Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Még sose voltam étteremben,...

Még sose voltam étteremben, maximum gyors étteremben. Tényleg szégyen, hogy nem tudok az illemeknek megfelelően enni?

Figyelt kérdés

A minap volt az érettségi utáni bankettem, és nagyon esetlenül ettem a késsel és a villával, rengetegen röhögtek, kuncogtak rajtam - vagy beszéltek a hátam mögött. A tanárok leginkább. Étkezés közben felálltam, és elmentem abba a kocsmába inni idegemben, ahova megbeszéltük az esti bulit - később jöttek a többiek is. Megjegyzem nem vagyok alkoholista, de valahova menni akartam és tényleg nagyon rosszul éreztem magam.

Még sose voltam semmilyen étteremben, sőt asztalnál sem ettem - emberek között - egészen hat éves korom óta. Mindig beviszi mindenki a szobájába azt amit össze tudott szedni mielőtt mindenki elkapkodta az ételt és kész. Ennyi. Tökéletesen tudom, hogy kell rendesen enni, de mégis nagyon esetlen voltam. Az is zavart, hogy mások is láthatják, hogy eszek. Azóta már gyakoroltam egy kicsit, mert bánt a dolog. Szerintetek is szégyen, hogy az ember 18 éves korában nem tud rendesen az asztalnál enni? Mert rengeteg embertől ezt kaptam vissza később - meg akkor is hallottam - és nagyon bánt a dolog.

18F



2016. jún. 29. 02:36
1 2
 1/13 anonim válasza:
49%

Nem szégyen hogy nem voltál még étteremben! Miért lenne az?

Viszont az hogy ennyi idősen nem tudsz asztalnál enni elég fura , mi is úgy teszünk itthon hogy a szobaba az ágyon, mi soha nem eszünk asztalnál de mégis tudom hogy kell. Mondjuk a kes villa használatot en sem tudom, de őszintén? Nem is érdekel!! 😉

16/L

Ne foglalkozz mások véleményével, nem többek ők nálad azért mert ők tudnak enni . :dD

2016. jún. 29. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért késsel, villával enni tudni kell. Nemcsak mások miatt, de magad miatt is. Vagy otthon ti hogy esztek? Kézzel-lábbal?
2016. jún. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért, ha ide tudsz írni, a neten meg nézhetted volna, még is mit, hogyan kell használni étteremben. Otthon kipróbálni, gyakorolni, mert ugye senki nem úgy születik, hogy kapásból tudja. Nem azért, hogy csak is így egyél otthon is mindig.

Szégyennek nem szégyen, de mint az ábra mutatja, zavaró volt számodra. Különben én sem szeretek úgy enni, nem is esik jól úgy ahogy elvárható. Jobb szeretem a parasztéttermi stílust, de ha olyan helyen vagyok, alkalmazkodok az elvárásokhoz.

Nálunk sincs közös kaja, nem is lenne rá olyan idő, mikor mindenki itthon van. Főtt kaját meg senki nem szereti nálunk. Ki, mikor ér rá, éhes, össze kap valamit és kajál, asztalnál, gép előtt, TV előtt, stb.

2016. jún. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Blade Bone ***** válasza:
46%
Én sem voltam még étteremben, de igazából nem is akarok, vagy legalábbis nem az olyan puccosakba, mert nem az én világom. :) Tudok bánni az evőeszközökkel, dee most mit mondjak, én itthon csak kanalat és kést használok. Amit ezekkel nem tudok megenni, az nem is kaja. :D
2016. jún. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
50%

Én is ritkán megyek. Szerintem 23 évem alatt voltam úgy 6-szor összesen. Nem is szeretem, mert sosincs olyan étel, ami tetszik, mindig muszájból választok valami csirkét és imádkozok, hogy meg tudjam enni...

Jót egyetlen egyszer ettem a Friskóban Zalakaroson. A többi inkább büntetés volt.

