Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A generáció utálat vagy...

A generáció utálat vagy sértés nem rasszizmus? 15/f

Figyelt kérdés
Mert manapság egyre többet látok olyant,hogy xy korú vagy éves és el kell ítélni. Pl. Mai öregek,mai fiatalok,mai felnőttek,stb. És mondjunk egy 6 fő társaságben 1 nem normális van,akkor miért kell a többi 5-t elítélni? Ja,és még az a legszebb,hogy még egymást rágalmazzák,hogy prostik,háborúmániákusok,múltban élők,stb. Ez miért ne lenne rasszizmus? De ha valaki mondja a másikra (pl.fehér) már feljelentés jár. És én 15 évesen látni...

2016. jún. 22. 07:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez nem manapság van így, a "bezzeg az én időmben" meg az "ezek a mai fiatalok" minden nemzedék kedvenc témái. Csak még fiatal vagy és keveset láttál ebből. De vicces azt nézni, hogy amelyik ismerőseim fel voltak háborodva fiatalabb korukban, amikor ilyet mondtak rájuk, azok most mekkora hévvel mondják a náluk fiatalabbakra :)
2016. jún. 22. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát ja,sok a lenéző ember. :/ Hozzáteszem,hogy imádom,mikor néhány 16 éves lány szidja a 14 éves lányokat. Pl. A facebookon lévő Örülten belédestem féle oldalak.
2016. jún. 22. 07:49
 3/7 anonim ***** válasza:
55%
De, ma már minden rasszizmus, csúnyán nézek a cigányra az is rasszizmus, de ha cigány megveri a magyart és kirabolja, az megélhetési bűnözés, és a magyar a rasszista amiért nem volt nála több pénz, amit még el lehetett volna rabolni.
2016. jún. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez is egy csoporttal szembeni előítélet, de nem rassz alapján, ezért nem hívják rasszizmusnak. Őszintén szólva, fogalmam sincs, hogy van e rá külön szó, de érdekelne. :D
2016. jún. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Őszintén szólva, fogalmam sincs, hogy van e rá külön szó, de érdekelne."


Generációk közötti ellentét.

Mindig volt és mindig lesz, de semmi köze a rasszizmushoz.

Inkább diszkriminációnak nevezném, de ez súlyosabb dolgokat is takar.

2016. jún. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Angolul "ageism", nem tudom, hogy lenne fordítható, "korizmus"?
2016. jún. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Valamikor az 1960-as években egy ifjusági radiómûsorban Bölcs István felolvasottt egy ilyen "mai fiatalok ..." szöveget, majd megkérdezte, ki, mit gondol, honnan. Találgatások után megmondta: a holt tengeri tekercsekrõl. ( ie 4.sz. - isz. 2sz. )


Ennyit arról, hogy "manapság". :)

2016. jún. 23. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!