Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit kellene még tennem, vagy...

Mit kellene még tennem, vagy ne menjek?

Figyelt kérdés

Nem igazán merem leírni, de hátha itt kapok valami hasznos tanácsot!

Iskoláról lenne szó. Felsőoktatásról. Az a lényege, hogy nagyon szeretem azt, amit tanulok és szeretném is csinálni. Nem vagyunk sokan egy csoportban. Van egy lány, aki (nem akarom leírni-nagyobb embernek a lánya), és nem saját lány. Problémák vannak a lánnyal, méghozzá nagyon komolyak. Hazudozik; nagyon jól manipulál másokat; és úgy beszél, hogy önmagáról beszél, de azt másra eredeztetve mondja el. Van egy másik lány velem, akit szintén zaklatni kezdett pár hónapja. Annyit kell még róla tudni, hogy az ördöggel foglalkozik (nem is tudom milyen értelemben, hogy írjam én ezt le). Nem normális, amit csinál. Hazudozik a szüleiről is nem is kicsit.

Képes volt a csoportot ellenem és a másik lány ellen vinni. Már megmozgattunk minden követ. Mentünk a ,,fejhez", semmit nem tett; mentünk a lejjebb valókhoz, ott sem... semmi. Végül én beszéltem a szüleivel, elmondtam, mit tesz a lány és elmesélték, hogy már voltak vele bajok. Mire ide eljutottam, átvergődve ezt a fél évet ideggel, már teljesen ki vagyok miatta. Lassan a tanulásom is rámegy. Állítólag beszéltek vele, csakhogy azóta már megint, sőt jobban szítja a problémákat és kezdek félni, hogy rosszabbat tettem. Nem tudtam mást tenni, mert már olyan szinten van lassan az egész, hogy akiket alig ismerünk is viszi ellenünk.

Én nem bírom ezt. Már tényleg mindent tettem. Beszélni is próbáltam vele, nem adtam neki okot arra, hogy így zaklasson. Gúnyolódik, zaklat... és még sorolhatnám.

Azon gondolkozom, áprilistól abbahagyom a suliba járást, de az sem megoldás. Már nem tudom ,mit tegyek.


Köszönöm a segítséget.



2016. márc. 25. 21:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát, ha nagyon nem bírod, akkor hagyj ki egy fél évet vagy évet, és akkor nem lesztek egy csoportban. Vagy harcolj vissza, neki is kell hogy legyen gyenge pontja.
2016. márc. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
milyen egyetemre jársz?
2016. márc. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
41%
gagyi, átlátszó és gyerekes (e)mese...:D nagy ember alatt ugye a Mikulást érted? valóban, a kérdésben leírt viselkedésmód (manipuláció, zaklatás) általában 12-13 éves kis csitrikre jellemző, de ugye vannak, akik nem növik ki pár év alatt, sőt 10 év alatt sem sajnos.
2016. márc. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
nem ördög, hanem bohóc, de még annak is egy gyengébb fajtája...
2016. márc. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Minden válasz pontosan tükrözi, ami ott megy. Én is ugyanígy jellemzem: óvoda!

Még esküszöm, az oviba nem csinálják azt, amit ott.

Felnőtt fejjel szerintem nem itt kellene tartani.

A halasztásban már én is gondolkoztam, elmegyek passzívra, de nem éri meg. Viszont azt sem lehet bírni, amit csinálnak.

Az ördög meg... röhejes. Na, de az is röhejes, hogy senki nem csinál semmit.

Az én véleményem szerint a lány, aki szítja az egészet beteg, és ez nem csak nekem a véleményem, hanem sok ismerősömé is.

Arra gondoltam, bejárok arra, ami nagyon fontos, de nem szeretnék már ott lenni. Én nem azért vagyok ott, hogy ilyen gyerekes játszmában részt vegyek.

Fél évkor még jegyversenyt is kitaláltak :DDD Ki milyenre végezte a fél évet... áááá röhej.

2016. márc. 26. 00:06
 6/11 A kérdező kommentje:

Első:


Arra már rájöttem, ha visszaharcolok csak rosszabb. Már csináltam, de nem kerültem ki túl sikeresen belőle.

2016. márc. 26. 00:09
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem értem, hogy viszi ellened a csoportot? Felsőoktatásban egyrészt már nem szokás ez a drámázás, mindenki leszrja amikor valaki próbált szrt keverni. Másrészt ne foglalkozz vele, az egyetem nem egy közösség, hanem egy intézmény a tanulásra. Minek beszélsz másokkal ha ilyenek?
2016. márc. 26. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

7:


Ez így van. Én is azért jöttem ide, hogy tanuljak. A szülő, akivel beszéltem a lánya miatt, említette nekem, hogy nagyon jól tud hazudni és manipulálni másokat és már róla is olyat állított be, hogy csak nézett.


Okot nem adtam rá neki. Az biztos, hogy előszeretettel foglalkozik az ördöggel, angyalmágiával, angyalmeditációval... vagy mivel.

És engem is rá akart venni, hogy foglalkozzak ezzel. Mondtam neki, hogy nem és akkor azt mondta: ,,Majd meglátjuk". Azóta csinálja a balhét.

A másik lánnyal, akivel elkezdték szintén már korábban kezdték.


Én úgy tudom, hogy mindenki azért jött ide, hogy tanuljon.

Az, hogy itt tartsunk...? A csoport az olyan, hogy már elnézést, hogy leírom nem ép eszűek. A lányok mind erkölcstelenek, összefekszenek akárkivel, a férfiak meg beképzeltek. Tanulni nem tanulnak. Annyi a dolguk, hogy mással foglalkozzanak.


Én tanulok, nekem vannak terveim is ... de így ...


Már áprilistól, ha vége szünetnek most, nem tervezem, hogy megyek. Már ki vagyok, nem tudok koncentrálni a tanulásra és sírok.

Nem tudok már kihez menni sem. Azért nem segítenek nekem és a másiknak sem, mert már bocsánat, hogy leírom , de :,,kutya a kutyát nem eszi meg".

2016. márc. 26. 11:42
 9/11 anonim ***** válasza:
Biztos hogy egyetemre jelentkeztél? Nem valami kamu csoportba?
2016. márc. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Te jó ég, milyen szak lehet ez? Remélem, legalább a tanárok elég intelligensek ahhoz, hogy átlássanak a drámázókon...
2016. márc. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!