Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Így érdemes lenne nekivágni?

Így érdemes lenne nekivágni?

Figyelt kérdés

Előre is bocsánat, ha hosszú lesz, és előre is köszönöm, aki elolvassa és válaszol.


Tehát barátom angol, de 4 éve itt él Magyarországon, és május végén fog visszaköltözni Angliába. Mi 2 és fél éve vagyunk együtt, és mondhatni benne találtam meg azt az embert, akire mindig is vágytam. Eddig csak 2 kapcsolatom volt, és bár viszonylag sokáig együtt voltunk, egyikőjüknél sem éreztem azt, hogy sokáig szeretnék velük lenni. Szüleimnek nincs vele semmi bajuk, bár az elején zavarta őket, hogy nem tud magyarul, és fordítanom kellett, de most már elfogadták őt úgy, ahogy van. Mindenben támogatnak engem, beleértve abban is, hogy én is menjek vele. Viszont 9 hetes terhes vagyok, ráadásul az egyetemet is éppen hogy befejeztem, és félek, hogy ott nem találnám a helyem. Folyton arra gondolok, hogy mi lenne, ha nem fog tetszeni. Mivel barátom ott nőtt fel ezért ha neki nem is, de nekem egy teljesen más kultúrába kell beilleszkednem. Egyébként évek óta fontolgatom, hogy mindenképpen szeretném elhagyni ezt az országot, de most hogy itt állok döntés előtt, elbizonytalanodtam.


Itt főleg az olyanok véleményét várnám, akik ott éltek/élnek vagy vannak tapasztalatai. Nem szívesen vágok bele csak úgy az ismeretlenbe.


2016. ápr. 11. 15:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezen a terhesség előtt kellett volna inkább elgondolkoznod. Baba nélkül könnyebb később megfutamodni.


Ezt ne úgy vedd, nem pálcát török feletted!


Amúgy, ha már rég óta elakarsz menni, és a szüleid is támogatnak, miért ne? Igaz, hogy a babával nehezebb lesz, de biztos megoldod.

Honvágyad akkor is lenne, ha a szomszéd faluba költözöl, max nehezebb így hazamenni.

2016. ápr. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem mondanám, hogy teljesen más kultúra.. persze, vannak különbségek, de egyáltalán nem egetverőek.


Személy szerint nem szerettem UK-ben élni, el is jöttem onnan egy másik országba, de rengeteg barátom kinn él évek óta, és imádják. Tény, ahol én laktam (Észak-Írország), ott eléggé utálják a külföldieket (pedig maximálisan igyekeztem beilleszkedni, a nyelvet is anyanyelvi szinten beszélem) meg a hely maga elég tré. De annyi jó helyről hallottam, Londonon kívül csak jókat hallottam a kinn élő barátoktól.


Továbbá, ha nem jön be, akkor 3 óra alatt otthon vagy repülővel - pláne, hogy nem égetsz fel minden hidat magad mögött.


A helyedben megpróbálnám, nem igazán van mitől félned ebben a helyzetben. Komolyan inkább maradsz Magyarországon egyedülálló anyukaként? Ha nem jön be, bármikor vissza tudsz jönni.. Meg sem próbálni szerintem nem lenne jó döntés.

2016. ápr. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mi januárban költöztünk ki.Nem Londonba,másik kisebb város,imádjuk.Persze van honvágy,és sokat is dolgozunk,de megéri,minden más,de közben mégis ugyanaz.Itt fogunk maradni,nem bántuk meg.
2016. ápr. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
21%
Barátodnak most illene elvenni feleségül, azzal megkönnyítené a döntésedet.
2016. ápr. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
52%
Én ezerszer jobban szeretek otthon lenni! Nem tudom megszokni ezt az időjárást,és hiányzik az otthoniak közvetlensége. Én Felixstowe-ban lakom, ha valaki itt lakik vagy csak itt jár,és szívesen ismerkedne,írjon! Nincsenek sajna itt barátaim.
2016. ápr. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem teljesen érthető, hogy kicsit megijedtél, de azért az "Anglia egy teljesen más kultúra" jellegű mondatokra én mindig azt mondom, hogy "nem, Anglia nem egy TELJESEN MÁS KULTÚRA. India például, na az TELJESEN MÁS!" Anglia nem a világ vége. Gondolom, jól beszéled az angolt, ha már egy angol pasastól vagy terhes, szóval ha nem is rögtön a diplomáddal, de valami más munkakörben el tudsz majd helyezkedni úgyis. Persze, a baba miatt ez most még távol van, hogy a munkalehetőségeken gondolkodj. Én azt mondom, hogy manapság egy magyar babával sok jobb dolog nem is történhet, mint hogy például Angliába szülessen. Nem politizálni akarok, de tényleg meg kell jegyezni, hogy sokkal jobb az egészségügy, az oktatás, stb. A sógornőm ott él, angol a férje. A gyerekek messze jobb oktatást kapnak, mint amilyenben itthon lenne részük. A sógornőmék kevesebb munkából ezerszer jobban megélnek, mint mi. Szóval menj és vissza se nézz!
2016. ápr. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!