Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért éreztem úgy, hogy...

Miért éreztem úgy, hogy felpörget a jegeskávé, amikor nem is volt benne koffein?

Figyelt kérdés
Nem csak az íze miatt vettem, hanem mert szoktam reggelente egyetem előtt kávét inni, néha pedig veszek jegeskávét a sparban, ha megkívánom. Meg mertem volna rá esküdni, hogy felpörget a benne levő koffein, amikor utána olvastam, hogy valójában nincs is benne. Ez most valamilyen bemesélt placebó hatás volt, amit elértem magamnál?
2016. márc. 23. 23:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Sajnos erre tudományos választ nem tudok adni csak saját tapasztalatot leírni.

Én nem iszok Kávét se energia italt ezért nincs "effektív" ami fölpörgessen.

Viszont néha egy két jó hír vagy motivációs videó ,esetleg zene annyira föl tud pörgetni ,hogy az hihetetlen. Van mikor hirtelen jön valami jó zene és hajnali 2-kor neki állok edzeni ,mert fölpörgetett.

Szóval szerintem részben hogy "fölpörgünk" az agyban dől el és nem mindig a különböző "szerektől".

2016. márc. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Így van, placebó :)
2016. márc. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A koffeinmentes kávéban is van koffein.
2016. márc. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az koffeinmentes, rá is volt írva.
2016. márc. 23. 23:23
 5/7 gnoomage ***** válasza:
Placebo hatás, az agyad tudja hogy felpörget, ezért már előre elkezdte...
2016. márc. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, placebo hatás.

Fejben dől el ez is.

2016. márc. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Volt az a kísérlet ahol sörözőben nem mindenki alkoholos italt kapott a társaságban, volt aki alkoholmentest fogyasztott és mégis "berúgott", na nálad ugyanígy érvényesül a placebo hatás...

Hiába tudod, hogy koffeinmentes, te mégis úgy érzed, hogy felpörget, pontosabban nem úgy érzed, mert fel is pörget, de nem a koffein, hanem te magad :)


23F

2016. márc. 24. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!