy az ilyen kütyük nélkül mi létezhet még a világban... És főleg, hogy azt sem tudod elképzelni, hogy sokkal jobb, izgalmasabb dolgok vannak a digitális világon kívül a valóságban, és azt hiszed, hogy ha valaki nincs belebújva a telefonjába, akkor az csak unatkozhat... :D :D


Én 25éves vagyok, és soha nem volt még okostelefonom, nem is vágyom rá. Abszolút nem érdekel ez a téma, és mégis mindig el tudom valahogy ütni az időt.


"és arra gondolok hogy bezzeg 10-20 évvel ezelőtt nem lehetett csak úgy elővenni a telefont és elütni az időt, hanem unatkozni kellett és kész."


Most mi ez a szöveg már? Lehet, hogy ha tőled elvennék a telefont, beledöglenél az unalomba, de ezzel magadról állítasz ki szegénységi bizonyítványt... Kb. ebből csak annyit szűrök le rólad, hogy ha kiraknának egy lakatlan szigetre, de az első napon sz*rrá döglenél...

2016. márc. 19. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nézd utolsó, én tudom hogy ez nagyon új dolog és nem normális, (bár manapság szinte már normává vált), azért írtam ki a kérdést. Tudom hogy elég abszurd a világ. El tudom képzelni az életet nélküle, csak kíváncsi vagyok ti mit írtok.

Azt meg nem hiszem el, hogy soha nem unatkoztatok, nekem rengetegszer csak ülni kell és várni valamire, egyedül. Nem arra gondolok amikor van valami választási lehetőséged. Az utolsó következtetésig meg egyáltalán nem értem hogy jutottál el. Mindenesetre ma is jól kioszthattál valakit aki egy kis gyengeséget mutatott, gratulálok, miattad ma is egy kicsit szarabb lett a világ.

2016. márc. 19. 00:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!