Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek a modern emberiség...

Szerintetek a modern emberiség hitetlensége felelőssé tehető-e a világban uralkodó káoszért és szenvedésért?

Figyelt kérdés
2010. aug. 26. 12:34
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Miért régen mi volt? Háborúk, betegség, stb... Mivel volt jobb akkor amikor többen hittek?

Úgyhogy szerintem: nem.

2010. aug. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
88%

Pont a vallás és a hit okoz bajokat. Terrorizmus, háborúk oka mind erre vezethető vissza. :(

Betegségeknek ehhez semmi köze. Régen több mindenbe haltak bele emberek, mint manapság, pedig kevesebb a hívő.


De nézd meg a mélyen vallásos országokat. Elmaradottak, fejletlenek és szegények.

2010. aug. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
nem a hitetlenség az oka, hanem a politika és a pénz!
2010. aug. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
58%
Az emberiség egy vírus a Föld testén, ami tönkreteszi az egész bioszférát, és kiirtja magát is.
2010. aug. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 pelgrim ***** válasza:
100%
Nem a hitetlenség felelős a világban uralkodó káoszért és szenvedésért, hanem az emberi tudat szánalmas állapota.
2010. aug. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
79%

Részletezd kérlek, hogy mire gondolsz.


Érdekellentétek mindig voltak a nagyhatalmakkal szemben.

Sosem volt olyan száz, de talán még 20 év sem, hogy valahol ne lett volna háború.

Járványok még a középkorban is voltak, amikor kitagadta az egyház azt, aki kijelentette, hogy nem hisz, és büntetlenül meg lehetett ölni.


Viszont szerintem vallások nélkül nyugodtabb lenne a világ. Nem vonulnának hadba emberek egy olyan ember kedvéért, akinek minden ötödik szava isten (G. W. Bush).

Nem robbantanák fel magukat muzulmánok piacokon, szórakozóhelyeken, abban bízva, hogy ezzel bebiztosítják a helyüket az istenük oldalán. Nem zaklatnának folyton krisnások, jehovák, meg kitudja még hányan, hogy vegyem meg a szarjaikat és higgyek az istenükben.


Szóval szerintem pontosan a hit/vallás az, ami leginkább egymás ellen fordítja az embereket.

2010. aug. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
79%

Tökéletesen egyetértek az előttem szólókkal.


Egyébként pedig, ahogy a mondás is tartja: "Volt egy olyan időszak, amikor mindenki hitt Istenben, és az Egyház uralkodott. Ezt nevezték sötét középkornak."

2010. aug. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
46%
De jött a nagyszerű Felvilágosodás, a modern haladás, az ész győzelme, az ember szabadsága, a szentséges liberalizmus és gyönyörű kapitalizmus, a korszerű demokrácia! Éljen a szabad gondolkodó ember! (irónia)
2010. aug. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Kérdésem a modern emberiség hitetlenségére vonatkozott. Tehát akik ma szennyezik a környezetet, mérgezik az ételeinket, az emberi jóérzéssel ellenkező döntéseket hoznak, mindezt profit reményében.

Régebben még Angliában láttam egy dokumentumfilmet valamelyik dél-amerikai országban ahol alig van víz, a Coca Cola telephelyet vásárolt, gyárat épített, mert ott olcsó volt mindez. Hatalmas gépeik mélyre leástak és elszipolyozzák a vizet a közeli kutakból. Mutatták, hogy fegyveres katonák őrzik a vizet, miközben a szomszéd falu lakói órákat gyalogolnak vízért, és cocáék nem engednek be senkit, hogy vigyenek a saját vizükből.

Ez nemcsak a Coca Cola cég, hanem a legtöbb modern cég jellemzője, és sajnos a legtöbb fejlődő ország kormányára meg az jellemző, hogy csak a profit a fontos, az ember dögöljön meg.

Hívő gondolkodásmóddal ilyen jellegű intézkedések elképzelhetetlenek lennének.

Egyikőtök írta, hogy a pénz és a politika ront el mindent. Én is így gondolom, de ez pontosan a hitetlen emberiség új "istene" szerintem.

2010. aug. 26. 15:14
 10/23 anonim ***** válasza:
64%

Bőven elképzelhető hívő gondolkodással is, sőt, még inkább. Nézd csak meg a Bibliát; maga Isten adja parancsba a környezetrombolást: "Szaporodjatok és sokasodjatok!" . Családtervezésről, ésszerű családméretről egy szó sem esik. Nem véletlenül van hívő keresztény családoknak ma is 5-7 gyerekük... pedig már most sokkal többen vagyunk a Földön, mint amennyit a bolygó elbír.


Mi több, (szintén nézd meg a Bibliát) maga Isten is követett el és adott parancsba összehasonlíthatatlanul nagyobb embertelenségeket, mint a Coca-Cola ügye, de még Hitler és Sztálin teljesítményét is felülmúlta.


Nem hit kell ide, csak értelem, emberség és empátia. Ezt a hármat kell belenevelni kivétel nélkül mindenkibe kezdettől, vallásos körítés nélkül, és máris nem lesz semmi gond.

2010. aug. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!