Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tinik! A ti szemszögetekből...

Tinik! A ti szemszögetekből mi a baj a társadalommal? Láttok a mai világban valami kivetnivalót?

Figyelt kérdés
2016. márc. 27. 21:34
1 2
 11/13 anonim válasza:

attol hogy valaki neha elmegy a haverjaval bulizni az meg nem baj szerintem...mert az kell hogy tufdjal pl beszelgetni egy lannyal es ne egesz nap gepezzel...mert szerintem az is ugyan olyan karos mint a cigi vagy a pia..mert nem lezsz eleted mert iskolaba is ha beszelnek es epp nem a telot nyomkodjak akkor is a jatekokrol beszelnek...engem meg mar kiidegel...

de az mar nekem is sok hogy 14 evesen full reszegre isszak magukat...:(

de mondjuk mar lannyal beszelgetni se eri meg mert annyi sok mar az olyan akiket jelzovel nem illetnek hogy alig lehet talalni egy rendeset...

2016. márc. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
86%

Remelem nem irok tul nagy hulyeseget, mivel nem vagyok valami tapasztalt, es a témahoz rendelkezo ismeretek hijan van a tudasom, de en igy latom a dolgokat.

Szerintem ugyanis nem feltétlen az ilyen drogozos, pialos tinik jelentik a legnagyobb problémat a vilagban.

Szamomra az az egyik legelkeseritobb dolog, hogy emberek gyilkolnak, olnek, masokat megkinoznak, megszegyenitenek a sajat celjaik elerese erdekeben. Noveljek a hatalmukat, tobb penzuk legyen, még hatalmasabb legyen az orszaguk, es ezaltal meg tobb ember felett uralkodhasson. Szomoru, hogy ezert minket, egyszeru embereket, elnyomnak, meglopnak, manipulalnak. Elhitetik velunk, hogy minden rendben van, hogy ez igy normalis. Unnepeljuk azt a mocskos gyozelmet, amit tobb tiz/szaz ezer ember halala aran ertunk el. Ha meg felmerulnek bennunk kérdések, ellenvetések, hogy miért kell igy lenni?, miért is csinalom én ezt? lehetne -e maskepp?, akkor rogton a foldbe dongolnek, elnyomnak, lehulyeznek. Nem akarjak, hogy gondolkodjunk, ez nem erdeke nekik. Minél hulyébbek vagyunk, annal konyebb az orrunknal fogva iranyitani. Elsiklunk az igazi problémak felett, s a levegobol osszekapott algondokat gyartunk, majd elhisszuk, hogy tényleg ezek a valodi gondok.

Ha van aki ra is jon, hogy ez igy nem jo, s valtoztatni szeretne, nem sok eselye van egyedul, s tarsa nehezen talal, igy inkabb beletorodik az egeszbe, figyelmen kivul hagyja, s eli a tulajdonképpen elore megirt életét. Tanul, dolgozik, nyugdujba megy, probal megelni/tulelni. Kozben csaladot alapit, néha lemegy a haverokkal inni, meccset nezni oromszerzes gyanant.

Szerintem az is borzalmas, hogy pl Afrikaban kemenyen dolgoznak minimalis munkaberert, majd a kibanyaszott asvanykincsekbol, aranybol a mas, erosebb nemzetek mar vezeto emberei gazdagodnak meg még jobban.

Emberek millioi eheznek, pedig a Fold kepes ellatni elelemmel az egesz emberiseget. Hat akkor miért halnak meg szerencsetlen gyermekek, anyukak es apukak nap mint nap az élelemhiany miatt? Miért??

Elkeserito, hogy vannak olyan magukat orvosnak nevezo szemelyek, akiket csak a pénz érdekel, es nem az az emberi elet, amit épp a rabiztak. Osztalytarsam elmondasa szerint orvos akar lenni, mert az sokat keres... Nem szeretnem tovabb ragozni, hogy mennyire szomoru dolog ez.

Undorito szerintem az is, hogy nem becsuljuk meg a dolgokat. Lenezunk masokat azért, amik. Mert ilyen a borszine, a szarmazasa, a bankszamlaja, az otthona, a csaladja, a szeme szine, a foglalkozasa stb. De vajon mivel tobb egy gyoretteremben dolgozo penztaros nalam, vagy nalad, vagy akarkinel? Ugyanolyan ember mint mi. Vannak problémai, dolgok amik oromet okoznak neki, nevet, sir, hazudik, szinlel akarcsak te meg en. Multkor is ugy lehordtak az osztalytarsaim a BKV ellenoroket (akkor épp oket), hogy mekkora szemetek, tanulatlan barmok stb. Pedig ez nem feltétlen igaz. Sot... Volt olyan, hogy nem volt elegendo pénzem kurtoskalacsra, s egy rendes ellenor adott 200 forintot. Utalom ezeket a buta sztereotipiakat, meg azt, hogy masokat lenezunk, es csak mert tobb tudassal rendelkezunk, egybol felsobbrendunek erezzuk magunkat. Persze, en elhiszem, hogy van annak alapja, hogy a kozmunkasokat BKV-s dolgozokat akarmilyen kissebseget stb. szidunk, de konyorgom.. Ez orultseg.

En nem ertem miért ilyenek az emberek.. Miért vagyunk olyanok, amilyenek. Sokszor porbaltam elkepzelni, hogy az egesz vilagban beke honol, de soha nem sikerult. Mindig volt valaki, aki lazadt, akinek nem tetszett valami, aki rossz fegyverekhez nyult stb. Es szamomra ez is egy kivatnivalo. Maga az ember, hogy miért ilyen? Miért képtelen békében megélni? En elhiszem, hogy sokan vagyunk, es nehéz kompromisszumra jutni, plane ha az ember egy ido utan beleorul az eletbe, de megis.. Olyan furcsa az egesz.

Ne haragudjatok, ha hulyeseget irtam, tényleg nem vagyok otthon a vilag dolgaiban, ezek csupan csak az en eszreveteleim alapjan megfogalmazodott gondolataim:) 14L

2016. márc. 28. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
nem hulyeseg...de eluntam az eletem mire elolvastam...xd
2016. márc. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!