Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az okostelefonok irreálisan...

Az okostelefonok irreálisan drágulnak. Ez a piaci viszony a jobb gazdasági helyzet, vagy a több olyan ember miatt van, akik erejükön felül költenek luxuscikkekre? Mi a tetőpont az eladási áraknak?

Figyelt kérdés

Amikor előző telefonomat szereztem, 2012-13 magasságában az aktuális csúcskészülékek indulási ára (főleg Samsung téren) "csak" 150-180 ezer körül mozgott. 180e-et akkor is soknak tartottam egy telefonra, de most...


Idén jött el a pillanat, hogy lecserélném a (gyorsan avuló) készülékemet, és szembesültem azzal, hogy azóta mennyivel megugrottak az alapárai az új modelleknek. Leszögezném, hogy a gazdaságtan nem az én terepem. De számomra irreálisnak tűnik, hogy potom 3 év alatt az új készülékek ára közel 300 ezresre ugrott, de nem csak Samsung, hanem HTC és egyéb, pár éve kisebbnek számító cégeknél. Elképzelhetőnek tartom, hogy a Huawei is hasonlóan jár hamarosan... 5 éve a HTC is gyerekcipőben járt még ahhoz képest, hogy mostanra a Samsung aktuális csúcskészülékével vetekszik árban.


Mi az oka ennek a drágulásnak, ilyen rövid időn belül? Jelezheti ez azt, hogy a gazdasági helyzet javulóban van (bizonyos országokban, legalábbis), és egyre szélesebb rétegben engedhetik meg maguknak az emberek az ilyesmit? Vagy inkább az járul hozzá nagy mértékben, hogy a takarójukon túlnyújtózkodó emberek is egyre inkább invesztálnak csúcskészülékekbe?


Ismeretségi köreimben is látok rá példát, hogy minimálbérnél alig többet kereső ember hitelekbe fektet, és akár 400 ezret is otthagy a banknál, hogy meglegyen a 12-13 éves gyerekének a legújabb, legdrágább okostelefon.


Utóbbira több példa van manapság? Vagy ez csupán kis hazánkban (és környező, szegényebb országokban) jellemző?


A válaszokat, véleményeket köszönöm.



2016. jún. 10. 21:00
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Inkább azt vettem észre, hogy szinte már utánad dobják.
2016. jún. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%

Én is azt vettem észre hogy olcsóbbak lettek. Engem a csúcskészülékek soha nem érdekeltek mert nem nyújtanak annyival többet mint amennyivel drágábbak,és hatalmas az értékvesztésük. Alsó közép szegmens viszont egyre nő tudásban minőségben az ára viszont lement.

A csúcskészülékeket mifelénk a villantós proletárok ,meg a sznobok veszik ahol a minnél drágább annál jobb szemlélet dívik. Tehát azzal ha túláraznak valamit csak jót tesznek nekik.

2016. jún. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
Én is inkább azt tapasztaltam, hogy egyre olcsóbban lehet egyre jobb telefonokat venni. Az ismert márkáktól is az alsóbb kategóriások is egyre jobbak és olcsóbbak, az ismeretlen, vagy inkább kevésbé ismert márkáktól pedig egész jó áron lehet roppant jó paraméterekkel rendelkező telefonokat venni.
2016. jún. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hm.


Tény, hogy vannak feltörekvő kisebb cégek, igazán jó képességű alsó- és középkategóriás telefonokkal. Mentségemre szóljon, hogy alapvetően nem foglalkozom az okostelefonokkal, nem is különösebben érdekelnek, tehát nem vagyok tisztában azért minden részlettel. Nemrég kezdtem el nézelődni egy új telefon iránt, de távolról sem lettem szakértő a témában. Pusztán meglepnek, hogy milyen árakkal találkozom, még szolgáltatóknál is.

2016. jún. 10. 21:29
 5/8 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem ez egyáltalán nincs úgy, ahogy te érzed. Nyilván van az iPhone, ami aránytalanul drága és csak a divatmajmoknak kell, de azon kívül nagyjából hasonló áron vannak a telefonok, mint az előző generációkban, ha a tudásukat hasonlítom össze a többivel. Sőt, már-már olcsóbban is hozzá lehet jutni egy jobb telefonhoz.


