Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Természetes dolog ha visszaals...

Természetes dolog ha visszaalszom ébresztő után?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok. Eleinte év elején amikor hozzá kezdtem szokni hogy ébresztőre kelek, könnyen felkeltem, nem aludtam vissza és fáradt sem voltam annyira. Mostanában viszont az ébresztő ideje teljesen kiesik. A telefonom mindig pontosan 5 órakor csörög, de én azon kapom magam hogy 6 órakor kecmergek ki az ágyból, és elvileg működött az ébresztő csak valahogyan visszaaludtam vagy nem tudom. Mostanában egyre gyakoribb hogy nem is emlékszem arra hogy felkeltem volna vagy csörgött volna a telefonom, csak alszom tovább... Mitől lehet ez? Hogyan szűnhet meg és kelhetek fel fitten reggel?

#reggel #kiesés #emlékezés #ébresztő #visszaalszom #természetes-e
2016. ápr. 4. 21:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Én nap mint nap 6 ébresztőt állítok be, és csak az utolsóra ébredek fel :/
2016. ápr. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez velem is elő szokott fordulni. Pl. volt, hogy egy Jennifer Lopez szám volt beállítva ébresztőnek..amikor meghallottam a csörgést reggel, valahogy az jött elő álmomban, hogy Jennifer Lopez koncerten vagyok, és pont az a szám megy (amit én igazából is hallottam)..így sikerült bealudnom. Amit tanácsolni tudok:

1. legyen egy ütős ébresztő hangra beállítva a telód..szóval ne valami andalító zene..

2. a telódat lefekvés előtt rakd az asztalra, ami messzebb van tőled..- így ha csörög, fel kell kelned az ágyból.

3. ha felkeltél mosd meg az arcod, ne bújj vissza az ágyba, hogy "még csak 5 perc még csak 5 perc"..

4. Ne nyomogasd a szundit

5. Szerezz egy vekker órát. -ezt végső soron..

2016. ápr. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
az a helyzet, hogy idővel hozzászoksz az ébresztődhöz bármennyire is hangos vagy brutális, érdemes időnként váltogatni
2016. ápr. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Visszaalszol ébresztő után? Ez nagyon durva, ilyen még soha senkivel nem történt meg. Javaslom, hogy keress fel egy kutatóintézetet, hogy analizálhassák az agyhullámaidat, ez valami unikális képesség lehet!
2016. ápr. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem természetes :(
2016. ápr. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Krónikusan kialvatlan vagy, mint minden magyar iskolás. A tested jól tudja, hogy több alvásra lenne szükséged. Próbálj meg korábban lefeküdni, és állíts be akár 4-5 ébresztőt is, lehetőleg különböző hangúakat, hogy ne szokhass hozzájuk könnyen.
2016. ápr. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Beviz Elek ***** válasza:

#2

Nagyon korrekt válasz, nekem is ez segített.


Magadban kell legfőképp eldöntened. Én messzebb raktam magamtól, felkeltem kikapcsolni, majd visszafeküdtem. Arra a néhány másodpercre kell észnél legyél és ne feküdj vissza, bármennyire is szeretnél. Amíg magadban nem döntöd el hogy fel fogsz kelni, addig mindegy mit csinálsz, visszadőlhetsz az ágyba. Én ha nagyon fáradt vagyok, nem vagyok képes felkelni éa rohangálni a lakásban, akkor visszaülök az ágyra, pár másodperc után lenyomok 2 pofont/nyaklevest, utána erőt veszek magamon és elkúszok megmosni az arcom.

2016. ápr. 5. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!