Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Háztartásbeli/ otthonról...

Háztartásbeli/ otthonról dolgozó nők hogy osztjátok be az időtőket hogy jusson mindenre?

Figyelt kérdés
Háztartásbeli vagyok de úgy érzem kicsúszik a talaj alattam. Nem jut időm mindenre. Be szeretnék indítani egy vállalkozást és ezért éjjel szoktam dolgozni de ha hajnali kettőkor megyek aludni sajnos reggel 10-11 kor ébredek fel. Ott a háztartás, takaritás, főzés,mosás-vasalás, bevásárlás. Szóval legyen mindig rend és tisztaság, legyen kimosva és elvasalva, legyen bevásárolva, maradjon idő magamra, eltudjak járni ide-oda néha, legyen mindennap főtt étel, maradjon idő a páromra de tudjak dolgozni is és aludjak is. Ha mindent megcsinálok mindennap a háztartásért mindjárt délután és még nem is foglalkoztam magammal, nem voltam sehol és nem is dolgoztam. Nem bírom igy. Aludnom is muszály mert ha nem alszom ki magam olyan vagyok mint egy holtkóros, szóval a napi 3-4 óra alvás nem opció pedig probálkoztam vele. Más nők mit csinálnak hogy mindenre jut idejük? 120 m2 lakást kell ellátnom.
2016. ápr. 5. 18:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%

Nem hiszem el, hogy neked naponta kell mosnod, takarítanod, vasalnod és bevásárolnod. 2 naponta csinálnád ezeket vagy 3, akkor se dőlne össze a világ, és még csak nem is úszna koszban a lakás.


Ezek amúgy meg csak kifogások. Mindenkinek arra van ideje, amire időt hagy magának.


Annyival kiegészíteném, hogy más ezen teendők mellé meg bevállal egy 8 órás melót is. Furcsa módon össze tudja egyeztetni.


Én egyedül lakom, nincs nő aki mosna főzne rám, mégis jut időm főállásra, másodállásra, a lakás takarítására és főzésre meg mosásra is.

2016. ápr. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
49%
Nem minden házimunkát kell naponta végezni! Pl. ruhát mosni is csak akkor kell, amikor összegyűlt egy adag. Mondjuk heti egyszer. Porszívózni, port töröli, felmosni, stb. is elég heti egyszer. A bevásárlás és a főzés nyilván gyakorabbi program, de azokat sem kell naponta csinálni. Ha olyat főzöl, amiből lesz többnapi adag is, akkor elég mondjuk 3 naponta főzni. A bevásárlást meg heti egyszeri nagy bevásárlással is el lehet intézni, ha van autótok, amivel haza tudtok vinni nagy tételben is kaját. Csak előre kell tervezni, hogy mire lesz szükség, hogy utána ne kelljen naponta szaladgálni a boltba, mert valami kimaradt. Vagy rendelhetsz a Tescóból, ők kihozzák házhoz, el sem kell menni a boltba érte, ezzel is időt spórolsz. A mosogatni való edényeket, evőeszközöket rögtön használat után el kell mosni, akkor nem szárad bele a kaja és nem tart sokáig, gyakorlatilag pár perc alatt el lehet mosni mindent.
2016. ápr. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%

Sztem is az a baj, amit a tobbiek mondtak:

- tervezes, menetrend hianya

- tenyleges kulso kenyszer/felso idokorlat hianya

- "takaritasi skillek" hianya (tapasztalathiany). Nem tudod, mit, hogyan, milyen sorrendben, mennyi ideig es melysegben erdemes csinalni. Nincs aranyban a problema/raforditott ido es energia.


Ezek egyszeruen orvosolhatoak :)

2016. ápr. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
1-es: ferfi vagy? Le a kalappal :) a szivembe zartalak.
2016. ápr. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Egy hasonlo kerdesre beirtam ezt, bekopizom:


Nekem van egy sima asztali naptaram. A reggeli kavenal felirom mit akarok aznap megcsinalni, es ha kesz, kipipalom. Ez jo erzes, es mederben is tartja a dolgokat.

2016. ápr. 6. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
49%

Utolsó: Ez jó ötlet.


Én napi 8 óra munka mellett csinálom ezeket. Nem értelek, minden nap nem kell nagytakaritani,azt se hiszem, hogy naponta mosni kéne. Mosogatás, felsopres, rendrakás nagyjából, főzés oké,de a többi nem. Sőt én főzni is két napra szoktam. Bevásárolni meg kéthetente /havonta egy nagyobbat ejtünk meg.

2016. ápr. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
49%

Nem reszletezted mit hogyan szoktál. Írok pár tippet.


