Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Lelkiismeret...

Mit csináljak? Lelkiismeret furdalásom van.

Figyelt kérdés
Sajnos ma nem mentem el az egyik koncertemre, és nem szóltam a tanáromnak, mert már ciki lett volna mert már 1 hónapja folyton lemondom az órákat. Ma lett volna a koncert, de nem mentem és a tanár akivel eddig jóba voltam most lett elege. Alapból utálom ezt az egész zenélést és erőltetve van, de nem mondhatom le, mert a szüleim csak így tartanak el (tehát rám erőltetik azt amit kicsi korom óta utálok). Ma is behánytam a tudattól, hogy mennem kell oda. Borzasztó. De mégis érzem, hogy rosszat tettem. Pénteken lesz még 1 órám, és hétfőn vizsga és alig tudok valamit. És még a szolfézs vizsgámra se mentem el, ami azt jelentheti hogy megbukok, így mehet az egész év a levesbe. És lehet szüleim ezért kidobnak. + holnap annyi tz lenne a suliban, hogy arra is csak most eszméltem fel és nem készültem. 16/f

2016. máj. 25. 18:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Mindig is utáltam, ha egy szülő a saját szarságát és életét/hobbiját akarja ráerőltetni a saját gyerekére.. Ez színtiszta önzőség, fúj.

A barátom is zenész, és szó esett róla, hogy majd hobbiként -ha lesz egyszer gyerekünk, tanuljon valami zenét. Én erre is azt mondtam, hogy majd meglátjuk, hogy mi fogja érdekelni ha nem ráerőltetés lesz rendben, de bármennyire utálja, lehet, hogy ő pl a focit fogja szeretni.


Te meg mond meg a szüleidnek, hogy ne rakjtad oróbálják kiélni az életüket és ne erőltessék rád, amit utálsz,

1 mert utálod,

2. mert így semmi értelme nem is lesz, ha tetszik nekik, ha nem.

Ne legyenek önzőek, önálló emberi lény vagy és van már kialakult döntési képességed, hogy el tudd dönteni, mi az ami érdekel és szeretnél és mi az, ami nem neked való.

2016. máj. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mond meg anyudéknak, hogy egyszerűen rosszul vagy ettől.

Nem szeerted, nem akarod,stb.

Keress az interneten olyan eseteket,mikor pánikbeteggé váltak fiatalon a gyerekek, mertaszüleikés tanáraik rájukeröltettéka hülyeségüket.


Bocsi nincs spacegombom.


Ezzel rémisztgetheted őket.


Egyébként az, hogy nem szóltál,hogy nem mész akoncertre,az emberségedremutatottrá. Lehetett volna benned annyi tisztesség,hogy legalábbdobsz egy sms-t....

Elég szomorú..

2016. jún. 1. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!