Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti hogy dolgozzátok fel az...

Ti hogy dolgozzátok fel az élet bajait?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok. 8 álltálalánosom van és munkanélküli. Szociális segélyt kapok. A szüleim adósságba vertek ahol csak lehetett. Középsulit még utolsó éven ott hagytam mert nem mertem az ismerősök szemébe nézni miután anyám megcsalta apám úgy hogy a 3 éves kistesom is az agyban feküdt közben. Próbáltam én, de a sok kurv.@ anyázást nem bírtam lelkileg meg azt hogy mindenki rajtam nevetett. Amiatt is szidtak hogy miért nem vertem meg az ismeretlent. De azt se tudtam hol vagyok mikor azt megláttam hogy mit csinálnak. Közmunkás voltam 2 évig még benem vezették azt hogy 25 éven aluliak nem lehetnek közmunkások. Így 50 ezer helyett 22ezerrel kell beérném. Folyamatosan szidnak itthon hogy nem adok semmi pénzt. Emiatt nem is ehetek, ihatok itthon. De én azt a pénzt a barátnőmre szeretnem költeni. Ő az egyetlen vigasz az életemben. 40km-re lakik rossz a busz járat és itt vonat sincs. A bejárás sem olcsó diákjegy nélkül és én szeretném elvinni moziba fagyizni stb. De ez így nem fog tovább menni. Most is itt ülök a szobámba éhen szomjan este varom a szombatot hogy tudjak menni a barátnőmhöz és levegyem a szociális segélyt a városban egy atmrol. Szobámba persze nem jöhetnek be. Leszereltem a kilincs kinti véget. Elszeretnék menni innen. De a barátnőm is fiatal és a szülei biztos nem engednék, sok gyerek van kicsi a panel. Igazából a pénz meg az anyagi dolgok nem zavarnak egyelenlore mert mindig mindent magamnak vettem 16 éves korom óta. Ruhát, műszaki cikkeket internetem fizetem stb. Tehát azok vannak, de most már áramot se használhatok. Szóval itt mindennek vége úgy érzem. De merre tovább? Ti mit tennétek? Az az igazság hogy ha lesz egy munkahelyem fogni fogjak a fizetésem a bankok mint a szüleimnek. Tehát sose mosom le magamról honnan jöttem.
2016. jún. 2. 14:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Iratkozz be egy esti gimibe, és csináld meg azt ami hátravan, érettségizz le.

Még fiatal vagy ahhoz, hogy így elbánjon veled az élet, szedd össze magad, tedd meg magadért és barátnődért.

2016. jún. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem gimis voltam hanem szakiskolás. Pénzébe kerülnek az ilyen iskolák, nem? Abból nem sok van most.

A munkaügyi hivatal indított okj-s tanfolyamokat ahol havi 50ezret adnak és fizetik a bérletet is. Jelentkeztem egyre oda ahol a barátnőm is lakik hogy közelebb legyek meg tudjak rendszeresebben járni. 31.dike volt a tervezett indulás, de nem kaptam levelet még! Mivel nem vagyok 6 hónapja regisztrált munkanélküli ezért engem hátrább sorolnak azt mondták. Most 3.dik hónapja hogy nem dolgozhatok közmunkán, onnan számolják.

2016. jún. 2. 14:49
 3/9 anonim ***** válasza:

"anyám megcsalta apám úgy hogy a 3 éves kistesom is az agyban feküdt közben"


Erről az ismerőseid honnan tudtak?

2016. jún. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Aki anyával volt mindent részeltetésen elmesélt és ez egy kis település, itt mindenki tud mindenkiről mindent.
2016. jún. 2. 15:16
 5/9 anonim ***** válasza:

"A szüleim adósságba vertek"


Hogy vertek a szüleid adósságba? Gyerek nem felel a szülei adósságáért, ha a szülei még élnek. Aláírattak veled valamit?

2016. jún. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen alá, tudod hogy majd fizetik meg nem lesz gond segítek ezzel.

Nyakamba vettem így providentet, telenor előfizetéseket. Volt olyan, hogy jött a providentes és apám meg nevetve hívott ki az asztalhoz, hogy fizzessek ki egy havi hitelt. Azt hittem neki megyek... Engem zaklatnak ugye, már fel sem veszem a telefont ha nem ismerős a szám. Mert mit mondhatnék? Bocsi én írtam alá, de eddig nem én fizettem

2016. jún. 2. 18:43
 7/9 A kérdező kommentje:
Amúgy van jó is abban, hogy minden az én nevemen van. Vam egy "kocsim". :) Amivel ha pl utazni akarok 20KM-ért fizetek 2 ezret! :) Jó mi? Amúgy ezek nem zavartak soha, csak már nagyon rossz, hogy mindenért fizessek nekik meg nem is tudok. Persze mindig fenyegetnek, hogy nem fizetik be ezt azt. Most az áramot se fizeti be apa. Azt mondta hogy ha akarok gepezni telefonzni majd befizetem én. Amúgy híhetek neki mert normális víz egy ilyen óta nincs itthon! Csak alig folyik valami, tudjatok elvan szűkítve. Ez a villanyóra is olyan mint a cigányoknak, kártyás feltöltős. Még mi elott valaki azt hinné, hogy csóró apám annak elmondanám, hogy tisztán keres kafateriak nélkül 200. Ezret. Anyám meg 150-ezret. Ha kiszámoljátok ha 25%-al fogják nekik marad még így is egy csomó pénzük. Apám mindig is ilyen volt egyébként. Már 10 éves korom óta nézi mit mennyit eszek meg tetti vissza a kaját ha annyit szedek, hogy nekem ez nem jár. :) 14 évesen már mellette dolgoztam napszámban nyári szünetben persze egy forintot se kaptam. :D ösztöndíjam is mindig elvették. Egyszer vettem belőle egy telefont aztán egy hétig nem lehettem otthon vagyis nem aludhatottam. Na ezt csak addig játszotta még elnem kezdtem edzeni felsőtestre, nagyon erős és nagy lettem most már nem tud meg verni érte ha nem adom oda pénz. Persze kiabál ordibál mindig hogy költözzek el. Én nem tudom minek kell ilyennek lenni az elsőszülött fiával. De akkor miért csináltak meg nem tudom. Én nem akartam megszületni! :D De szerintem ez az anyagi világ miatt van. Pedig nem is isznak, hogy hová teszik a pénzt nem értem.
2016. jún. 2. 18:58
 8/9 anonim ***** válasza:

Esti suli. Utána szerezz szakmát és irány külföld.


Vagy beállhatsz az idegen légióba. Radikális megoldás, de megoldás lehet.

2016. jún. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

„Vam egy "kocsim"”


Ha a te neveden van, add el. Mindent adjál el, ami a te neveden van, és abból törleszd az adósságok lehető legnagyobb részét.

2016. jún. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!