Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek mi értelme van az...

Szerintetek mi értelme van az életnek?

Figyelt kérdés
miért vagyok? Ti hogyan fogjátok fel ezt a dolgot? Miért éltek? Miért éljünk?

2016. máj. 25. 19:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Aki vallásos az Istennek él, szolgál, aki ateista az általában materiális dolgok birtoklása, öröme,materiális eszközök, tárgyak élvezete(autó,telefon,ruha) miatt él, érzelmi dolgok megélése(szex,szerelem)miatt vagy mert akar élni, utódot nemzeni, végig csinálni a napjait, életét.
2016. máj. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azért élsz ,hogy azt a tudtást amit egy élet alatt megszerzel átadd az utódodnak és ezzel vedd ki a részed a fajunk fejlődéséből.
2016. máj. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
sztem azért, hogy jól érezzük magunkat, boldogok legyünk, kiegyensúlyozottak és megtaláljuk a lelki békénket. akkor csinálod jól, ha naponta többször spontán rád tör az érzés, hogy úristen, de boldog vagyok!!
2016. máj. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez mindenkinél más. Hogy a te életednek mi értelme azt neked kell tudni. Ha nem tudod, nem látod értelmét, akkor nem úgy élsz ahogy te szeretnél... de változtatni mindig lehet.
2016. máj. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 eznemlényeges ***** válasza:
0%
Az értelme az, hogy utódokat nemezzünk, a többi mind csak mellékes az evulúció szempontjából
2016. máj. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az élet értelme cél találni neki. Azért vagyok, hogy alkossak valamit - ez nem feltétlen gigantikusan nagy dolog. Amúgy magánvéleményként az élet büntetés. Azért élek, és azért vagyok szeleburdi, hogy minél hamarabb történjen velem olyan dolog, ami lecsökkenti a várakozási időt, arra...

Mindenki saját döntése, hogy miért él.

2016. máj. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Az élet alapja a szeretet. Ennek vannak különböző fokozatai, ágazatai. Ha te valahogyan semmilyen szeretetben nem részesülsz akkor próbálj barátokat szerezni. Illetve igen én, mint vallásos ember úgy gondolom, hogy megéri Istennek eleget tenni. De ahhoz is szeretet kell.
2016. máj. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én nagyon sokat gondolkodom ezen,szerintem teljesen mindegy hogyan élsz.Miután nem tudja senki mi van a halál után ebben az életben azt csinálhatsz ami akarsz.Mindenki beleszületik valamilyen életbe,lehet gyilkos,politikus,tudós nem ő dönti el.Szerintem semmi értelme az egésznek ebben a formában amiben vagyunk.Csak a szaporodás a lényeg ez a mozgatórugója mindennek.De lehet 100 ezer év vagy 1 millió év múlva már nem fog létezni az emberiség,nem marad utána semmi,akkor mi értelme bármit is csinálunk?Az emberek azt hiszik minden fölött állnak róluk szól a világ,miközben a legtermészetellenesebb lény az egész földön.Ha megnézed minden élőlénynek van funkciója,van célja az élet körforgásában kivéve az embernek.Ha nem lenne ember attól a természet még ugyanúgy működne tovább,de lehet csak a mi megfigyelésünk által létezik,és nem lenne ember nem lenne semmi.Az életnek semmi értelme,ha nem lenne semmi akkor mi lenne?
2016. máj. 28. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!