Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek ilyen helyzetben?

Mit tegyek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

A szüleim kapcsolata sosem volt túl fényes.Sok volt a vita,testi bántalmazás stb.Apám itt és drogozott,emiatt voltak cirkuszok.Anyum pedig egy gyengeakaratú nő,eltűrte mindezt.

Az utóbbi években ez még jobban felerősödött,súlyos testi sértés majd sok más rendőrségi,bírósági ügy lett belőle.Rokonoknál éltünk 2 hónapig,ekkor távolságtartás volt apám ellen.Majd anyaotthonba mentünk ahonnan azonnal vissza is jöttünk a körülmények miatt.Így a gyámhivatal is védelembe vett minket.Albérletbe költöztünk,nem tartottuk a kapcsolatot apámmal.De egyszer aztán anyám újra beszélt vele,találkozókra vitte a testvéreim..és odáig fajult hogy egyik napról a másikra ide költözött az apám aki miatt indult ez az egész.A konfliktusok újra kezdődtek,a történteket dobálják egymásnak..a múlttal törődnek.Az albérletet nehezen tudjuk fizetni,ezért szó esett arról is hogy visszatérünk a házunkba ahonnan eljöttünk a dolgok miatt.

Szörnyen érzem magam,csak miattuk..ott kellett hagynom egy erős gimnáziumot és estire mennem.Szinte én neveltem a 4 éves kishugom..de ezt a két évet már nem fogom bírni.Tartok attól hogy állami gondozásba kerülünk a történtek miatt,és szinte érzem hogy ez a nagy kibékülősdi még durvább dolgokba fog átcsapni mint a múltkor.

Itt akarom hagyni őket,a saját jövőmmel foglalkozni nem pedig hagyni hogy teljesen tönkretegyenek.De tanácstalan vagyok az ügyben hogy mit tehetnék,hisz gyorsan kell lépnem..nem várhatok évekig mert akkor teljesen tönkre fogok menni.Van egy srác,aki szerelmes belém..ő mindenben mellettem áll..de nem szeretném hogy azt érezze csak menekülök hozzá...Mellesleg,munkát keresek..gyárban fogok dolgozni hogy legyen pénzem és tudjak lépni..de már nem akarok velük élni..mondjam nekik azt hogy külön albérletbe akarok költözni? Apám a múltkor fel hozta ezt mint opció pedig nem is hoztam szóba a terveim...



2016. jún. 10. 10:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Először is nagyon sajnálom a helyzeted! Tényleg sokan pedig olyan kis dolgokon vannak ki pedig EZ az igazi probléma...

Egyébként esetleg megkérdezhetem hány éves vagy? Nincs valamilyen rokonod (nagymama, nagybácsi, unokatesó) akihez el tudnál menni áthidalni ezt az időszakot?

Ha a barátod tényleg szeret akkor pedig ő még örülne is ha tőle kérnél egy ilyen helyzetben segítséget....A kishúgoddal viszont biztos minden rendben lesz ha őt otthagyod?

2016. jún. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Elhiszem, hogy nagyon nehéz a helyzet, és az a legnagyobb baj,hogy anyukád gyenge akaratú nő. Nem tudom, kié a ház, amiben laktatok? Nem lehet onnan apukádat kizárni addig, amíg drogozik? Én a kistestvéred miatt egyelőre nem mennék el, vagy talán úgy, hogy vinném magammal őt is, ha anyukád nem hajlandó apukád nélkül élni. Mi lesz vele? Talán a párod is megértené, hogy a testvéred miatt vele kell lenned. Azt a két évet kibírod valahogy talán otthon is, hogy befejezhesd az iskolát, gondolom, jól is tanulsz, akkor ne hagyd abba!! A fiút nem veszíted el emiatt, ha tényleg szeret.
2016. jún. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A legnagyobb baj az, hogy ha most nem tanulsz, később már nem lesz rá időd. Gyorsan kéne még diplomát is szerezni, mert különben nem lesz rendes állásod, és pont ezért rendes életed sem. Ez kegyetlenül hangzik, de ha nincs jól fizető állásod nem tudsz majd segíteni a 4 éves kishúgodnak.

Jó ötlet lenne az albérlet, de miből fogjátok fizetni? Nem tudtok a sráccal összeköltözni? Illetve ez attól függ, hogy hány éves vagy.

2016. jún. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó válaszoló!

Miből gondolja, hogy csak diplomával lehet rendes állást találni? Egy jó szakmával, pláne egy hiányszakmával sokkal inkább tud magának állást találni, mint egy tingli-tangli egyetemmel, holmi kommunikáció vagy menedzser "szakkal", ami aztán tényleg semmire nem jó, legfeljebb WC-papírnak. Az ember ne azt nézze, hogy legyen diplomája, hanem olyan munkát végezzen, amit SZERET!!!

2016. jún. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!