Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Pepe nevű portugál focistának...

Pepe nevű portugál focistának miért az a neve hogy Pepe, mikor az igazi neve Képler Laveran Lima Ferreira?

Figyelt kérdés
Ez még rövidítésnek sem mondható, tehát szabadon választott magának egy "művésznevet", vagy mégis miért lett Pepe? Ugyanis az EB-n, és VB-n is csak annyit írnak hogy Pepe.

#portugál #futball #Pepe #Képler Laveran Lima Ferreira
2016. jún. 21. 12:19
 1/6 Inessential ***** válasza:
100%
Esetleg becenév
2016. jún. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Becenév lehet szerintem is. Pl. a brazil Kakának is rohadt hosszú a neve, most az felírni a mezre cinkes lenne. Nem beszélve arról, hogy Kaká azért Kaká, mert az öccse kiskorában nem bírta kimondani a rendes nevét, és rajtamaradt ez a becenév. :)
2016. jún. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Becenév. A becenév nem feltétlenül a név valamilyen rövidítése. Pl. Péter-Peti, Tóth-Totya. Lehet akár valaki pl. Bógyóca is :)

Meg spanyolban, portugálban, de olaszban egyébként is elég furán becézik a neveket. Sok esetben nem is hasonlít a névre még a "hivatalos" becézése sem.

Mondjuk én simán el tudom képzelni, hogy a Képlerből lett valahogyan a Pepe.

2016. jún. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
off: Ja több ilyen is van abban a csapatban asszem. Ez engem is érdekelne. Szerintem amúgy jópofa. :)
2016. jún. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Engem is érdekelne... engem ha valami érdekel, utánajárok, nem várok és nézek.


Mennyire vagytok sikeresek az életben? Mert másfél perc volt megtalálni.


"Asked about the origins of his nickname, Pepe revealed that it was his father’s choice, from when he was a young player in Brazil.


“My name in Brazil is quite difficult to pronounce. My father, who was also my coach at the time, suggested ‘Pepe’, because it was easier to pronounce and since then, I’ve stayed with ‘Pepe’.”

2016. jún. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ez csodálatos, de hogy én mennyire vagyok sikeres, az az én dolgom, és mielőtt beszólnál utánanéztem, csak nem egyeztek adatok, hol ezt írták, hol azt, és mivel a gyakorikerdesek.hu pontosan ilyesmikre való, ezért megkérdeztem, hátha akar egy Pepe rajongó, vagy egy olyan aki nagyon ért hozzá, vagy ilyesmi, és egyértelműen megmondja, de azért kössz.
2016. jún. 29. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!