Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az emberiség mikor és miért...

Az emberiség mikor és miért lett ilyen modern/"szlenges jellemű"?

Figyelt kérdés

Mindig is szomorúsággal töltött el, ha belegondoltam abba, hogy milyen gyorsan telik az idő, és ezzel egyúttal mennyire változnak az emberek.

Alig vagyok 23 éves, de fiatalságom ellenére soha nem éreztem magam fiatalosnak és "ideillőnek". Számomra gyakorlatilag nem létezik a társadalom. Nincsenek és soha nem is voltak barátaim, senkivel sem tartom a kapcsolatot. (Testileg és lelkileg is beteg vagyok itt.)

Rengeteg mindent spirituálisan élek át, az élményeimet szinte csak saját magammal osztom meg, sok esetben már a fizikai létezésem is kérdéses a saját szemszögemből tapasztalva. Tükörbe nézve néha megijedek saját magamtól, és megkérdezem: "Ki ez az ember előttem?!"

Kellemesebb az álmaimban, mint a rideg "valóságban", ami lehetséges, hogy nem is az, aminek látszik, vagy akár talán nem létezik...

Miért éppen ebben a korszakban élek abból az adott/lehetséges több ezer évből? Ki is vagyok én valójában?...

Sok-sok éve állandóan jelen van szellemem legmélyén egy belső kíváncsiság, ami a fizikálisan nem létező után kutat és hanyagolja az evilágit.

Továbbá (konkrétan a fenti kérdésemmel foglalkozva) ténynek könyvelem el azt a megállapítást, hogy nincs két egyforma jellemű ember a világon, és még egy, a modern világ által elszlengesített személy lelke is rejthet izgalmas csodákat,... de ugyanakkor látva a fiatalokat, olykor megingok ebbéli hitemben.

Példának okáért ezért sem értek egyet a személyiségtesztek által meghatározott típusok beazonosíthatóságával, illetve jelentőségével. (Nálam egyébként INFP-T jött ki egy teszt alapján.)


2016. ápr. 24. 23:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Bocs, de én nem értem a kérdésedet. Mi köze a kérdésednek ahhoz, amit a zöld mezőbe leírtál?
2016. ápr. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A kérdés csak egyfajta bevezetés.

Nagyon is sok köze van, ha elég alaposan vizsgálod meg a témát.

2016. ápr. 24. 23:25
 3/6 anonim ***** válasza:
50%

"csak saját magammal osztom meg"

- pedig jót tenne, ha leírnád az élményeidet és megosztanád néhány emberrel... (a modernitás a francia elsötétedéssel kezdődött, és a marxista ideológia növesztette torz méretűre- szükség van egy ön-archaizációra, hogy szellemi úton haladni tudjon valaki)

2016. ápr. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

23:25

Egyetértek veled.

2016. ápr. 24. 23:30
 5/6 anonim ***** válasza:
59%
Gondolod, hogy egy 16. századi francia paraszt vagy egy 2. századi római kereskedő inkább szellemi síkon élte az életét, mint a mai emberek?
2016. ápr. 25. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sün, a paraszt nem volt úgy elvágva a szellemi világtól, a természet ritmusaitól, mint ma az, aki két napra nem tudja megoldani a logisztikai feladatait, és vasárnap őrjöngve lecsúszik éhen halva a tesco rácsán :D
2016. ápr. 25. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!