Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ilyen motiválatlan a...

Miért ilyen motiválatlan a legtöbb ember?

Figyelt kérdés

Onnan jutott eszembe, hogy épp próbálkozom a netes társkereséssel, és sok srác arra panaszkodik, hogy milyen unalmas az élete, így hogy nincs barátnője, és egyedül nem tud mit csinálni. Bezzeg amikor sorolom nekik, hogy mikkel tudnák lekötni magukat, akkor azt mondják, túl fáradtak hozzá. És ez a huszonéves korosztály. Én pont azt tapasztalom, hogy nem elég a nap 24 órája, hogy mindenre jusson idő. El sem tudom képzelni, hogy csak eljárjak dolgozni, és ennyiből álljon az életem. Én is ledolgozom azt a 8 órát, de utána még sportolok, tanulok, barátokkal találkozom, stb. Most iratkoztam be egy nyelvtanfolyamra, és egy OKJ-s tanfolyam is tervbe van véve, hogy folyamatosan fejleszteni tudjam magam. Szerintem nagyon fontos, hogy az embernek mindig legyenek tervei, mind szakmai, mind magánéleti téren, de sok embernél ezt egyáltalán nem látom. Nemcsak a társkereső alapján beszélek, sok ismerősömön is ezt látom.

Mi lehet ennek az oka? Miért ilyen érdektelen és motiválatlan sok ember?


2016. ápr. 12. 18:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

Egyre gyakrabban olvasható az az "életbölcsesség", hogy az embernek önmagában kell megtalálnia a boldogságát, és hogy ne panaszkodjon, hogy nincs partnere, majd lesz egyszer, addig is legyen vidám. Ez szép dolog lenne valóban, csak a valóság nem így működik, hanem az ember lelkét felemészti a magány, és minél hosszabb ideig van egyedül, annál mélyebbre süllyed és elveszti a motivációját minden iránt.

Én is voltam több évig egyedül, és sokszor kellett hallgatnom, hogy legyek már pozitívabb, olyan sikeres vagyok mindenben, miért nem vagyok boldog... Mondták ezeket olyan emberek, akik sosem voltak évekig egyedül. Fontos, hogy gondoskodhass valakiről, megoszthasd vele a szereteted, élményeid.

2016. ápr. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én pl annyira lefáradok a munka alatt, hogy nincs kedvem sehova se menni.
2016. ápr. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Soha nem értettem, hogy hogy függ össze a motiváltság és a párkapcsolat kérdése. Persze, jó ha van valaki, aki szereti az embert, de önmagában ez semmit sem jelent. És ezt úgy mondom, hogy 2 éve vagyok egyedülálló, előtte 3 évig éltem komoly kapcsolatban, szóval tudom miről beszélek. Egy barát vagy barátnő nem pótolhatja a hobbikat, célokat, szakmai és egyéb sikereket az életben. Új tapasztalatokat szerezni, új dolgokat kipróbálni és megtanulni, szerintem ezek adják az élet értelmét, ezektől tudsz fejlődni, és nem utolsó sorban az ember önbizalmát is eléggé megdobják. :)

Az pedig régen rossz, ha a munka minden energiádat elveszi. Legalább szereted azt, amivel foglalkozol?

2016. ápr. 12. 19:38
 4/13 anonim ***** válasza:

"Soha nem értettem, hogy hogy függ össze a motiváltság és a párkapcsolat kérdése."

Mert az ember társas lény, és fontos szeretne lenne mások számára, nem akarja, hogy elfelejtsék, elhanyagolják, jól esik neki, ha valaki várja otthon és érdeklődik felé, és mély érzelmű kapcsolatot ápolhat vele. Egyénenként eltérő erre az igény, van aki megvan egyedül is, de sokan nem. A barátok ezt nem tudják pótolni, ráadásul többnyire ők is el vannak foglalva a partnereikkel. Ha nem áll az ember mellett senki és nem támogatja, akkor nem csoda, hogy nincs motivációja, többnyire nem önmagunk miatt teljesítünk, hanem mások pozitív visszacsatolása miatt.


"Az pedig régen rossz, ha a munka minden energiádat elveszi."

Rossznak rossz, de az utazás, szellemi / fizikai megterhelés, munkahelyi stressz kifacsarja az embert, és hiába szereti valaki a munkáját, attól még 8, vagy akár több órában csinálni megterhelő.

2016. ápr. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
ne sorold nekik, attól nem lesznek motiváltak. én mondjuk örülnék neki ha egy lány bevezetné az életembe a dolgokat amire rákapnék és megjönne a motivációm. de ez igy.. hogy a nők többsége csak magukkal foglalkozzon és elvárják, azt meg röstellnék ha valakinek segitenének, ezért van annyi motiválatlan férfi, mert nincs nő az életükbe, igy nincs mire alapozni, marad az alvás a sör a pc
2016. ápr. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Lusták. Mindenki a csodát várja, erőfeszítés, belefektetett munka nélkül. A párkapcsolatokban is amúgy. Csomókban hullik a hajam, mikor azt mondogatják, hogy "d jó neked", igen, nekem tényleg nagyon jó, de minden mögött rengeteg munka van, az anyagiak, a tízéves párkapcsolatom, a sportban elért sikereim... semmi nem csak úgy magától történik. De ezt sokan nem értik, aztán panaszkodnak, hogy nincs semmi, aminek örülnének. Még a barátságok is, nyűglődnek, hogy egyedül érzi magát, meg unatkozik, meg jaj de magányos, aztán se kimozdulni nem akar, se magához nem hív át senkit, csak rendületlenül írogatja a szomorú smileykat. Hát zéró munka nélkül bizony nem fog előremozdulni, de még stagnálni sem semmi.
2016. ápr. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Na és még is mit tesztek érte hogy ez változzon ? semmit. csak hulljon csomókba a haj
2016. ápr. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Na és még is mit tesztek érte hogy ez változzon ? semmit. csak hulljon csomókba a haj"

