Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mitől lehet hogy állandóan...

Mitől lehet hogy állandóan enni akarok?

Figyelt kérdés

Az a bajom, hogy már jó néhány hónapja, sőt már lehet, hogy egy éve, állandóan a kaján jár az eszem, és elég sokat szoktam enni. Késő este is, reggel is, és nagyon zavar ez. Egy csomó mindent megeszek egy étkezés alkalmával.

Az egyik baj, hogy nem is mondhatnám olyan vékonynak magam, gondoltam már arra, hogy esetleg hánytathatnám magam, bár az talán nem lenne egy jó ötlet. Édességből is rengeteget eszek, próbálom megállni, hogy ne egyek, de nem megy.

Mitől lehet az, hogy ennyit eszem? Valaki tudna segíteni, hogy mit csináljak, hogy elkerüljem az ételre gondolást?

Ramatyul érzem magam.



2016. jún. 28. 12:20
 1/7 A kérdező kommentje:
Hozzátenném, nem is vagyok éhes, szinte soha.
2016. jún. 28. 12:24
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyél sok gyümölcsöt, az abban lévő rostok elnyomják az étvágyat. :)
2016. jún. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Gondold végig, hogy mi hiányzik az életedből, mit akarsz az evéssel kompenzálni.

Keress más elfoglaltságot, ne egyél unalmadban.

Ne az evés legyen a boldogságod okozója.

Ha rád jön az ehetnék, akkor kezdj el tornázni, mozogni. Elfoglal, az is termel boldogsághormont és nem is hízol tőle :)

2016. jún. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen mindent, azzal kompenzálok XD

Köszönöm a válaszokat, megfogom fogadni :)

2016. jún. 28. 12:46
 5/7 anonim ***** válasza:

Régebben egy másik kérdésre (kényszeres evés) ezt válaszoltam, idemásolom, mert hosszú:

Létezik olyan betegség, hogy szénhidrátfüggőség. amit sokszor elintéznek a laikusok egy kézlegyintéssel, hogy csak falánk az illető.

Nem így van! Ez egy anyagcserezavar, egyben a cukorbetegség előszobája.

Én végigjártam ezt a poklot!

Képes voltam éjszaka közepén felkelni és piskótát sütni, mert nem tudtam elaludni, míg nem eszem degeszre magam valami édessel.

Próbáltam úgy visszafogni magam, hogy nem tartottam otthon semmit, amiből édességet lehet gyártani.

Sajnos annyira megőrültem a hiányától, hogy képes voltam száraz kenyeret lereszelni prézlinek, azt megpirítottam, vastagon megszórtam fahéjas cukorral és befaltam.

Eljuttattam magam arra a pontra, mint az alkoholisták, hogy folyton az édességen járt az eszem, ha azonnal nem tudtam ételhez, de leginkább cukros ételhez jutni, rám jött a remegés.

Közben a vércukrom rendben volt, még a terheléses vércukor méréskor is, de én nem hagytam annyiban, éreztem, hogy valami baj van, ahogy élek, az nem normális.

Rengeteg vizsgálat után kórházba kerültem, ahol egész egyszerűen 3 napig nem kaptam enni SEMMIT (!), viszont még éjszaka is 2 óránként vettek tőlem vért, éjfélkor meg hormonszintet néztek.

Megállapították, hogy hormonalapú (változókori) reaktív hipoglikémiám van.

A hipoglikémiáról mellékelek neked egy linket, lehet, - ne adj Isten - hogy nálad is ez a probléma, nem feltétlenül hormonalapon, millió mástól lehet.

Egy biztos! Akár ez a bajod, akár más, ki kell vizsgáljanak, mert ez a farkaséhség valamilyen anyagcsere betegségre utal.

Ssajnos ez nem falánkság, de főleg nem játék, nagyon komolyan kell venni, mert rettenetes problémákat tud okozni a megbomlott cukor-anyagcsere.

Minél hamarabb keress fel egy jó diabetológust, hidd el komolyan fog venni!

Tény, hogy minél több CH-t eszel, annál többet fogsz kívánni. Valamiért ez így működik.

Nekem a 3 nap teljes ételmegvonás a kórházban nagyon sokat segített (bár nem is tudom hogy éltem túl azt a 3 napot!) mert amikor kijöttem, már nem éreztem úgy, hogy ölnék a cukros ételekért.

Sajnos én az eltelt évek alatt nem tartottam be az előírásokat, nem vettem elég komolyan a problémát és sajnos cukorbeteg vagyok.

Remélem te tanulsz az én példámból és időben fordulsz segítségért, amit be is tartasz.

CSAK NE HAGYD MAGAD LERÁZNI, légy erőszakos, mert ez egy betegség!

Nem lesz könnyű, de én kitartást és sok sikert kívánok neked!

[link]

2016. jún. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sajnos már nem jó a link amit küldtem a válaszomban, erre keress rá:

[link]

2016. jún. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Nagyon félek a cukorbetegségtől.

A linket megnézem, mégegyszer köszönöm!! :)

2016. júl. 8. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!