Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tehetnék az ellen, hogy a...

Mit tehetnék az ellen, hogy a velem folytatott beszélgetés ne legyen túlzottan informatív, intellektuális?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy én átlagos témákhoz nem is igazán tudok hozzászólni, nem hogy hozzákezdeni. Így velem a társalgás nem egy élmény nagyon sokak számára. Munkahelyen sem tudok szinte semmilyen kötetlen beszélgetéshez érdemileg hozzátenni, nincs olyan dolog, ami eszembe jutna. Min változtassak, hogy ne így legyen? Hogyan tudnék hétkóznapi légkörben oldottabb lenni?
2016. máj. 27. 23:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálam spontán jön szerencsére, felmérem az embereket és a környezetet, majd amennyire tudom, tükrözöm a színvonalat, így ők sem érzik magukat kényelmetlenül, és én sem. Szerintem a kulcspont az érdeklődés, ha valami igazán érdekel, akkor ahhoz sokszor ösztönösen jön, hogy hozzá szeretnél szólni, akkor akadozik a dolog, ha ez a dolog hibádzik. Arra figyelj mindig, hogy egyszerű emberrel egyszerűen beszélj, sokan félreértik a bonyolultabb megfogalmazásokat, vagy ha butának érzik magukat melletted, akkor nem kizárt, hogy kerülni fognak. Egyébként részemről én kifejezetten értékelem és keresem az olyan emberek társaságát, akikkel a beszélgetés, idézem: "túlzottan informatív, intellektuális". Sajnos ritka ilyet találni... :'(
2016. máj. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem éled meg a hétköznapi dolgokat, nem igazán tartod fontosnak. Csak úgy elmennek melletted a mindennapok. Lehet nem kapcsolódsz ki, nem éled meg a levegő illatát, az ételek ízét, nem figyeled az embereket, és nem figyeled önmagadat sem. Információkból táplálkozol, adatokat raktározol, de önmagadat sem ismered, nem hogy másokat. Nem mersz lazítani, talán elfecsérelt időnek tartod, ami mentális probléma. Lehet nevelés, vagy valami régi csalódás amire már magad sem emlékszel. A legfőbb dolog nálad a bizonyítási kényszer és a tévedhetetlenség kényszere, ezért nem mered bevállalni a spontanitást. Ezért nem tudsz hétköznapi témákba elegyedni, amiknél rögtönözni kell, amik nincsenek leírva feketén fehéren.
2016. máj. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Más hétköznapi légkörben oldottnak lenni és más ok nélkül lealacsonyodni egy szintre hol számodra nincs élvezet.

2.ban nem segítek és te se törekedj visszafejlődésre.

1.ben hozzáállást, realizációt tudom ajánlani.

Gondolj bele mennyire semmi okod nem oldottnak lenni. Nem kell maszkot viselned, csak legyél személyre/csoportra szabottan önmagad. Mindenki ember, valamilyen személyiséggel, agyi szinttel, képességekkel, tudással.

Miért éreznél hát bármi negatívat bármikor?

2016. máj. 28. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Minél szélesebb egy ember érdeklődési köre, annál jobban képes belebonyolódni bármilyen beszélgetésbe.

Velem az a gond, hogy mindenbe apró részletekig képes vagyok belebonyolódni, és rendszerint vita a vége.

Ezért sokan kerülnek, mert nem bírják hallgatni a szövegemet, persze, mivel ellenkezik az álláspontjukkal.

2016. máj. 30. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!