Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a lényegi különbség egy...

Mi a lényegi különbség egy megkínzott gólya és a vágóhidakon zajló napi szintű kegyetlenség között?

Figyelt kérdés
A vágóhidakon rengeteg visszaélés történik, ez már rég nem titok. Sok állat élve megy keresztül olyan folyamatokon, mint a főzés, forrázás, nyúzás. Ha ehhez hozzáveszem a tényt, hogy rengeteg vegetáriánus él egészséges életet, akkor egy felesleges állatkínázást kapok, amit csak a kényelmi érdekek és szokások igazolnak.
2016. máj. 16. 17:54
1 2 3 4 5
 31/43 A kérdező kommentje:

Egyébként a nevezett mondattal csak arra akartam rámutatni, hogy nincsenek illúzióim: egy élőlény más élőlényekkel tartja fenn a saját életét. Ez egy teljesen természetes dolog. Ezt állítom párhuzamba azzal, hogy mekkora közfelháborodást vált ki majd' minden héten egy megkínzott kutya, vagy cica. Tehát valahol felismerik az emberek a társállatok élethez való jogát. Az pedig kultúrafüggő, hogy mely fajokat nevezzük haszonállatnak, és mely fajokat társállatnak.

Ezért beszéltem az ártalmak minimalizálásáról, és nem a teljes beszüntetéséről. Megtehetjük? Igen.


"Teljesen kézenfekvő példa az egymástól semmilyen lényeges szempontból nem különböző „társállatok” és „háziállatok” éles megkülönböztetése: az előbbieket személyként ismerjük fel, szeretjük és védjük őket, családtagként tekintünk rájuk és a haláluk megvisel minket; míg az utóbbiakat tárgynak, élelmiszernek tekintjük, megöljük és megesszük. A kutyapörkölt vagy a rántott cicacomb gondolatára a legtöbb nyugati embert kirázza a hideg, míg egy disznó vagy egy csirke feldarabolt holttestének a megevése pozitív érzéseket vált ki ugyanazokból."


Teljes cikk: [link]

2016. máj. 17. 12:16
 32/43 A kérdező kommentje:
Tehát ez innentől kezdve nem biológiai, hanem erkölcsi kérdés, amit sokan felismernek kutyák, macskák, stb. kapcsán, de más állatok kapcsán teljesen ignorálják. És gyakorlatilag erre vonatkozik a kiírt kérdésem, bár tényleg nem volt valami szerencsés a gólyás példa, mert könnyen kivédhető a védett státusszal.
2016. máj. 17. 12:27
 33/43 anonim ***** válasza:
69%

" az embernek viszont láthatóan nem muszáj"


Miért ne lenne muszáj?


Józan paraszti ésszel összefoglalom:


Nem azt mondom ,hogy nem szoktam húsmentes napot tartani ,de általában véve a fő étek a hús.

Egyszerűen ebből nyerem ki a napi energiát.

Muszáj/kell mert különben erőtlennek érzem magam!

Tételezzük fel ,ha csak krumplisalátát eszek ebédre fél óra múlva jelez a szervezetem hogy kell még neki energia. Szóval ha hús nélkül táplálkoznék akkor félóránkét-óránként ülhetnék le táplálkozni.


Ezzel szemben ha megeszek egy jókora adag pecsenyét érzem ,hogy van erőm. Érzem hogy normálisan neki tudok állni egy olyan munkának ami fizikai erőt igényel!


Egyszóval jó a saláta és kell is a zöldség/gyümölcs a szervezetnek ,de mellette a hús is kell mert a szervezeted ezt használja fel energiaforrásként!


(Nem leszólni akarom a vegetáriánusokat/vegákat) DE!:

Nem egy olyan embert láttam aki ilyen-olyan bio termékkel és húsmentes étrenddel étkezik. Egyszerűen szörnyű volt látni a sápadt arcát.

2016. máj. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 A kérdező kommentje:

#33 - Amit te józan paraszti észnek nevezel, az valójában megszokás. Értem én, hogy te így érzed, de ez nem több annál, mint mikor a dohányos azt "érzi", hogy kell neki egy slukk. Megszokás. Sokan a cukor süteményeknél "érzik" ugyanezt, pedig valójában csak megszokták, hogy azt eszik. Ennyi. Én semmi fáradtságbeli hátrányt nem tapasztalok, pedig falusi gyerekként, nemritkán járok ilyen-olyan földmunkát végezni.


