Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az U lakat + lánc kombóval...

Az U lakat + lánc kombóval loptak már el tőletek drága kerékpárt?

Figyelt kérdés
Budapesten vagy bárhol?

2016. máj. 30. 17:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Drága kerékpárt soha semmikor nem hagyunk ott, ez aranyszabály.

Én 5 percre hagytam ott egy 40 forintos kerékpárt, U lakat + sodrós zár, elvitték.

Nyilván azokat a kerékpárokat fogják ellopni amelyiket minél egyszerűbb, kevésbé van védve de ha otthagysz egy drága kerékpárt azt azonnal elviszik.

Én úgy csinálom hogy van egy drága kerékpárom, munkába járni meg vettem egy 10 000 forintos kemping cangát, amiért nem fáj ha ellopják.

2016. máj. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A fánkzabálók miért nem ellenőrzik a kerékpárok sorszámait mikor parkolnak, szerintem sok tolvajt fognának...


Viktor királynak erre kellene koncentrálnia, HD kamerát mindenhova, lopásokat visszaszorítani

2016. máj. 30. 17:47
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem egyszer a boltban azt mondták, hogy ha valamit el akarnak lopni, akkor úgyis ellopják. Mennek a célszerszámmal, egy vágás és kész.


Magyarországon nem érdemes drága kerékpárral közlekedni.

2016. máj. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Drága bicajt oda is hegeszthetsz a vasoszlophoz akkor is elviszik. Olcsóra jó ez a kombó,mert ha van választék nem azt viszik el.
2016. máj. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintetek kollégiumban (épületen belül, porta közelében) merjem otthagyni 60.000 forintos biciklimet? :/
2016. máj. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Utolsó! Inkább vidd fel a koleszba az ágyad mellé
2016. máj. 30. 20:00
 7/7 anonim ***** válasza:

Kicsit furák ezek a válaszok.

Napi szinten járok a 300k-s bicajommal, egy darab minőségi Abus U-lakat védi (kb 20-25 ezer volt, ha jól rémlik), ezzel járok bulinegyedtől kezdve munkáig mindenfele, sose volt gondom.


Amúgy egyszerű a képlet, a tolvaj mondjuk kap 5000 forintot egy szimpla bicajért, amit egy harapófogóval elvisz (sodronyzár ugyebár...), és kapna mondjuk 10-15 ezret egy komolyabbért, ami max egy kétméteres karral szerelt erővágó vág át, vagy mondjuk egy flex, ha jól lakatoltál.

Egyiknél kb nulla a lebukás esélye, kabát alatt elfér a fogó, nem is venni észre, hogy nem a tulaj nyitotta ki annyi idő alatt.

Flex-nél vagy erővágónál jó 2-3 perces hangos és/vagy igencsak feltűnő folyamat, amin elsőre látszik, hogy ez nem a tulaj.


Amíg lesznek olyanok, akik nemhogy a libakergetőt, de normális 50-100 ezres bicajokat is sodronyzárral lakatolnak, addig az U-lakat meglehetősen komoly védelmet jelent.


Persze arra figyelj, hogy mihez lakatolsz, nehogy azt könnyebb legyen szétkapni. :)

2016. máj. 31. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!