Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Borzasztó rosszindulatú...

Borzasztó rosszindulatú vagyok mit tegyek ez ellen? Meg szeretnék változni.

Figyelt kérdés

Ma is odajött egy munkatársnő velem és két munkatársammal dumálni, én meg egyből elkezdtem gondolatban fikázni az össze nem illő ruháit,a hangját stb...de nem mondtam rá semmi rosszat a többieknek mikor elköszönt tőlünk.

Viszont van,hogy egyszerűen csak kibukik belőlem a negatív kritika valakiről és magam is rosszul érzem magamat ettől, nem tudom minek pofázok hát én sem vagyok különb.Mit tegyek?Bűntudat,undor és megbánás kavarog bennem.


2016. ápr. 28. 16:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%
En csak olyanokkal vagyok rosszindulatú aki tudom h kibeszel, hulyenek néz vagy csak szimplán nem szimpatikus a szemelyisege. Inkább vagyok rosszindulatú mint naiv.
2016. ápr. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

ez a nő sem szimpatikus meg akiről negatív véleményem van az sem az...de hogyan szokjak le róla, hogy ezt ki is mondom?

Mert pl.mások meg visszamondhatják neki vagy csak egyszerűen kiderül rólam, hogy egy tapló vagyok aki kritikus mindenkivel.

Nem akarok ilyen lenni.

2016. ápr. 28. 16:42
 3/14 anonim ***** válasza:
ez jó jel, hogy változni akarsz. egyébként én is ilyen vagyok. egyből meglátom mások hibáit, a magamét meg sokszor nem...
2016. ápr. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Magaddal nem vagy rendben és úgy hárítod el (valószínűleg tudat alatt), hogy másokat kritizálsz. Tehát saját önbizalmad kellene rendbe tenni és egyből a világ is kerek lenne és nem lenne érdekes munkatársnő ruhája. AZ első lépést már megtetted, hiszen a problémád egy részét fölismerted
2016. ápr. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Mindenkit felpontoztam.

Ezt légyszi fejtsd ki, hogy a saját önbizalomhiányom hogyan befolyásolja ezt?

2016. ápr. 28. 16:52
 6/14 anonim ***** válasza:
amúgy azt szerintem mindenki csinálja hogy magában ( vagy épp hangosan) kiröhögi a másikat amiért így vagy úgy néz ki. ha rendben van az önbizalom, ha nem... itt azzal van a gond, ha nem talál semmi kivetni valót addig keres, míg nem talál... legalábbis magamból kiindulva
2016. ápr. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy önbizalomhiány. Erre te tudhatod igazán a választ. Tapasztalatból tudom, hogy a másokat kritizáló emberek valójában magukkal, a saját életükkel elégedetlenek. Lehet, hogy akkor pl. "csak" a munkádat nem szereted és mondjuk irigyled a kritizált csajt, mert mondjuk belőle sugárzik, hogy a "helyén van". Ezt pontosan te tudod, hogy mi az oka. De én meg vagyok győződve, hogy valamilyen ilyesmi jellegű oka lehet a kritikusságodnak. Lehet, hogy még nem jött felszínre, hogy mi az.
2016. ápr. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Először magadat kell megszeretned utána fogsz másokat. Tapasztalat
2016. ápr. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
az önbizalomhiányod úgy befolyásolja ezt hogy ezzel hárítassz, hogy jaaj láttátok a Marinak nincs is melle? esetleg így akarod elvonni a figyelmet a nagy fenekedről ( ez most csak egy példa természetesen ) hogy róla beszéljenek, ne pedig rólad.
2016. ápr. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

A felismerés nagyon jó, megtetted az első lépést!

Próbáld ki a saját kritikádat magadon: vajon az én ruhám mások szemében jó? Másoknak tetszik a hangom?

Csak ne vidd túlzásba, mert az sem jó, ha az önbizalmad látja kárát.

2016. ápr. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!