Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » MI lehet a pszichológiai...

MI lehet a pszichológiai háttere annak, ha valaki felnőtt férfi létére nem dolgozik?

Figyelt kérdés
Most lesz 31 éves, az anyja nyakán él, online pókerezik (de azt is csak időnként) állandóan a pénz körül forognak a gondolatai, mégsem emeli fel a seggét, hogy tegyen valami értelmeset is az életében, hanem szépen kényelmesen elvan az anyja mellett, aki időnként rápirít, de gyakorlatilag 0 következetesség van benne, és így esély nincs rá, hogy valaha is normális ember legyen a fiából...Albérlőik vannak, illetve az anyukája rokkant nyugdíjat kap, így nem nyomorognak, de azért azt se lehet elmondani, hogy nem szorulnának rá arra a plusz pénzre...Jaaah, és 0-24-ig nyomja a gépet:)) DE minimum 10-14 órát gépezik sztem napi szinten. Hogy lehet valaki ennyire szánalmas? Évekig voltam a barátnője és próbáltam ösztönözni, vártam, hogy megváltozzon, de mostanra sikerült csak elfogadnom, hogy valószínűleg soha nem lesz képes a változásra...Hogy lehet, hogy őt nem zavarja az állandó semmittevés? Én nem tudnám így értékesnek érezni az életem, egy kicsit sem...Nem értem, hogy mi visz rá egy embert arra, hogy ilyen életet éljen...
2016. jún. 28. 10:58
1 2
 1/16 anonim válasza:

Anyuka mindig is kinyalta a sggét és még most is.


Most már csak úgy tudja megnevelni a ki lurkót , ha egyben meg is utáltatja vele magát. Mert természetesen anyuka lesz a hibás azért mert 31 évesen el kell mennie dógozni.

2016. jún. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:

Amúgy játékfüggőségnek hívják a dolgot.

Nem könnyű lejönni róla.

2016. jún. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nem igazán játékfüggő, nagyon keveset játszik, sokkal inkább ilyen szar pénzügyi blogokat olvasgat egész nap...rettenetesen szánalmas, hogy nem zavarja, mennyire tartalmatlan semmi az élete....MOst jön ki belőlem az, h 5 évig nyeltem mindent.....
2016. jún. 28. 11:09
 4/16 A kérdező kommentje:
Már úgy értem számítógépes játékokkal is ritkán játszik, illetve az online pókert is csak akkor csinálja, ha a kedve úgy tartja, de tulajdonképpen legtöbbször még ahhoz is lusta...
2016. jún. 28. 11:11
 5/16 Roland G. ***** válasza:
Türelmes vagy kedves kérdező!...
2016. jún. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Sajnos az voltam, mert nagyon szerettem, illetve még most is szeretem, de tudom, hogy ez így nem mehet tovább..Tegye tönkre a saját életét, de ne az enyémet..én nem bírom tovább nézni, amit művel magával. Az anyja meg csak asszisztál hozzá...Az lenne a minimum, ha már nagyon drasztikus lépésre nem képes elszánni magát, -mint pl. h bizonyos szigorú türelmi idő után kirakja, hogy kezdjen magával amit akar, álljon végre a saját lábára-, hogy legalább minden pénzt megvon tőle, megmondja neki, hogy drága fiam, üres a hűtő ha enni szeretnél, nyugodtan megkeresheted rá a pénzt, MEGSZÜNTETNÉ AZ INTERNET SZOLGÁLTATÁST...neeem, még véletlenül sem, nehogy a kicsi fia megharagudjon rá...Szerintem az anyja azért igencsak közrejátszik a helyzet fenntartásában, hiába mondja, hogy milyen szörnyű ez az egész, nem szorítja őt sarokba, pedig rajta már csak ez segítene szerintem...
2016. jún. 28. 11:24
 7/16 anonim válasza:
Az en apukam ugyanilyen.Vannak ilyen fajta emberek tobbet is ismerek rajta kivul.Ez a fajta sosem lesz sztahanovista az biztos, de ha az anyuka hagyna ,hogy a fia egy kicsit onalloan boldoguljon talan felnott emberre valna nem egy anyamasszonykatonaja kent elne.Barmilyen nehez is ilyenkor bizony ki kell vagni a "gyereket":-)hagy boldoguljon!kesobb ugyis Rajon,hogy ez az o celjat szolgalja!
2016. jún. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
40%
Mi lehet a pszichológiai háttere annak, hogy olyan életképtelen vagy hogy mással foglalkozol?
2016. jún. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

#8-as

Szerintem a kérdező csak segíteni akar a volt barátján hogy ne legyen ilyen életképtelen...


kérdező

Szerintem az lenne helyénvaló amit írtál hogy az anyjának kellene kimozdítani ebből az állapotból.

Szerintem az kéne hogy gyakrabban elviszitek ide-oda kirándulni hogy addig is elszagadjon a számítógéptől.

2016. jún. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:

#4


Itt csak az segít ha kész tények elé állítod.


De nagy valószínűséggel utálni fog miatta.


10 év múlva lehet hogy megköszöni de az majd akkor lesz

2016. jún. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!