300 ezerért nem is tudom, hogy milyen telefont lehet kapni, ami meg is érné az árát...


Az, hogy vannak itthon olyan hülyék, akik adósságba verik magukat azért, hogy villoghassanak... hát szerintem az valóban keleti jelenség. Nyugaton azért nem akkora összeg egy új telefont venni főleg, hogy itthon drágább a telefon, mint kint.


(mielőtt belém köt valaki, csak összehasonlítottam a magyar mediamarkt és német mediamarkt oldalán egy-két azonos típus árát és legalább 10-15 ezer difi jött ki a német javára; pl.: Sony Xperia M5 itthon 139.990 ft, a németeknél ~115.131 ft; az ára egy itthoni átlag mediánnál 20 ezerrel több, a kinti ár a német mediánbér durván negyede).

2016. jún. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%

Miért csak divatmajmok használnak iPhone-t?

A csúcs készülékeke árban ugyanott vannak, az azokat választók nem divatmajmok?


Nekem Iphone 3 óta csak az van, nem is tervezek váltani. Kényelmes, gyors, elegáns (bár az 5 jobban tetszett, mint a 6.), bőven ki is használom a képességeit, munkaeszköz is.

Hogy drága lenne? Relatív, cirka 10 napi fizetésem. A biciklim is drágább nála, de ezeket használom is naponta sokat. A kocsim pl. középkategóriás csak, mert vezető pozíció ide vagy oda, azt ritkábban használom.

2016. jún. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6:

"Hogy drága lenne? Relatív, cirka 10 napi fizetésem. A biciklim is drágább nála, de ezeket használom is naponta sokat. A kocsim pl. középkategóriás csak, mert vezető pozíció ide vagy oda, azt ritkábban használom."


És ezek után azt mondod magadról, hogy nem vagy divatmajom.... Ugye ez csak vicc.


Egyébként baromi egyszerű. Az iPhone nem jó telefon. A céges telefonom az és ki nem állhatom. Ráadásul mint minden Apple termék, ez is elsősorban az egyszerűbb embereknek lett kitalálva. Totálisan zárt rendszer, nem csinálhatsz vele azt amit akarsz és ez mellé az újabbaknál mindig jönnek elő a hülye hibák, amiket már a tervezőasztalon rontottak el.


Pl baromi érdekes, hogy több iPhone is van az irodában, de mindegyiknél előfordul az, hogy valamiért nem csöng ki, pedig csutkán van a térerő (aztán jön az sms, hogy kerestek). Ráadásul a vicc az, hogy különböző generációkról van szó és mindegyiknél előjön. Ugyanakkor az én Xperiámnál soha nem volt ilyen gond, de a kollégám Samsungja is jobban teljesít. Ezen felül ha olyanom van, felrakok rá egy custom romot és kész. iPhone-nál ezt a büdös életben nem teszed meg, hacsak nem jailbreakeled ami nem kicsit rizikós..


Aztán ha már Apple termékek... soha nem felejtem el, amikor az egyik egyetemi előadóm elkezdett a MacBook Air-rel arcoskodni aztán egy szimpla képnézegetőtől befagyott az egész, a szemünk láttára. Túlárazott szar az összes.

2016. jún. 11. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7es, szerintem meg a Samsung a túlárazott sz.r. Én a 4s telefonnal kezdtem az iPhonet, 3 éven át egyetlen probléma nélkül működött, szervizben soha nem volt, gyors és megbizható is volt. Nemrég cseréltem le 6s-re, mert már lassult azért. Az pedig, hogy zárt rendszer, az egy dolog. Soha semmilyen problémám nem volt az iPhonet illetően, az meg, hogy nem csöngött, nyilván a mobilszolgáltató hibája, nem a telefoné.

Kérdező, szerintem sem lettek direkt drágábbak a telefonok. Az Apple és a Samsung mindig drága volt, a többit nem tudom, de amúgy az emberek nagy része tényleg hitelre veszi meg a telefont, meg előfizetéssel és az meg a végére dupla annyiba kerül. Én külföldön megvettem az Apple üzletében, igaz, hogy igy egyből le kell rakni a 740€, de még mindig olcsóbb, mint az előfizetés.

2016. jún. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!