Mi van? Miért én tegyek éretd? Felőlem belefulladhatsz a semmittevésbe.. én a saját életemet élem, nem a tiédet. Nyugodtan dagonyázz otthon és vádold a nőket, amiért nem járulnak eléd tömött sorokban, hogy kettesével a magadévá tedd őket 😂

2016. ápr. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
ezt én nem irtam, ez is csak pusztán általánositás, Azt se igazán értem hogy miért van minden nő a férfiakról olyan véleménnyel hogy egy férfi biztos iszik veri a nőket :d ez olyan távol áll tőlem, nem tudom elképzelni hogy ilyet tegyek
2016. ápr. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Mert nem találnak motivációt. A motiváció nem egy random és instant dolog, ami mindenkinek alapvető dolog. Pl. aki 10 éve fut, az motiváció nélkül is futni fog holnap. Aki 2 napja, az nem, mert nem rögzült belé.

A motiváció egy hozzáállás, ami sokban függ a fiatalkorunktól. Aki olyan családi környezetben nőtt fel, hogy kapott megerősítést és sok sikerélményt élt át, annak szépen berögzült, hogy fejlődjön és haladjon. Aki viszont hazavitt egy hibátlan dolgozatot lelkesen és a szüleit nem érdekelte, mert minden nap veszekedtek, az nem élte át a dolgot. Neki mégis, miből legyen motivációja?

A dolog felnőttkorban is áll: Aki a melóhelyen ledolgozza a napi 8 órát valami unalmas és monoton helyen, ahol ráadásul még a főnök is piszkálja minden nap, meg a munkatársak is fúrják egymást, annak sincs motivációja. Miből is lenne? Sokszor még, a hobbikra sincs pénz.

A párkapcsolatra is érvényes ez. Egy átlagos embernek szüksége van arra, hogy már fiatalkorában a másik nemtől kapjon jeleket és megerősítést. Ha valaki huszonévesen is azt látja, hogy az ellenkező nemből senkinek sem kell, azért az elég lehangoló.


"Soha nem értettem, hogy hogy függ össze a motiváltság és a párkapcsolat kérdése. Persze, jó ha van valaki, aki szereti az embert, de önmagában ez semmit sem jelent. És ezt úgy mondom, hogy 2 éve vagyok egyedülálló, előtte 3 évig éltem komoly kapcsolatban, szóval tudom miről beszélek. Egy barát vagy barátnő nem pótolhatja a hobbikat, célokat, szakmai és egyéb sikereket az életben. Új tapasztalatokat szerezni, új dolgokat kipróbálni és megtanulni, szerintem ezek adják az élet értelmét, ezektől tudsz fejlődni, és nem utolsó sorban az ember önbizalmát is eléggé megdobják. :)

Az pedig régen rossz, ha a munka minden energiádat elveszi. Legalább szereted azt, amivel foglalkozol?"

Ebből viszont az látszik, hogy igazából át sem gondoltad mások helyzetét és nem tudod beleélni magad.

A motiváltság és párkapcsolat összefüggését leírtam, az ember barátai, társai megerősítést adnak, ami motivációt ad. Attól nem fogod tudni a dolgot, mert volt már párkapcsolatod. Te így értékelted, más máshogy.

Egy barát vagy barátnő miért ne pótolhatná a hobbikat, célokat, szakmai és egyéb sikereket az életben? Ha valakinek csak az kell, hogy egy baráti közösség elfogadja és a tagja lehessen, az már nem siker? Sok ember még ezt sem tudja elérni. Nekem is van hobbim, ettől még elég szomorú lennék, ha nem tudnék kivel beszélni róla és nem tudnám megosztani a környezetem egy részével. Ilyen alapon bezárkózhatnék a szobába és élhetnék a kis világomba a hobbimmal.

Új dolgokat kipróbálni és megtanulni, miért gondolod, hogy mindenki szeretne? Oké, te szereted, de ettől más még nem feltétlenül fogja.

A munka sajnos tényleg sok ember energiáját elveszi és tényleg rossz, de sokszor nincs nagyon más lehetőség. Egy kisebb városban, ahol alig van munka, örül az ember, ha valahol tud dolgozni.


Sokszor én is motiválatlan vagyok, jó pár dolog miatt. Most pl. kijött a jó idő és mennék a természetbe sétálni, biciklizni, túrázni, a haverokkal is elmennék bográcsozni meg hasonló dolgok. De nem tehetem, mert holnap is zh-zok. Ez azért eléggé elvesz a motivációmból.

De pl. az is, amikor egy beadandóra rászánok több napot és a tanár visszadobja, mert épp olyan a kedve. Vagy amikor a zh témája tényleg érdekel és tényleg alaposan megtanulom, de a tanár áthúzza az egészet, mert olyan a kedve. Ilyenkor, mi motiváljon? Az egyetemmel kapcsolatban az sem igazán motivál, hogy nem gyakorlatias a képzésem. És nekem sem elég a napi 24 óra, amikor egy héten 1-2 zh meg 1-2 beadandó van, ezek mellett meg járjak be gyakorlatokra, hétvégén meg csináljam otthon a ház körüli dolgokat. Ha marad egy nap egy kis időm, akkor inkább pihenek, mint bármiféle hobbit csináljak, mert nem adna örömöt ilyen esetben a hobbi. Hiába szeretem.

2016. ápr. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!