Sok-sok vegán atléta is van. Még vegán testépítők is léteznek.

Például: [link]


Még vegán erősemberek is léteznek. Például: [link]


Magam is sportolok. Heti 3-5 alkalommal konditerembe járok. Nem vagyok nagyon erős, nem vagyok nagyon izmos, de mondjuk akkor sem voltam, mielőtt nem voltam vegán. De az átlagembertől sokkal jobb kondiban vagyok.


Szóval szerintem ez fejben dől el. Ergo ismét csak a szokásokkal érveltél.

Egyébként vegánként valahányszor eltüsszentem magam, azonnal az életmódomra fogják, míg a saját esetükben véletlenszerűnek gondolják a betegséget. Valószínűleg te is ezt láttad azokban a nyilván nagyon sápadt vegákban.

Bár bevallom, én is láttam már egészségtelen vegát, csakhogy nem szeretném elhazudni a tényt, hogy rengeteg egészségtelen mindenevő embert is láttam. Nyilván ha valaki konzervbabon él, vagy chipseksen, per definitionem az is vegán étrend, de mégis iszonyat egészségtelen.

Summa summarum már századszorra: teljesen egészséges életet lehet élni vegánként.


Még valami: nem vagyok benne biztos, de szerintem az ember nem fehérjékből, hanem szénhidrátokból nyer energiát.

2016. máj. 17. 13:01
 35/43 anonim ***** válasza:
63%

életedbe nem voltál konditerembe, ha nem tudod mi a fehérje.

Te a társadalom férge vagy. Használsz mindent amit a húsevők előállítottak, de közbe 6milliárd embernek akarsz parancsolni. Még azt is megmondod mire gondolhatok evés közbe, miközbe te sem vagy tisztába a saját gondolataiddal, hogy a növények és bogarak elpusztítása mekkora bűn.

Az, hogy télen nem terem semmi, az hogy 100 éve az emberek a falujukat se hagyták el egész életükbe, a világháború, ezeket fel sem bírod fogni.

Egy elérhetetlen dolgot hajtogatsz, hogy az rossz, de semmit jobbat nem tudsz.

Törvényileg meg akarod tiltani a húst, jegyrendszert akarsz?

Tudod mit? addig ne legyen nyugtod míg mindenki nem vega, de akkor agész nap járd a szomszédokat és segíts nekik! ne netelj és szórakozz.

Az mennyire önbecsapás, hogy te boldog vagy a sok tehén meg meghal!

Engem nem zavar a tehén halála, de te hogy tudsz akár egy percet is vidám lenni, amíg a világon lesz tehén gyilkosság?

2016. máj. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 A kérdező kommentje:

#35 - Nem hinném, hogy a tárgyhoz tartoznának az olyan filozófia kérdések, hogy "hogy lehetsz boldog, amíg"... Az ember nem csak akkor lehet boldog, ha olyan a világ, ahogy aprólékosan megálmodta. Hasonlóképpen, te például egy nap meg fogsz halni. Hogy tudsz boldog lenni ennek tudatában? Nyilván te is igyekszel nem behúzni a tudatodba léted végességének a gondolatát. Semmit sem segítene a kérdésen a kesergés, ahogyan az enyémen sem segít.


A növényekkel kapcsolatban már elmondtam az álláspontomat, kezd nagyon repetitív lenni a dolog, de leírom még egyszer: a lényeg az ártalom-minimalizálás, és nem a teljes nemártás. Egyszerű matematika: én növényeket eszem, te pedig állatokat. De mivel az állatok növényeket esznek, az állatokkal együtt az általuk elfogyasztott növényeket is megeszed, így a nettó ártalom a húsevés esetén sokkal több. A csirkehús esetében a legkevesebb: négyszeres. Pedig a növények közvetlenül is fogyaszthatóak. Itt van róla ismét a kutatás:


[link]


Ráadásul rengeteg növény nem pusztul el, mert a termését fogyasztjuk. Ráadásul tényleg nem érdekelnek annyira, mint az állatok, mert egyrészt nem érzem magamhoz annyira közelinek, mint egy gerincest, másrészt pedig a tudomány álláspontja szerint sem illeszthetők bele a pszichológiailag autonóm érző lény kategóriájába.

