Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy lehet eldönteni, hogy...

Hogy lehet eldönteni, hogy valaki buta (nincs tehetsége valamihez), vagy csak lusta?

Figyelt kérdés

Sok mindent már megtapasztaltam iskola terén.

Voltam osztályelső, volt, hogy meghúztak, volt olyan suli, és ott olyan tanár aki még jó, hogy agyhalottnak nem nevezett, és volt olyan szitu is, amikor már-már zseni jelzővel illettek.


Soha nem tanultam meg tanulni, a mai napig nem tudom ezt hogy kell.

Van, hogy elolvasok valamit, van hogy aláhúzom a számomra fontosat, vagy kijegyzetelek egy vázlatot, nem tudom, hogy melyik a jó megoldás.


Igazából azt sem tudom, hogy mennyi időt kell/kéne egy adott anyagrészre szánni.


Lehet, hogy más pl. 2 órán át tanulja, én meg 20 perc után azt hiszem, hogy én vagyok hozzá buta és feladom.

De az is lehet, hogy más azt már 10 perc után tudja és tényleg buta vagyok hozzá.


Mivel tudnám magam ellenőrizni, vagy nem is tudom mi a legmegfelelőbb kifejezés erre, hogy valamire alkalmatlan vagyok, vagy könnyen feladom, lusta vagyok?


2016. jún. 2. 17:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Én is hasonlóan vagyok, mint te. Szimplán lustának szoktam titulálni magam.
2016. jún. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Legegyszerűbben azzal ha nem adod fel 20 perc után ha nem több időt szánsz rá. Ha nagyobb idő és energia ráfordítással is csak gyenge a teljesítmény akkor nem a lustaság volt az ok. Ha viszont érezhetően javul a teljesítmény a több idő ráfordítással akkor a lustasággal van a baj.
2016. jún. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én elsőre felismerem, hogy mi az, ami nekem nem megy és mi az, ami igen.
2016. jún. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!