Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek nem túl rövid a...

Szerintetek nem túl rövid a fiatalság?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok, és lassan kezdem érezni, hogy vége a fiatalságomnak. A körülöttem élők sorban kezdenek eltűnni, mindenki állandóan dolgozik, vagy már családot alapít. Utálok arra gondolni, hogy lassan már nekem is komoly kapcsolat után kellene néznem, aztán pár év múlva gyereket szülnöm. Meg mellette a csodás munka, szóval gyakorlatilag én, mint ember, megszűnök majd létezni, minimum 10-15 évre. Aztán mire talán megint lesz egy kis szabadságom, minimum középkorú leszek. Ha rágondolok, rosszul vagyok, hogy ennyiből áll az élet. De a másik alternatíva se jobb, hogy pár évig még jól érzem magam, aztán kicsúszok az időből, lejár a biológiai órám, és vén banyaként egyedül halok meg. Szép kilátások! Szerintetek nem igazságtalanül rövid a fiatalság? Az ember sokáig gyerek, aztán rengeteg ideig öreg, de a fiatal, gondtalan évekből csak max 10 jut ki mindenkinek. Ti nem szoktatok ezen gondolkozni?
2016. ápr. 1. 16:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ne állj be a sorba, nem muszáj olyan életet élni ,mint mindenki más.
2016. ápr. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Hajaj, jól érzed :)

Nálam is pár hónapja ez ment, hogy vége a gondtalan életnek, amikor felhívtak, aztán ha úgy volt eltűntem 2 vagy 3 napra.

Volt, hogy Hollandiában kötöttem ki :D

2016. ápr. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
ja, mert csak ez a 2 véglet létezik ám. Meg is érdemled hogy ilyen sorsra juss, ha ennyire szűklátókörű vagy!
2016. ápr. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hogy én nem szeretnék ilyen életet, férjet, gyereket, kutyát, macskát, stb, hanem hogy nem most, hanem 10-20 év múlva, miután kiéltem magam. (És itt most nem a fűvel-fával szexre gondolok.) Csak az a fránya biológiai óra miatt, akkora már kicsúszok az időből, főleg ha férjet fogni is akkor kezdek el. :)
2016. ápr. 1. 16:44
 5/12 anonim ***** válasza:
Én 24 éves vagyok, tudom miről beszélsz. sok ember már ilyen fiatal korban besavanyodott, és tényleg mindenkinek az életcélja hogy minél előbb családot alapítson, amit én elég gáznak tartok, mert én még gyerek lelkületű vagyok, és hozzá teszem, hogy dolgozom. Szerintem még bőven rá érsz ezen gondolkozni, hogy lassan kicsúszol az időből mert a környezetedben élők, már koravének!!!!
2016. ápr. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

"csodás munka"?


nekem mondjuk az egyetem szörnyű volt, ahhoz képest a munka világában semmit sem kell csinálni

2016. ápr. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
40 éves vagyok, és még mindig fiatal. A gyerekeim még kisiskolások, de férji segítséggel azért néha eljutok egy kis barátnőzésre, koncertre, fesztiválra. A férjem úgyszintén. Jó, nyilván nem heti meg napi szinten bulizgatok, de azért másról is szól az életem, mint a munkáról meg a gyerekek leckéjéről. Ne parázzzzz! :))
2016. ápr. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
7. vagyok, elég vicces lett, hogy a férjem eljut barátnőzni :D nem úgy értettem, naaaa :)
2016. ápr. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

24 vagyok. Várom a munkát, mert akkor valóban élhetek!

Általános iskola tök jó volt, jó barátokkal. Közülük többet még mindig tartom a kapcsolatot.

Középiskola más kérdés. A környéken egy jó gimnáziumba kerültem, ahol sok felszínes és jómódú gyerek járt. Elvoltam aránylag tök jól, de igazán sosem tudtam beilleszkedni.

Utána elvégeztem egy OKJ-t, ahol megint mindent szép és jó volt.

Ez volt a fiatalságom első fele. Igazából jó volt az egész és élveztem is! Rövidnek sem érzem.

Aztán jött az egyetem. Vért izzadok, alig van szabadidőm, nem tudok normális helyen lakni. Közben azt látom, hogy rengetegen ide-oda utaznak a szüleik pénzéből, minden hétvégén buliznak, nekem pedig a kajára van pénzem. Ezek nem túl kellemes fiatalkori évek.

Ellenben, ha elvégzem az egyetemet, aránylag jól fogok keresni és szépen mindent bepótolok, amit szeretnék! :D Végre teljesen független leszek, senkihez sem kell alkalmazkodnom, azt csinálok hétvégén, amit akarok. Családot nem igazán szeretnék, mert nem láttam még olyan lányt, aki elég megbízható lenne a dologhoz, szóval az sem veszi el a későbbi fiatalságomat. Aztán ha meggondolom magam 40-45 évesen, még mindig nem késtem el.

2016. ápr. 3. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy azért viselem nehezen ezt az időszakot, mert nekem a fiatalkori éveim nagyon jók voltak. A középiskolás éveim sem voltak rosszak, de az egyetemet egyenesen imádtam. Nagyon jó társaságba kerültem, sokat buliztunk, szerveztünk közös programokat, szóval soha nem volt egy unalmas percem. Persze annak is megvoltak a nehézségei, a vizsgaidőszak mindig húzós volt, de úgy összeségében nagyon jó volt. Aztán vége lett a sulinak, azt gondoltam milyen jó lesz, hogy végre dolgozhatok, önálló leszek, stb, aztán jött a nagy csalódás. Viszonylag gyorsan el tudtam helyezkedni (gazdasági terület), csak rájöttem, hogy a munka nem olyan nagy buli mint gondoltam. Egész nap rohanás, aztán este 6 körül hazaesek, és már semmire sincs időm. Barátaim dettó, úgyhogy szépen elmaradoztunk egymás mellől, a párkapcsolak ugyanígy. Szóval utolsó, szerintem ne várd annyira a munkát, mert hiába lesz pénzed, ha nem lesz időd és társaságod hozzá, hogy elköltsd! Viszont amiatt irigyellek, hogy te fiú vagy, így a biológiai órád később jár le. Lehet jobb lett volna férfinak születni! :)
2016. ápr. 3. 18:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!