Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Depressziós vagyok?

Depressziós vagyok?

Figyelt kérdés
Jó tanuló vagyok,4-5ös. Néha becsúszik egy-két rossz jegy. Mondjuk kinek nem? De akkor apuék nagyon leszidnak és leszázalékolnak. Azzal jönnek rögtön, hogy még fogok bukni ha így folytatom. Ez rosszul esik nyílván! Amikor 5öst hozok haza akkor egy jól vannak elintézik. Mindig a legjobb tanulohoz hasonlitanak aki egyben a barátnőm is. "Hogy lehet az hogy a ..... csak ennyit tanul te meg megszakadt és így is rosszab b tanuló vagy nála". Ezekből már elegem van. Nincs legjobb barátnőm mert az élet mindig okoz ad arra,hogy senkibe ne bízzak csak magamban.. Tehát a gondjaim magamba rekesztve hordozók magammal.. Anyuéknak nem merem elmondani mert már ismerem őket. Nincs testvérem ezek ellenére el vagyok hanyagolva. Megvesznek nekem mindent bizonyos határokon belül,de a sosem éreztem az igazi szeretetet. En megölném magam értük,de nem érzem,hogy ez viszonyok lenne. Az életemben sok hátbatámadást kaptam. Most ahogy ezt írom elsírtam magam.. Párszor már próbáltam vagdosni magam de inkább rózsatüskével karcolgattam magam,hogy anyuéknak ne vegyék észre mert akkor kapom a következő adag hidegzuhanyt. Remélem valami elképesztő nagy hülyeséget csináltam,hogy az élet így adja vissza nekem. (Bár nem hiszem) Esténként néha sírok.. Most lehet hülyének tartozok (nem érdekel) de már csak az álmomban van nyugton (néha ott sem). Igaz szerelmem nincs,hogx neki elmondjam a dolgaimat tehát megint csak oda jutok,hogy magamba kisírom magam és a gondjaim az elmondom az agyamnak.. Visszatérve a tanuláshoz. Ha megkérem aput,hogy seg8tsen mert nem érzem akkor azzal jön,hogy "a mama csak elsőig ükt le velem tanulni és 5ös voltam mindenből te meg itt ülsz 8.ban és még mindig le kell ülni veled tanulni!" Soha nem kellet max egész idáig kb 20× ha leült velem tanulni fél órát akkor még sokat mondtam.

2016. ápr. 3. 10:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Depressziós vagy, szeretethiányból adódóan. Erre még rátesz egy lapáttal az, hogy szigorúak a szüleid.


Ha nem szeretnének, már kidobtak/megöltek/megvertek volna. Igen, ez talán túlzónak hangzik, de rengeteg ilyen eset van.

Valószínűleg azért "csesztetnek", mert azt akarják, hogy a lehető legjobban teljesíts. A 8. év vége továbbtanulás szempontjából fontos, gondolom ezért is akarnak kétségbeesetten motiválni.


Hidd el, ez nem a világvége. Engem a nevelőapám folyamatosan csesztetett, kb. 10 éven keresztül, de túléltem. Tanultam némi fegyelmet.


Az pedig, hogy már ennyi idősen nem bízol másban nem is olyan borzasztó dolog. Én csak most, 18 évesen jöttem rá arra, hogy nem érdemes feltétlenül megbíznom másokban.



Ha nem tudod kibeszélni magad, akkor nekem nyugodtan kiírhatod a lelked.

2016. ápr. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem baj az, ha a szüleid sokat várnak el tőled, meg hajtanak, csak ezt nem így kellene csinálni. itt írod a végén, hogy segítséget kérsz, és megtagadják tőled, hogy "bezzeg nekem nem kellett"...ez nem alap, ha neked szükséged van rá, hogy valaki segítsen a tanulásban, és megtehetnék, hogy segítsenek, de mondjuk könnyebb befeküdni a fotelba, és bámulni a tévét, akkor úgy már nincs alapjuk arra hogy cseszegessenek.

azt meg honnan tudják, hogy a barátnőd mennyit tanul?! :O nagyon sokan mondogatják, hogy ááááh nem tanulok, nem tanultam, aztán közben órákig ülnek a könyv fölött... senki nem akkor szopja ki a kisujjából az ismeretanyagot, amikor konkrétan ott van előtte a vizsgalap.

nekem volt egy olyan osztálytársam, aki mindig mondogatta, hogy áhh nem tanultam nem készültem, közepes eredményei voltak, szóval még el is hihetné az ember, aztán egyszer véletlen összefutottam az édesanyjával, és hát miről másról mint a tanulásról beszélgettünk, hogy kinek hogy megy a suli, és akkor az édesanyja mondta, hogy mennyire nem megy a suli ennek a srácnak, pedig jár külön matekra, meg angolra.... szóval sokan igyekeznek olyan képet beállítani magukról, hogy nekik ez meg sem kottyan, semmi munka nincs benne, vagy csak kevés, és jönnek a jó jegyek így is, de ennek a felét sem szabad elhinni.

meg azért valakinek az agya jobban rááll a matematikára, valakinek több gyakorlás szükséges, egy-egy anyagrészhez, ami ugye idő, de a másiknak meg kevésbé megy a nyelvtanulás, vagy lassabban olvas, a másik meg pont ezekben jó, szóval az ilyen összehasonlítgatósdinak soha semmi értelmét nem láttam.

és mindenkinem szüksége van arra, hogy ha ügyes, sikereket ér el, akkor legalább a szerettei elismerjék a teljesítményét, és persze hogy rosszul esik, ha ez nem történik meg, csak a szidalmak jönnek, ha nem sikerül éppen valami...nagyon nem helyes szülői magatartás ez. illetve valakinek jót tesz az, ha cseszegetik, mert még nem fogja föl, hogy magáért tanul, és akkor kell, hogy a szülő valahogy nyomást gyakoroljon, de aki jó tanuló, és reálisan látja a dolgokat, és tudja, hogy a saját jövőjéért tanul leginkább, akkor ott feltételezném, hogy ha becsúszik egy rossz jegy, akkor azt nyilván nem direkt csinálja, hanem épp elég rossz, hogy ez megtörtént, és inkább segíteni kellene egy szülőnek, akár közös gyakorlással, akár különtanár kereséssel, ha van rá lehetőség, vagy valamilyen megoldással segíteni, hogy jó jegyek érkezzenek az iskolából. egy biztos, a szidalmazás, a másik megalázása, egészen biztos, hogy nem visz semmi jóra....

és nem ciki odaülni tanulni később sem, én volt amikor megkértem érettségi előtt anyát, hogy hallgassa már meg ezt-vagy azt a tételemet, hogy érezzem, hogy adok elő, mennyit tudok folyamatosan beszélni, így szúrópróba szerűen... persze mondhattam volna a falnak is, de azért élő közönségnek jobb beszélni :D

2016. ápr. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. ápr. 3. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!