Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mennyi pénzzel érdemes nekivágni?

Mennyi pénzzel érdemes nekivágni?

Figyelt kérdés

Találtam egy olyat, hogy 1 hónapig érvényes "vonatbérlet" egész Európa területére. Ráadásul buszokra, kompokra, szobákra, és belépőkre is vagy kedvezményt kapsz, vagy ingyenesen használhatod/léphetsz be. Ez 140.000 ft. Az lenne a kérdésem, hogy mennyi költőpénzzel (ez kell kajára, hostelre, belépőkre, és egyéb dolgokra, pl szuvenír, stb) érdemes elindulni?

Nyáron mennék, kiszámoltam, hogy ha addig dolgoznék (még középsuliba járok, így csak diákmunka jöhet szóba, de már fel vagyok véve), akkor 280-at keresnék, aminek a fele elmenne a vonatjegyre. Érdemes nekivágni a maradék 140-nel? Vagy ti mit javasoltok, minimum mennyi pénz kellene?

Azt hozzátenném, hogy kaja terén nincsenek nagy igényeim, csupán a helyi különlegességeket szeretném megkóstolni, de nem az a célom, hogy minden nap étteremben ebédeljek és vacsorázzak. Szállásnál szintén megvagyok a legolcsóbb hostel-lel. Egy problémám van csak. A vásárlásmániám. :D


Ui.: Attól most tekintsünk el, hogy mi lesz addigra a bevándorlókkal, illetve az IS-sel... Tegyük fel, hogy minden happy lesz.



2015. dec. 6. 08:33
 1/10 anonim ***** válasza:

A vasarlasmania biztosan nem fer bele.

Ez kb 450 euro. Szamoljunk csak 10 euroval ejszakankent, bar ketlem, hogy mindenhol, egy teljes honapig talalnal ennyiert szallast. Az kapasbol 300 csak a szallasra. Marad 150 eurod egy honapra, a napi 5. Ez még kajara is keves, nemhogy belepökre vagy barmire. Es a helyi specialitasokat még meg se kotsoltad. En nagyon olcson ki tudok hozni ilyeneket, ha arrol van szo, de ez még nekem se menne. Sztem a kaja meg a belepök mondjuk napi 20 euro. Az also hangon 600 euro, es pl még nem tömegközlekedtel. En 1000 euro alatt el se indulnek.

2015. dec. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Használd a couchsurfinget, akkor a szállást megspórolod.
2015. dec. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem sem elég 10 € egy éjszakára, átlagban inkább 15-20 körül vannak az olcsó helyek, főleg a felkapottabb városokban. Aztán lesz olyan helyi közlekedés, amire nem jó ez a bérlet, ezzel is számolni kell. Étteremben a menü 6-10 € körül, és akkor még se reggeli, se vacsora, se program. Szállással együtt napi 40-50 € simán elmegy. Én ajándékot nem hozok senkinek (ez a legdrágább és pénzkidobás), hacsak nem kér külön valamit. Esetleg veszek pár hűtőmágnest a rokon gyerekeknek, akik gyűjtik.

Én úgy látom, felesleges megvenni ezt a drága vonat bérletet, inkább célzottan egy útvonalat kinézni, és azt bejárni. Egy hónap utazgatásra nem jön össze elég költőpénzetek (min. 1000-1500 €). Éhezni, nyomorogni meg nem érdemes utazás közben, az nem buli.

2015. dec. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Hát nem tudom, akkor hogy fogom megoldani, mert ez tényleg kevés pénznek tűnik. :/


#2: Gondoltam arra is, de azt mondják, egyedül utazó lányoknak nem ajánlják.


#3: Ja, én a szuveníreket magamnak veszem, nem másoknak. :D Én nagyon szívesen elmennék mondjuk egy Olaszországi road trip-re, de azt szerintem érdemesebb lenne kocsival. Nekem meg se kocsim, se jogsim nincs. Amúgy nekem tetszik egy a vonatbérlet, szerintem ahhoz képest, hogy mit kapsz érte, nem drága. Mondjuk nincs rá pénzem, az tény, de attól még megérné szerintem.

2015. dec. 6. 10:35
 5/10 anonim ***** válasza:
Amúgy én a helyedbe elrepülnék Grúziába 10000 ft-ból és onnan utazgatnék, majd Kazahsztánból visszarepülnék. Szép és kalandos utazás lenne és kib*szott olcsó, mert ezekben az országokban az átlagfizetás kb 60-70e ft/hó, szóval nyomorognod sem kéne. Az emberek arrafelé sokkal kedvesebbek, mint Nyugat-Európában, sokan befogadnak 1-1 éjszakára és még kaját is adnak, de amúgy a hostelek is 1000-2000 ft-ért vannak egy éjszakára. Persze sokan gondolják, hogy veszélyes országok, de ez egyáltalán nem igaz. Rómában vagy Nápolyban nagyobb valószínűséggel lopjál el valamidet, mint Grúziában
2015. dec. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"#2: Gondoltam arra is, de azt mondják, egyedül utazó lányoknak nem ajánlják."


Már több egyedül utazó lányt is fogadtam couchsurfingen, eddig egyiknek sem lett semmi baja, pedig valamelyik még Ukrajnában is azzal szállt meg. Csak arra figyelj, hogy legyen írva több referencia is az illetőről és ne legyen török vagy indiai.

2015. dec. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha mindenképp utazni szeretnél, de nincs pénz akkor a workaway nem egy rossz megoldás. Főleg ha szeretsz kerékpározni és azt is viszed magaddal akkor a helyi közlekedést is megspórolod. Igazából csak az oda-vissza utat kell fizetned, belépőket és a szuveníreket, bár utóbbi fölösleges arra ott vannak a fényképek és az emlékek.
2015. dec. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
280 nagyon kevés, pláne hogy ugye gyakorlatilag a fele marad meg. Meg igazából azt sem hiszem, hogy te ebből év közben semmit sem költenél és az egészet félre tudnád rakni. Én a helyedben inkább elmennék 1 hétre valahová és akkor nem kéne parizeres zsemlén élned 1 hónapig.
2015. dec. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

5.-s, Mindenben egyetértek veled kivéve, Kazahsztán az egyik legdrágább stan állam, kb ny. európai árszínvonal, onnan visszarepülni szintén egy vagyon.

Kérdező: ennyi pénzből elmehetsz akár Thaiföldre is, sokszor kb 100-110E a repjegy és a maradék ott sokra elég.

Vagy pl ugyan Japán meglehetősen drága de pl most volt 49E forintért oda vissza repjegy, a maradék 230E pedig egy rövid időre elég lehet.

Szóval Európánál sokkal jobb helyekre is el tudsz menni. A vásárlásmániának így is úgy is lőttek.

2015. dec. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Egész jó ötleteket adtatok, köszi mindenkinek. :)
2015. dec. 6. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!