Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 12 éves vagyok (lány) és...

12 éves vagyok (lány) és szeretnék nyáron dolgozni, hogy anyukámnak besegítsek otthon. Milyen munkákat csinálhatnék?

Figyelt kérdés
Alapjáraton a 130 centimmel nem hiszem hogy valakinek tudok segíteni pénzért. Nekem már az is jó lenne ha csak 500 forint per óra áron lenne.

2016. jún. 21. 11:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Esetleg szomszédokat kérdezz. De normàlis munkàt 16 éves kortól végezhetsz csak.
2016. jún. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

kifejezetten diákmunkát nem végezhetsz. oda minimum 16 évesnek kell lenned.

esetleg ha van a környéken idős néni vagy bácsi, akivel relatív ismeritek egymást segítesz neki valami jelképes összegért cserébe.

2016. jún. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Bejelentett diákmunkát 15 évesen csinálhatsz szülői engedéllyel. Olyanokat tudsz csinálni, hogy pl. szomszédok kutyáit sétáltatod (ha kertes házas környéken laktok).
2016. jún. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
Az is jó, ha 500 ft/ óra? Hát örülök ha neked ez megfelel, sok felnőtt ennyiért nagyon keményen megdolgozik...
2016. jún. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%

Tényleg sokan 500/óráért güriznek.

Maximum 500/napot kapsz ennyiért, már bocsánat.

Majd ha elkezdesz ténylegesen alkalmazottként dolgozni, akkor visszasírod ezt a kérdést, mert addigra Magyarorszagon 300/óra lesz a fizu.

2016. jún. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

4 Hát azok igen sikertelen felnőttek lehetnek. Mégis mennyit kérjen a kislány, 100 forint/órát?

Hivatalosan semmilyen munkát nem végezhetsz, gyerek vagy. Miért nem segítesz be inkább a háztartásban otthon, azzal tényleg besegítesz anyukádnak, pár ezer forint kisebb segítség mintha főzöl, takarítasz helyette.

2016. jún. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
hát a szomszédokat nem nagyon ismerem,kutyasétáltatásra nincs igény és hát nekem ,meg anyukámnak fontos lenne egy kevés pénz.
2016. jún. 21. 13:28
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát 12 évesen nem vesznek fel még rendes munkára de tudod mit tanácsolok neked? Csinálj szórólapokat amire leírod hogy elvállalsz kutyasétáltatást, kirakjátok a legközelebbi falukban vagy talán városban és odaírod ANYUKÁD telefonszámát és együtt veszitek fel és anyukáddal elmész oda ahol van igény. De ezt egyedül semmiképp ne csináld mert veszélyes is lehet idegeneknél elmászkálni egy kislánynak. Vagy amit még tudok ajánlani hogy a régi játékaidat vagy ruháidat eladod interneten vagy élőben akinek eltudod. Vagy ha van meggyfátok akkor leszeded és leadjátok ahol lehet. Az utolsó és talán nem túl hasznos tipp ( mert nincs nagyon rá igény ) menj ki az utcára egy kis asztallal, székkel, meg egy napernyővel és jó hideg italt árulj. De ha kis faluban laksz és kedvesek az emberek nem olyan sietősek akkor ebben a melegben lehet hogy keresel vele valamennyit :D sok sikert (16/L)
2016. jún. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja és még ugyanaz vagyok (#8) ha nektek nincs is meggyfátok akkor kérdezz rá a környékbeli időseknél hogy nem e kell leszedni valamilyen gyümölcsöt. Ők nem siettetnének annyira mint a napszámosokat és biztos ők is ugyanúgy kifizetnek :)
2016. jún. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!