Sokadrészt pedig itt nem feltétlenül rólam van szó, és - kapaszkodj meg! - nem is rólad. :) Arról a jelenségről beszélek, hogy a cica halála megviseli az embereket, a disznóé pedig nem, és ez csakis szokásokkal magyarázható. Én mindössze ennyiről beszélek.


A gyúráshoz: Én úgy tudom, fehérjét nem használunk energiaként. Legalábbis nem ahhoz nyúl a szervezet elsőként. Elsősorban a szénhidrátokhoz. Ergo egy állóképességi munkában inkább annak kellene hiányozni. Ez is mutatja, hogy nem testi-, hanem tudati hiányról van szó, mikor az alma helyett inkább pecsenyét kíván az ember munka közben.

A fehérjevisszapótlás elsősorban az anabolizmus érdekében, de még inkább a katabolizmus megelőzéséhez kell. De ehhez tényleg nem értek annyira. Könnyen lehet, hogy tévedek. Egyébként meg a növények is tartalmaznak fehérjét. A hüvelyesek és magvak például nem is keveset. Most jön az, hogy "de nem teljes értékűek". De mit is jelent az, hogy egy fehérje nem teljes értékű? Hiányoznak belőle bizonyos aminosavak. Hüvelyeseknél ez tényleg csak 1-1 aminosavat jelent. (Szójánál egyet sem, de nem kell erre ráugrani: azt állítom, hogy szója nélkül is tökéletes aminosav-profilú étrendet lehet tartani.) De például olyan sosincs nálam, hogy egész nap babot eszem, vagy csak répát, stb. Eléggé odafigyelek a változatos táplálkozásra. 2 növényi étel együtt egy komplett aminosavprofilt eredményez. És még csak nem is kell 1 étkezésen belül.

2016. máj. 17. 15:20
 37/43 A kérdező kommentje:

"használsz mindent, amit a húsevők előállítottak"


A húsevők is le szokták írni, hogy nincs bajuk a vegákkal, és nekem sincs bajom a húsevőkkel. Én is húsevő voltam, mielőtt vega lettem. + Biztos van olyan terület, amiben én következetlen, és én ártok többet a Földnek. Azt vallom, hogy 1 nézetből még nem lehet megismerni az embert. A vegák között is vannak hülyék, ahogy a húsevők között is.


Viszont az ebben a cikkben felvázolt jelenséget következetlennek tartom: [link]


De ez csak az én értékrendem, de másokét is el tudom fogadni. Te el tudod? ;)

2016. máj. 17. 15:41
 38/43 anonim ***** válasza:
51%

Gratulálok.

Újra leírtad, hogy szerinted minnél kevesebb növényt pusztítsunk, bár téged nem érdekelnek a növények.

Mondom, hogy bolond vagy.

A belinkelt testépítő pedig 100% doppingol, ennyit a vegán dolgáról. Nézd meg a testépítő rovatban milyen emberekre mondják rá, hogy naturál. Ő kokszol.

Téged a cica, disznó ölés érdekel?

Nekünk van macska és kutya és jóbarátok. De mindkettő megeszi a csirkét. Ha ezt az állati szintű érzelmet nem vagy képes megérteni, akkor húzzál már el az élők sorából és ne idegesíts senkit.

2016. máj. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 A kérdező kommentje:

Valamennyire a növények is érdekelnek, de nem annyira, mint az állatok. Ismét egy jelenségről beszélek: egy répafeldolgozás senkit sem botránkoztat meg, viszont a vágóhídi felvételeket (hogy is fogalmazzak?) "nincs gusztusa nézni". :) És ez sokaknál így van, ha nálad nincs is. Nem bírja nézni, de megeszi. Akkor ki is a következetlen?


Semmi lényegi különbség nincs a társállatok és a haszonállatok között. Szokás. Ennyi. A malac is sokaknak társállat pl. A szokás számodra elégséges magyarázat, számomra elégtelen. Másként látjuk, na. :)

2016. máj. 17. 15:56
 40/43 anonim ***** válasza:
69%

rohadtul nem jelenségről beszélsz, mert a gólyát szándékos kegyetlenkedéssel ölték meg gyerekek előtt. A teheneket meg nem.

És te mindenkit meg akarsz győzni, hogy ne együnk húst, de ahogy te másként gondolsz a növényekre, mi másként gondolunk a tehénre.

Csak a magadét mondod, nem vagy képes reagálni a leírtakra.

2016. máj. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!