Azt is meg tudom érteni, hogy feszélyezve érzed magad ilyen helyen. Főleg ahol csupa pucc minden. De hidd el láttam én már gazdagabbakat szakadt pólóban csúnyán enni étteremben és pont leszrják, hogy mit gondolnak róluk.

Amúgy néhány válaszoló nem értette meg, hogy tudsz enni ahogy kell, csak bepánikoltál a helyzettől. Én is szoktam ilyenkor az asztal alá enni meg véletlenül kiborítok dolgokat, ami otthon soha nem fordul elő.

Ezen a ragörcsölésen kell változtatni. Gondolj arra hogy mekkora bunkók, kiröhögni ilyenért mást jó nagy parasztra vall. Lehet hogy ők ebben gyakorlottak, de emberileg nullák. Empátia nem szorult beléjük. Ráadásul ugyanolyan büdöset szrnak akárhogy adják a tökéletest. :D

2016. jún. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
29%

"és nagyon esetlenül ettem a késsel és a villával"


Idéztem a kérdezőt.

És ne haragudj, de én is igencsak megnéznék egy 18 éves, érettségizett felnőtt embert, aki nem tud késsel-villával, felnőtt ember módjára étkezni.

Nem azt mondom, hogy én otthon még az almát is úgy eszem, de nem tudom elképzelni, hogy lehet anélkül enni normálisan.

2016. jún. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
68%
Abban semmi illem nincs, hogy megfogsz a villával a cuccost, hogy ne mozduljon el, és késsel elvágod. Egyszerű logika. Szerintem egy majom is rá tud jönni magától.
2016. jún. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 PresidentEvil ***** válasza:
Az, hogy még nem voltál étteremben, nem ciki, bár érdemes egyszer magadtól kipróbálni, mert jópofa élmény. Mondom ezt úgy, hogy egy kezemen meg tudom számolni, hányszor voltam étteremben, mégis megértem a mai napot. Az viszont ciki, ha nem tudod biztonsággal kezelni az evőeszközöket. Persze meg lehet tanulni, sőt érdemes is, mert akkor legközelebb már könnyebb lesz és görcsölés helyett foglalkozhatsz az étel és a környezet élvezetével is. Ettől még, ha egyedül vagy, ugyanúgy ehetsz "disznómódra", otthon én is kanállal eszem a pörköltet és ha elvinnének egy étterembe, ahol háromféle kanál, négyféle villa és ötféle kés közül kellene választanom, azt se tudnám, melyiket kell a számba venni és melyiket a pincérbe döfni, de az egyszerű evőeszközök használata annyira alap, hogy mindig ki fogsz lógni a sorból, ha nem gyakorlod.
2016. jún. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Hàt szerintem egyàltalàn nem ciki.

Èn làny lètemre pl mindig kèzzel fogom meg a hùst ès eszem meg, mivel az az èn kis kajàm, amit elèm tesznek, had èrjek màr hozzà :D

Kèssel villàval gyülölök enni, de még a làtvàny is idegesesít.

Az meg, hogy ki mit gondol, tartsàk meg maguknak. Engem egyàltalàn nem zavar, hogy ki làt ès ki nem, pedig elèggè gàtlàsos ember vagyok, de amikor evèsrõl van szó, valahogy nem èrdekel.

Jó ha valami extra fullos helyen vagyunk, ahol nem akarom összezsírozni a kezem, akkor beleszùrom a villát a hùsba ès harapom, azt akkor nem lehet senkinek egy szava sem. A pörköltet meg eszem kanàllal.

Szerintem egyàltalàn nem gusztustalan, inkàbb az, ha valaki csàmcsog ès hullik ki a szàjàn a maradék, na az már elég gáz, de szerintem az, hogy nem eszel illemtudóan, neken speciel fel sem tünt volna.

Amùgy eddig ènis 3-4 x voltam ètterembe, ùgyhogy nem ciki, ha nem voltàl mèg.

2016. jún. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
20 L (elõzõ vagyok)
2016. jún. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!