Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudom magam rávenni hogy...

Nem tudom magam rávenni hogy pszichológushoz menjek, pedig lassan öngyilkos leszek. Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

Szociális fóbiám van évek óta, ezt magamba fojtom, senki nem tud róla..

Mit ajánlotok?

Van aki ebből meggyógyult? Gyógytea segíthet?

NEM BÍROM TOVÁBB!!!



2014. ápr. 28. 12:16
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Nem fog segíteni se gyógytea, se csodatabletta, se semmi. Pszichológus fog segíteni. Szedd össze magad és menj el.
2014. ápr. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Bocs., hogy szkeptikus vagyok, de a gyógytea önmagában semmiképpen sem segít,

csak, ha szimpatikus ember(ek) társaságában fogyasztjátok el.

Értem én, hogy pont az a fóbia, de muszáj társaságba menni fokozatosan.

2014. ápr. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Maga a pszichológus is egy társaság, ő is úgy használ.
2014. ápr. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

Basszus... Meddig fajul ez a világ? Alapesetben azt mondanám, itt ne várj segítséget, de azért én próbálok segíteni... Figyelj, mindenki értékes. Te is az vagy. Ne tegyél hülyeséget! Nem éri meg. Képzeld el magad tíz év múlva. Szerető családdal, mindennek, amit szeretnél. Ha megölnéd magad, nem lenne meg,igaz? Na, látod.

Szerintem a gyógyteát hagyd a francba. Az nem old meg semmit. Írd le, mit szeretsz magadban, mit szeretsz magad körül. És ... Hogy KIT szeretsz. És, hogy téged ki szeret. Fájdalmat okoznál nekik, ha megtennéd. Nem tudom, hány éves vagy. Ha a szüleiddel élsz, nekik mondd el. Nekik kell elmondanod először, nem a pszichológushoz. Ők úgyis elrángatnak. Ha nem velük élsz, akkor bizony el kell menned. Hívják el valakit. Rokont, barátot. Bárkit. Konkrétan nem tudom, mit jelent, hogy szociális fóbia, de nem jó, ha magadba fojtod. Testi következményei is lehetnek, amikbe bele is lehet halni. Ne kockáztass. És ne bántsd magad! Ne vagdosd magad, vagy ilyenek.

A youtube-on vannak pozitív gondolkodású videók. Keress egyet, naponta kétszer hallgasd meg. És sportoló valamit! Felszabadít. A depis dalokat meg felejtsd is el, ha hallgattad. Vidám zenék. Este lefekvés előtt gondold át az aznapi történteket, és főleg a jókora koncentrálj!

Én is elég öngyilkosközeli állapotban voltam/vagyok, így megértem, mit élsz át. Csak annyi a különbség, hogy ez viszonzatlan szerelem, meg, hogy az apám iszik. Nem vagy egyedül. Kérlek, próbálj felépülni, ne mondj le magadról!

2014. ápr. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

A pszichológus hogy tudna segíteni? Tudom, hogy nem vagyok kevesebb más embereknél, elfogadtam önmagam, társaságra vágyok.. Mégis jön a szorongásroham, ahogy emberek közé kerülök.

Hiába mondja el a pszichológus azt, amit már tudok..

Azért köszönöm a válaszokat!

2014. ápr. 28. 16:23
 6/25 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló..

Sajnos 10 év múlva sem lesz másképp, mert így dolgozni sem tudok, a suli nap mint nap szenvedés.

Én is voltam már viszonzatlanul szerelmes, az csak megerősített, fiú miatt sohasem lennék öngyilkos.

De ezt a szociális fóbiát.. SENKINEK NEM KIVÁNOM.

világ legrosszabb betegsége, érzése...

Belülről teljesen felemészt.

2014. ápr. 28. 16:25
 7/25 anonim ***** válasza:
A pszichológus nem úgy dolgozik, hogy "elmond" dolgokat. Hanem veled együtt, beszélgettek, és hagyja, hogy rájöjj kiváltó okokra (mert ennek van kiváltó oka, abban biztos lehetsz, egy ekkora méretű szorongás nem spontán dolog). És a gyógyulásodon pedig TE dolgozol az ő iránymutatásával. Szociális fóbiából egyedül a pszichológus fog tudni kihozni. Pszichiáter adhat nyugtatót vagy szorongásoldót, ami addig is megkönnyíti az életedet, de a probléma okát feldolgozni pszichológussal tudod.
2014. ápr. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Az, hogy tudom az okát segít valamit? Vagy csak ront a helyzeten?

Sajnos nagyon durva traumák sorozata, és nem tudnék beszélni róla..

Viszont, ahol lakok, kisváros, így itt nem mehetek orvoshoz, mert névről ismer mindenki mindenkit, és rossz vége lenne.

2014. ápr. 28. 17:29
 9/25 anonim ***** válasza:

Próbáltál már röhögni embereken? Nem rosszindulatúan, csak látva őket mennyire sokszínűek.

Az egyik legérdekesebb szórakozás.

Egy-két barát pedig csak akad a sorstársak közül??

2014. ápr. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Nem próbáltam, mert emberek között nem nevetnem, hanem sírnom kell.

Nincsenek barátaim. És a közelemben senkinek nincsenek lelki, mentális problémái.

Sulimban nem is tudják, létezik ilyen.. Kiközösitenek:)

2014. ápr. 28. 17:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!