Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ismét riasztás volt Budapesten...

Ismét riasztás volt Budapesten, kb.5 percig szóltak a szirénák. Ez most ismét próbariasztás volt, vagy esetleg történt valami? És ha történne valami, akkor mit kellene csinálni? Amennyire én tudom, ezek a vegyi anyagokkal dolgozó üzemek riasztói.

Figyelt kérdés
légiriadó

2015. márc. 2. 11:11
 1/7 anonim ***** válasza:
20%

1) Nálunk nem volt riasztás.


2) Mitől történne bármi? Ja,hogy vegyi üzem. Hát "a törvény nemtudása nem mentesít a következmények alól". Azaz tájékoztatni senki nem fog mi lenne a dolgod, de ha nem teszed ami megfelelő lenne, magadra vethetsz csak.

Amúgy vegyianyagés hasonló esetén nyilvánvaló ateendő: húzd el a beled minél hamarabb.

2015. márc. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
Minden hónap első hétfőjén van próbariasztás, ez benne is volt a hírekben. Ha nem próbariadó lenne, akkor úgyis mondanák, hogy mit kell csinálni (otthon maradni vagy menni valami biztosnágos helyre, stb)
2015. márc. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%
Ez mikor volt vagy merre mégis? Az ég világon semmit nem hallottam.
2015. márc. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%
Miféle riasztás?
2015. márc. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

16. ker. és nagyon hangos volt.

[link]

Ezek szerint csak szeptemberben és márciusban van próbariasztás. Így, ha márciusban van riasztás, mint most, akkor ne foglalkozzunk vele? Ebben a hónapban is lehet vegyi baleset. Az egészet hülyeségnek tartom, érdemes volt rá kiadni súlyos milliárdokat, amikor még azt sem közlik előre, hogy pontosan mikor van próbariasztás. azt sem tudjuk mit kellene csinálni, nálam a lakásban is ugyanannyira zárhatóak az ablakok, mint a pincében.Ez a hivatalos teendő egyébként: "Ha a helyzet indokolja, a szirénarendszeren keresztül riasztják az érintett lakosságot, és tájékoztatják őket a követendő magatartási szabályokról. Bizonyos esetekben elegendő lehet az elzárkózás – tehát az épületben kell maradni, s az ajtókat, ablakokat be kell csukni –, súlyosabb balesetnél viszont a hatóság felszólítására el kell hagyni az épületet és meghatározott helyre kell távozni."

2015. márc. 2. 11:49
 6/7 anonim ***** válasza:
Máskor is van próbariasztás, csak októbertől februárig ugynevezett morgatópróba volt, az csak egy rövid volt. Most rendes próba volt.
2015. márc. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
6 Ok, köszi, azokat nem hallottam.
2015. márc. 2. 12:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!