Reggel, felkelsz, ablak nyit,

Szobábat eldobálni a cuccokat 2 perc (szennyes ki, taknyos zsepi ki, takaró eligazgat)

Konyhába át:

Este elmosogatott edényeket elrakni 5 perc max, előtte fellökni a kávéfőzőt a tűzjelyre.

Gyors reggeli, zuhi - egy órába belefér


Azt javaslom, (kivéve ha csakis este tudsz munkára koncentrálni), feküdj időben, kelj időben es a reggeli készülődés után állj neki dolgozni. Így nem csúszol szét. Munkába visszamenni is konnyebb lesz. Valamikor elfáradsz, mondjuk dél körül, akkor nekiállhatsz főzni. Ez pihentet is. Utána megint munka ha van még.


Pihenésként lehet pl takar8tani. Nem kell túlgondolni. Én ha padlót mosok, akkor porszívózok is, hogy mindenhol tiszat legyen a padló és ne hurcoljuk a koszt a lábunkon. Heti 1-2 alkalommal elég sztem.


Heti egyszer fürdőszoba. Ezt sem gondolom túl. Hamar megvan. Wc 5 perc. Tükör meg kispolc ecettel. Jobb mint a bolti drága cucc.


Ha nagyon stréber vagy, havonta áttörlöd ecettel a hűtőt.

Kb negyedévente függönymosás.


Ruha mosás. Heti kétszer sztem összegyűlik nekem. Ha otthon vagyunk szuper, egy délelőtt benyomni három adagot. Én már mosáskor arra gondolok hogy a mosógép a barátom. Dolgozik helyettem. Kiteríteni, berakni a következő adagot pár perc. Ennyi szünet megi t jó munka közben. Pisiszünettel egybeveszed.


Teregetni szépen kell, hogy utána ne kelljen vasalni. Én csak konyharuhát vasalok meg kb vizsgablúzt.

(a párom flúgosabb, neki zoknin kívül mindent kell, de még külön élünk)


Vasalo, ruhaszarito, olló, mindent eltenni a helyére. Annál kisebb a rumli.


En ha rendes vagyok akkor reggel összeszedem a tegnap kimosptt ruhát.

(jelenleg nem dolgozom. Munkába menet reggel nyilván nincs mindenre idő)

2016. ápr. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Írod hogy nagy a lakás. Gyerek is van? Be kell vonni a takarításba. A szobáját takarítani lehet az ő dolga. Meg ezen kívül is kaphat ezt azt. Nem fog belehalni. Az sem jó ha burokban van nevelve (én is úgy voltam) aztán nem olyan könnyű így felnőni. Húsz évesen azt se tudtam milyen egy romlott hús....


A másik :

Ha vannak a lakásban rumlikupacok (amit utálsz rendberakni) , azokra kell odafigyelni. Stopper beállit 15 percre, és addig pl mosogatni (nálam ez a problémás). Amikor sípol, abba lehet hagyni.

Hidd el, napi 15 perc ezeken a helyeken csodát művel. Mivel annyira utálatos megcsinálni hogy különben neki sem állna az ember.

2016. ápr. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Egy nagytakarítás nálam kb 4 óra:

- fürdőszoba: wct megpucolni az ülőkét is és a tartályt is, kádat- csapot átmosni, a kukát- felmosóvödröt kimosni ahogy szennyestartot is ami müanyag, felmosni, csempét a kádnál átmosni. Ez kb fél óra

- konyha: az egész konyhabútort áttörölni külsőleg, tűzhelyet áttakaritani, asztalt áttörölni, konyhapultot lemosni, felmosni,

- szobák: felporszivozni, bútort átporszívozni, mindent letörölni, felmosni

Ez kb. 4 óra és 3-4. naponta ismételhetem sőt mindennap is eltörlök magam után a konyhába főzésnél, fürdőt rendbe tartom fürdés után, felszoktam mosni itt- ott a köztes időben is.

Jön a mosás- vasalás, én mindent vasalok. Ez is heti program. Bevásárlás amihez megint kell egy óra. Főzés is kb. 1-1.5 órás program a konyha rendbetételével összevonva. Néha elkell intézni ezt- azt, közbe jön egy félnapos program, van amikor többet dolgozok van amikor kevesebbet. De összeségében rengeteg energiát vesz el a takaritás és a háztartás

2016. ápr. 6. 22:37
 10/11 anonim ***** válasza:

Elhiszem hogy sok energia így a takarítás. Olyan mindent kipucoló fajta vagy.

Műanyag szennyestatót eszembe nem jutna kimosni....

Nekem textil van, azt hozzádobom a ruhákhoz.

2016. ápr. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!