Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha akármilyen...

Mit csináljak, ha akármilyen rossz dolog történik velem, rögtön az az első gondolatom, hogy milyen jó lenne felvágni az ereimet és hasonlók?

Figyelt kérdés
Igazából régen egyáltalán nem ilyen voltam, csak aztán történtek dolgok, és jött ez az egész.. Először csak enyhébb volt, gondoltam majd elmúlik, annyira nem is foglalkoztam vele. Csak most már olyan szinten elfajult, hogy már akkor is ezt érzem, ha pl. valamit rosszul mondok órán, vagy valaki lehülyéz stb. Szóval ilyen apróbb dolgok miatt is elkezdenek ezek a gondolatok gyötörni, hogy megölöm, megvágom, bántalmazom magam. És nem tudok mit kezdeni velük. Próbálom elhessegetni őket, de nem akarnak elmenni.. Volt, hogy már a tettlegességig fajult, és ütöttem, párszor még meg is vágtam magam. De közben mindvégig tudtam, hogy hülyeség amit csinálok, de nem bírtam visszafogni saját magam, annyira a saját halálomat, és szenvedésemet kívántam.. Tudom, hogy képtelen lennék az öngyilkosságra, soha nem tenném meg, mégis amikor elmegy előttem a busz, elképzelem, hogy kiugrok elé, s már a lendület is megvan, csak visszahúz a másik felem. Ez nagyon rossz, szabadulni akarok ettől az egésztől, de hogyan? Kérlek segítsetek!

2016. máj. 7. 15:43
 1/7 Roland G. ***** válasza:
10%
Menj el orvoshoz,mert nem itt fogsz segítséget kapni!
2016. máj. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Voltam iskolapszichológusnál, de Ő nem sokat segített. (Bár még néha most is megyek hozzá.) Anyáméknak meg nem tudok erről beszélni, és amikor felvetettem, hogy szeretnék pszichiáterhez menni, azt mondták, hogy hülyeség, hisz semmi bajom.

Elkezdtem jógázni is, hátha attól kiegyensúlyozottabb leszek, és elmúlnak ezek a rossz gondolatok, de eddig nem nagyon mutatkozott eredmény, pedig már 3 hónapja csinálom.. Szóval, nincs ötletem, hogy mit tehetnék még.

2016. máj. 7. 15:50
 3/7 anonim ***** válasza:
38%
Pedig kellene pszichológus. Ez lehet borderline. Egy barátnőm csinál hasonlókat és érez ugyanígy, ő borderline-os. Az a baj, hogy ha ez eldurvul, eluralkodik rajtad, nem elég az sem, ha barátod van legalább egy aki ott van, mert képes lehetsz irracionális hülyeségeket hinni, hogy senkit nem érdekelsz, még akkor is, ha van barátod, akire számítanál, előfordulhat, hogy ez is kevés, mert te mást gondolsz, és ezt kezelni kell, ha másképp nem tudod kontroll alatt tartani.
2016. máj. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
33%
szia! ez tényleg lehet borderline, én érintett vagyok, úgyhogy ha szeretnél beszélgetni, írj privit! 21/L
2016. máj. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Őt ajánlom. Nagyon jó szakember, biztosan tud segíteni. Kérj időpontot, menj el hozzá!

[link]

2016. júl. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
60%
Az ilyen gondlatokat úgy tudod a legjobban elhesegetni, ha találsz egy hobbit, vagy valamit ami nagyon leköt és örömmmel tölt el. Lehet ez Videójáték, youtube-ozás, valaminek a gyűjtése stb... Ezeket a gondolatokat így lehet eltüntetni és vedd észre mindig a jó dolgokat, vagy legyen egy háziállatod!
2018. aug. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Azóta eltelt két év, és többé-kevésbé, de "kigyógyultam" ebből. Mindig tudom, mikor kell elterelni a gondolataimat, és olyankor valamit gyorsan keresek, ami leköt, és nem hagyja, hogy újra előjöjjenek is. Nem tudom, hogy a jóga, vagy a sok olvasgatás, egyedül töltött idő, túrázás hozta -e meg az eredményét, de úgy érzem kiegyensúlyozottabb lettem. Persze gondok azok még vannak, és most is előfordul, hogy késztetést érzek az önbántalmazásra, de rengeteget javultam:)

Köszönöm mindenkinek, aki válaszolt^^

2018. szept. 21. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!