Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Halálbüntetés? "Az élethez...

Halálbüntetés? "Az élethez való jog megsértése". Miért ha a gyilkos x embert megölt az nem sérti az élethez való jogot?

Figyelt kérdés
Én mind kinyirnám az összes undoritó pedofilt, soroztagyilkost stb...lehet én vagyok kegyetlen vagy nemtudom de szerintem nem érdemelnek mást...

2016. máj. 9. 20:55
1 2
 1/11 anonim válasza:
73%
Akkor te is gyilkos lennél, és téged is meg lehetne/kellene ölni..
2016. máj. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem sokkal roszabb az, ha egész életében egy kis cellában kell lennie, minthogy megölik.
2016. máj. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
47%

én is visszahoznám de csak kirívó esetekre:

gyerek és nő gyilkosság, többszörös visszaeső súlyos bántalmazás, előre kitervelt emberölési kísérlet... és csak ahol 100%ig bizonyítható

2016. máj. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
30%
2. Szóval te szereted a sok gyilkos után fizetni az adót :)
2016. máj. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Kezdjük ott hogy ki adja neked a jogodat az élethez és ki veheti el?
2016. máj. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

én nem csinálnék ilyet. én alapból, aki szellemileg egészséges lehet, értékes embernek gondolok. így képesnek tartom arra, hogy egy idő után visszatérjenek a társadalomba. de ehhez hatalmas tanulási folyamaton kell keresztülmenniük.


és csakis kizárólag önfenntartó börtönöket működtetnék.

2016. máj. 10. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A halálbüntetéssel nem értek egyet, de sosem értettem ezt az érvelést.

Ha xy megöl valakit pl. nyereségvágyból, akkor az illető felrúgott minden társadalmi normát, megszegte a törvényt és visszavonhatatlanul elvette más élethez való jogát. Ezek után, mégis miért illetné meg az illetőt bármiféle jog? Elvette más élethez való jogát, kvázi nyugodtan tekinthető úgy, hogy a sajátját is.

A másik gyenge érv, hogyha megölöd xy gyilkost, akkor te is ugyanolyan gyilkos leszel. Nem, ez nem igaz! Aki szerint ugyanolyan egy nyereségvágyból elkövetett gyilkosság egy ártatlannal szemben és egy gyilkosság egy gyilkossal szemben, ott komoly problémák vannak.

A halálbüntetéssel az a baj, hogy nincs túl nagy visszatartó ereje. Olyan börtönök kellenének, amik maximálisan önellátóak és ráadásul termelnek is. Xy gyilkosra is elment az adó amikor orvoshoz meg iskolába járt, így sokkal jobban megérné dolgoztatni, mint megölni. Ráadásul a látogatások alkalmával a család hírül vinné, hogy nem éri meg börtönbe kerülni, ami jobban csökkenti a bűnözést.

2016. máj. 10. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%
szerintem az igazságszolgáltatásnak nem az a feladata, hogy bosszút álljon, hanem az, hogy védelmet nyújtson a társadalomnak - elkülönítve a veszélyes elemeket. Ha a bűnelkövető éppenséggel nem pszichopata, hanem gyermekkorában sérült a személyisége, talán még meg is változhat sok-sok idő alatt. Én ezt a lehetőséget nem szívesen venném el senkitől, még ha ritkán is történik ilyesmi. Nézd meg az Ambrus Attilát (whiskeys rabló): jó igaz, ő nem volt annyira elborult, hogy öljön,ezért nem a legjobb példa, de azért kemény dolgokat csinált. Elkapták, elítélték, leült egy csomó évet, odabent megváltozott, és most korrekt életet él, egyetemet végzett el odabent, művészettel is foglalkozik, stb. Szerintem a ragadozóktól meg kell védenünk magunkat, de élet és halál kérdéséről dönteni nem a mi hatáskörünk
2016. máj. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
ez az önfenntartó, vagy akár termelőképes börtön ötlete amúgy nekem is szimpatikus
2016. máj. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az állam/társadalom által elkövetett gyilkosságtól is kijön a belem: broááááf.
2016. máj. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!