Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lehet egy nő egyszerre bombázó...

Lehet egy nő egyszerre bombázó és agytröszt?

Figyelt kérdés

Létezik ugyanis egy sztereotípia, miszerint a nagyon szép lányok buták, az okos lányok pedig nem feltétlenül tudnak magukra úgy adni, hogy olyan szépnek tűnjenek, mint a szépek. Főleg felkapottabb pop-sztárokra gondolok itt, akik tényleg nagyon jól mutatnak, viszont mindenki tudja róluk, hogy nem megfelelően edukáltak, tájékozatlanok,...stb.

Szerintetek létezik azonban a kettő dolog egyszerre egy nőben?



2016. jún. 8. 20:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%
Te is írod, hogy sztereotípia, vagyis baromság, túlzó általánosítás. Akkor még mi a kérdés?
2016. jún. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
69%
Lehet bizony. Egyik majdnem rommá is tette az életemet.
2016. jún. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Inessential ***** válasza:
Igen.
2016. jún. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
37%
Naná. Sharon Stone-nak pl. 154 az IQ-ja, de nemcsak hírességek között akad ilyen.:-)
2016. jún. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Szerintem kizárt.

Gondolkozz kicsit kérdező.

2016. jún. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Inessential ***** válasza:
#5, meg tudod indokolni?
2016. jún. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
24%
Igen létezik. Van olyan évfolyamtársam aki gyönyörű és jó tanuló mindenből, matekból meg kiemelkedő. Van olyan osztálytársnőm akinek nagyon szép arca van, de a bombanő kifejezést nem használnám, mert nem olyan típusú lány, nem is öltözködik úgy, de ő többdícséretes kitűnő "elit" gimnáziumban. A szépség ezzel nem függ össze, abban viszont lehet valami hogy a nagyon mű lányok, a kiló sminkkel nem túl okosak, de itt is van nem egy kivétel, ahogy férfi oldalról is: mindenféle díjakat nyert kutató, közben egy izomagy és tele van varrva.
2016. jún. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
50%

Én például saját magamból tudok kiindulni elsősorban. Nem vagyok elégedett magammal, nem érzem magam olyan szépnek, de mindenki csinosnak, vonzónak szokott tartani, az utcán beszólogatnak, fütyülnek, jól megnéznek, stb. Emellett szeretek csinosabban/dögösebben öltözködni, festve van a hajam, van műkörmöm, sminkelem magam. Ettől függetlenül az ELTE-re járok, és négyes-ötös közti átlagokat produkálok, előtte egy elit gimnáziumban tanultam, ahol szintén mindig jó eredményeket értem el. Fontos számomra a tanulás (már túlzottan maximalista is vagyok), a jövőm, a későbbiekben doktorizni is tervezek. És érzelmi intelligencia tekintetében sincs hiányom.

Viszont ezzel abszolút nem fényezni akartam magam, kicsit sem vagyok elszállva magamtól, sőt kishítű, félénk, visszahúzódó természetem van, könnyen zavarba is jövök. (Tudom, hogy nem passzol a külsőmhöz, de ilyen vagyok.) Csak nagyon nem szeretem, amikor a külsőm alapján rögtön egy kis h*lye p*-nak néznek pont a kérdésben leírt hozzáállás, gondolatok miatt. És egyébként biztosan nagyon sok ilyen stílusú, de mellette intelligens, okos, és ambiciózus lány van. A saját ismeretségi körömből is tudnék ilyeneket mondani, úgyhogy ez a sztereotípia sajnos nem állja meg a helyét. :)

2016. jún. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
#6 írhattam volna ezt is: mi a kérdés?
2016. jún. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
36%
Tudósok között nem sok jó nőt ismerek. Az agytröszt túlzás. De attól még egy szép nő is lehet okos. Például jogászok között már előfordulnak jó nők is. Igaz ahhoz nem kell valami nagy IQ jogász ismerőseim saját bevallása szerint. Valahol igaz hogy egy tudománynak élő nő nem fog cicababa lenni és kihívóan öltözködni. Mert ez nem érdekli. Jobb esetben is átlagos lesz.
2016. jún. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!