Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan változtassak az életeme...

Hogyan változtassak az életemen? /Bővebben lent. /

Figyelt kérdés

18 éves végzős lány vagyok, aki nagyon köszöni, ha valaki végigolvassa ezt a rengeteg szöveget.

Tudom vannak más emberek nagyobb gondokkal, de ennek ellenére nem bírom már hogy semmi nincs az életemben magánemberként 18 éve.

Először is kezdem azzal, hogy mi jó az életemben. Tudom mivel akarok foglalkozni később( tulajdonképp már most is foglalkozom vele, volt és van lehetőségem kipróbálni ezt a foglalkozást így biztosan tudom hogy ez érdekel), jók lettek az érettségik(ha csak nem lesznek kb 0 pontosak a szóbelijeim bőven felvesznek arra az egyetemi szakra ahová akarok menni. A környezetem sikeresnek és tehetségesnek tart abban amit csinálok.

Szerencsére komolyabb egészségügyi problémám sincsen(bár lassan megbolondulok, ha így folytatom), külsőleg is csinosnak számítok.

És itt jön a DE...

Ezen kívül semmi és senki nincs, ami az életemet kitöltené. A családi kapcsolataim nem kimondottan rosszak, de egyáltalán nem szorosak,őszintén nem lehet a családtagjaimmal beszélni, ha egyáltalán beszélünk tartalom nélküli udvariaskodás az egész. Barátaim nincsenek, nehezen bízom meg másokban és sokszor nehéz is beszélgetést kezdeményeznem/fenntartanom. A problémáim nagy részét nincs kivel megbeszélnem. Párom nincs és nem is volt soha, ellenben van az életemben egy hosszú évek óta tartó reménytelen szerelem, amit nem tudok elfelejteni, addig pedig egy igazi kapcsolatba nem tudok belekezdeni. Hobbim sincs, nem tudok soha sehova kimozdulni, nem tudok olyan sportot,amit elkezdhetnék(pedig jó lenne a felesleges energiáim levezetni). Ha valamit hobbi gyanánt kipróbálok, nem feltétlen nyeri el a tetszésem vagyis a lista hogy mit nem szeretek egyre hosszabb sajnos. Lassan nincs olyan ami boldoggá tenne, és félek hogy előbb-utóbb ez a munkám minőségén is meglátszik. Ugyan munkamániás vagyok, de mivel sosem foglalkoztam semmivel az iskolán kívül kezdem azt érezni hogy már nem tudom folytatni tovább így az életem. Azt is csodálom, hogy a munkában találtam olyan területet ami érdekel. Emellett problémám még az is,hogy teljesen másnak gondol a környezetem mint amilyen vagyok és a viselkedésemmel szemben sok elvárást támasztanak amiknek viszont én már nem tudok megfelelni. Konkrétan: mindenki azt várja el hogy legyek udvarias jókislány, pedig én nem ilyen vagyok.

Belül egy nagyon szenvedélyes, kalandvágyó, bátor és erős lány vagyok, szeretem a rockzenét(bár ezt senki nem mondaná meg rólam), a szabadság érzését,a jó humort, a bevállalós dolgokat(csak túl sok lehetőségem nincs "kibontakozni"), de kénytelen vagyok megjátszani a kis visszahúzódót. Ezt sem bírom már sokáig, lassan kiöli belőlem azt, aki vagyok.

Hogyan tudnék változtatni, hogy magánemberként is boldog lehessek? Vagy legalább legyen valami ami örömet okoz? Mi legyen az első néhány lépés? Nem akarok halogatni tovább, változtatni akarok.

Nagyon-nagyon köszönöm előre is a segítséget!!!!



2016. máj. 27. 23:12
 1/3 anonim ***** válasza:
50%

"más emberek nagyobb gondokkal"

Nem számít. Ők nincsenek itt és nem kértek meg engem is, segítsek ha tudok.

"Ezen kívül semmi és senki nincs, ami az életemet kitöltené."

Sokaknak ennyi sincs. Sajnos e rendszer eléggé lekorlátozza emberek lehetőségeit, így hozzáállásunkon és cselekedeteinken múlik időtöltési élvezetünk.

Emberek több mint 95%ánál ilyen és észre sem veszik. Sőt ilyen lapú ismeretségeket csúfolnak barátságnak.

Sok embernek sosem lesz barátja s normális kapcsolatai.

Beszélgetés kezdeményezés és fenntartás magától adódik. Ha nem, rossz személlyel próbálkozol. Te személyiségedhez passzoló embereket keress.

Probléma megbeszélés gondban tudok segíteni és problémák eltüntetésében is.

Sportok nagyját, egyedül el lehet kezdeni szobában netről tanulva.

Megfog látszódni. Ha nincs boldogság s egyre lejjebb húzod magad, mindenen meglátszódik egyszer. Nagyon korán, fizikális változások megjelenése előtt észrevetted problémát, ezzel esélyt adva magadnak megmentésedre.

Más elvárni valamit és másnak hinni mint ami. Szinte mindenhol fenn áll mind kettő. Félig hozzá kell szokni, félig kijavítani embereket tévedéseikben vagy oktalan elvárásaikban.

Nem vagy kénytelen és kérlek mostantól legyél önmagad. Minden normális ember szereti szabadság érzést de nálad azért is erős, mert eddig valami miatt úgy hitted, nem szabad megnyilvánulni ahogy szeretnél, mert akkor még rosszabbat hisznek rólad.

Segítek, ezek vélemények. Csak tények számítanak.

Nem kiöli belőled. Mindig mikor van egy érzés személyiségedtől, elfojtod s külvilágnak tetszően reagálsz, ezzel tudatalattidat nevelve.

Változás nagyon könnyű, s nem csak, mert átlag feletti intelligenciád, gondolkodás módod van és lejtő elején vagy még, mert ehhez csak hozzáállásodon kell változtatni, s ez akarat és gyakorlásfüggő.

Ha jó hozzáállásod lenne, dolgok több mint 90%a örömet okozna személyiségfüggetlenül.

1. lépés kell. Egy döntés. Utána folyamatos gyakorlás és kész, többé nem lesz gond.

"Nem akarok halogatni tovább, változtatni akarok."

Ennyi. Nyertél. Már tied a kulcs s látom most akarsz változtatni. Már csak rá kell jöjj, hogyan használd.

Írj rám és segítek. Eléggé mestere vagyok efféle dolgoknak.

2016. máj. 28. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
49%
Szia! A problémáddal nem vagy egyedül, és valószínűleg korántsem akkora a gond, amekkorának Te saját magad gondolod, jártam én is hasonló cipőben, igaz, picit idősebb vagyok nálad. Ha gondolod, írj egy privát üzenetet, szívesen beszélgetek veled, igyekszem valamelyest segíteni, hidd el, tudom miről beszélsz. Nem vagyok sem szakember, sem pszichológus, de saját tapasztalatokat meg tudok veled osztani, hogy miképpen "másztam ki a gödörből", stb. :)
2016. máj. 28. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is visszahúzódó vagyok, ezért jól tudom, hogy ez az egész panaszlista egy csapásra szertefoszlik, amint találsz egy igazi barátot. Addig nem sok mindennek lesz értelme --- Tapasztalat.


23f

2016. máj. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!