Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti egyedül hova mennétek...

Ti egyedül hova mennétek utazni belföld/külföld? Lehet egyedül élvezni ilyesmit?

Figyelt kérdés

Adott egy huszonéves fiú aki évek óta semmit nem csinál csak egyetemre jár, emiatt félév közben nincs ideje kapcsolatokat kiépíteni, nyári programokat szervezni, viszont nagyon mehetnékje van világotlátni.


El tudtok képzelni olyan 1-2-3-4 napos utat amit lehet egyedül is élvezni?

Javasltoknak örülnék!:)

kösz



2016. jún. 21. 23:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

Persze, sőt! Elég sok helyre mennék egyedül, csak nincs rá pénzem. Belföldön inkább kihaltabb helyekre, erdei kunyhót bérelnék, ilyesmi. Külföldön kisebb települések, esetleg nagyváros.

Én is huszonéves egyetemista srác vagyok, év közben kevés idővel. Vannak barátaim, de ettől függetlenül is jó néha egyedül pihenni.

2016. jún. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Simán
2016. jún. 21. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 MZ.per.X ***** válasza:
100%

Én sokszor kifejezetten élvezem hogy egyedül mehetek.


Társasággal mindig megy a nyafogás, ott állunk meg ahol semmi kedvem, ott meg nem ahol számomra érdekes látnivaló lenne.


Egyedül megyek amikor akarok, nem kell szervezgetni, nem kell máshoz igazodni.


Nekem például egyik érdekesebb napom az egyik aug. 20-a volt. Lementem Szolnokra, megnéztem a repülőmúzeumot, utána a légi-vízi parádét, sétáltam a városban, estére Pestre értem a tűzijátékra, és jó nap volt.


Vagy sokszor mentem ki a Hungaroringre is egyedül versenyeket nézni, és nem bántam meg.


De elmehetsz biciklitúrára, Balatont 1-2 nap alatt körbe lehet tekerni.

2016. jún. 22. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%

Szintén huszonéves fiú vagyok, Erdélyből :)

Mivel nehezen találni mostanában mozogni szerető fiatalt, így legtöbbször egyedül megyek túrázni a hegyekbe. 1 napos túrákról van szó, de reggeltől-estig. Nem mondom, hogy nem veszélyes... de nekem nagyon tetszik, én nagyon szeretem :) Az a nyugalom, csend, elmélkedési lehetőség.. és a saját tempóm

2016. jún. 22. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
48%
én nem szeretek egyedül utazni, de nagyon sokan szoktak. nem is csak néhány napra, hanem akár hetekre, hónapokra is. érdemes olvasnod: [link]
2016. jún. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%

A főkérdésre a válaszok: Belföld: Apc, Bakonybél; Külföld: Svájc, Liechtenstein.

Igen, lehet élvezni.

Érdemes lenne önkéntes munkát vállalni valamilyen szegényebb országban, ha van megfelelő tartaléka az embernek.

2016. jún. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%
Kezdésnek körbetekerheted a Balatont, ha van rá időd, megállsz közben nézelődni, strandolni, esténként meg betérsz egy-egy kempingbe. A szükséges cuccokat simán tudod vinni a biciklin.
2016. jún. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%

Szeretek külföldre járkálni egyedül, mindig abba az országba, ahol éppen azt a nyelvet beszélik, amit éppen tanulok.


Tudok ismerkedni, és általában meg vannak rajta lepődve, hogy külföldiként beszélem a nyelvüket:D

2016. jún. 23. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én tavaly voltam egy nagy körúton, mely a bolgárt tengertől kezdődött, majd Szófián és Bukaresten át a Déli-Kárpátokkal zárult. Mindezt teljesen egyedül szerveztem (szállások, utazások), és bonyolítottam is le. Fantasztikus volt, az életem eddigi (egyik) legjobb élménye. Senkihez nem kell alkalmazkodni, teljesen az önmagad ura lehetsz.


Hogy hova? Bárhova! Leginkább a büdzsédtől függ, és az igényeidtől is. Lehet utazni stoppal, vonattal, fapados repülővel, és business class-on is. Meg lehet szállni Coachsurfinggel, hostelben, motelben, külvárosi szállodában, belvárosi panzióban, háromcsillagos hotelben és ötcsillagosban is.

Én egy arany középutat választottam: az utazást próbáltam másodosztályon, a lehető legolcsóbban kihozni, de lévén egyedül utaztam, azért nem akartam nyolcfős hostelekben megszállni, így a szállásra több pénz ment el. Viszont az étkezés szempontjából a többlet szinte meg is térül. Hisz már egy középkategóriájú szállodában is a szobaárban benne van egy svédasztalos reggeli, amikor lazán ehetsz annyit, hogy azzal az ebéded is meg van oldva. Vacsorára meg veszel a boltban egy-két kiflit, gyümölcsöt, és kész. És egy szállodában egyedül vagy a szobában, nyugalomban.

A hostelben, ami néhányezer forinttal olcsóbb ugyan, nincsen semmi étkezés, és sosem tudhatod, mikor lopják ki a párnád alól az összes pénzedet.


Magyarországon tudom javasolni a balatoni falvakat, ahol jóval olcsóbb a szállás, de akár Zimmer Frei-t is igénybevehetsz, kedves nyugdíjasok potompénzért árulnak szobákat. És a falvak többségében azért még ingyenes a strand, és a tömeg sem akkora, mint a fizetős városi strandokon.



Persze, nem mondom, hogy veszélytelen.


23f

2016. jún. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat mindenkinek!

Ha jogsim lenne, meg hozzá saját autó, biztos Mo-n belül tennék egy hetes kört random helyekre...

Egyenlőre valami turistában ritkább, természeti látványosság van tervben, inkább mint városnézés, pl Erdély is simán jó lenne, 4. válaszoló, jó helyen laksz.

Az is tényleg jó ötlet hogy már mások bejáratott útvonalain végig menni, mint hogy egyedül szarakodjak hetekig valami zsákbamacska út tervezésével aztán végül ráfaragjak.. pl ez a [link] is jó

2016. jún. 23. 20:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!