Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ítélik el manapság a...

Miért ítélik el manapság a fiatalon szülő nőket?

Figyelt kérdés

Gyakran olvasok itt borzasztóan megalázó hozzászólásokat olyan kérdéseknél, ahol a 20-as évei elején járó nőkről kiderül, hogy terhesek, vagy tervben van a dolog.

Én 1986-ban születtem. Anyám érettségi után rögtön hozzáment apámhoz, 20 és 22 évesek voltak mikor születtem és teljesen rendben volt az életünk.

Szép gyerekkorom volt, nem éreztem ezt hátránynak sosem.

Tudom, más világ volt, de azért nem 100 év telt el csak 30.

Amit nem értek, hogy olyan esetekben mikor a kérdező világosan leírja, hogy lakhatás van, pénz van, tervezett baba stb., miért mennek sokan neki habzó szájjal, hogy vetesse el, mert nagyon megbánja ezt még.

Jönnek itt az utazzál, bulizzál sablonnal, de nem fogadják el, hogy lehet, hogy nem mindenkinek ez az igénye, van aki családot szeretne ennyi idősen és pont.

Nem arról beszélek, mikor 17-18 évesek akarnak szülni, vagy mikor apuka már az elején lelépett és nem jók a körülmények, hanem arról, mikor a kérdező egyetlen"bűne", hogy 21-22 éves.

Láttam itt már olyat is, hogy 25 évest leoltották, hogy még ő is gyerek, minek szülne még.

Az ilyen emberek miért akarják a saját prioritásaikat másra erőszakolni?


2016. júl. 2. 11:28
1 2
 1/16 MZ.per.X ***** válasza:
84%

Én még senkit nem láttam, hogy lehordtak volna csak azért mert fiatalon szül.


Csak olyan szituációt olvastam, ahol a lány a suli, munka HELYETT akarsz szülni, úgy hogy magát nem képes eltartani, de lesz ami lesz alapon ő inkább babázni akar...

2016. júl. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%

Ha ez megnyugtat, akkor én nem ítélem el, sőt én is hasonlót képzelek el férfiként. Engem is leszoktak oltani, de úgy vagyok vele, hogy amíg a kritizáló alig, én jobb eséllyel fogom a fajfenntartást biztosítani... :D

én inkább károsnak tartom ezt az éljünk az életnek típusú "szabad" felfogást. aztán csodálkoznak hogy a gyerek down-kóros meg csomó betegségben szenved mert az anya 40+ évesen, pár év próbálkozás után volt szíves szülni egyet.

2016. júl. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 MZ.per.X ***** válasza:
Sőt, van több ismerősöm, akik rögtön egyetem után gyereket vállaltak, senki nem ítélt el őket ezért.
2016. júl. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Miért lenne gond? Ne a gyakoriból indulj ki, itt általában azért írnak negatívan, mert sokan nagyon bugyuta, buta kérdést tesznek fel. Ez alapján pedig tisztán látszik, hogy az illető kb. 15-16 éves szinten van. Szóval az ember elvárná, hogy aki gyereket vállal az már tud felnőttként viselkedni.
2016. júl. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
79%

Mostanság a legtöbb fiatal még éretlen és sokszor csak becsúszik a gyerek, mert b**szni tudnak, de védekezni nem.

Ráadásul pedig nagyon kevesen vannak azon a szinten, hogy 21-22 évesen meglegyen a megfelelő háttere egy gyerekhez.

2016. júl. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Inessential ***** válasza:
70%
Anya 19 éves volt, mikor a nővéremmel volt terhes. Apa 27. Semmi gondunk nem lett belőle azóta sem.
2016. júl. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
31%

Minimálisan használd már az agyad. 20-22 évesen szerinted miből tartod el mégis magad és a családod? Van olyankor egy érettségid meg TALÁN egy szakmád. Vagy albérletben vagy a szülők nyakán lehet ilyen korban élni, kivéve azt az esetet, ha az egyik család pénzes és betol alátok mindent meg támogat.

Érdemi végzettség nélkül ma el lehet menni ilyen nettó 120-150 körüli munkára. Abból mégis hogy élsz minimálisan is minőségi életet?

2016. júl. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
azért, mert a család nyakára szüli a gyereket, vagy a pasijától várja el, hogy eltartsa 3ukat.. aki nem a férje.
2016. júl. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Na pont ilyene kommentekre gondoltam mint az utóbbi.

Úgy lehet, hogy 3 évig a férjem szüleinél laktunk, hogy spórolni tudjunk. Rögtön érettségi után keményen dolgoztunk, hogy sokat tudjunk eltenni.

22 éves korunkra hitellel ugyan, de lett házunk, ekkor már terhes voltam.

Férjemnek jó szakmája van, ügyes benne. Én nyelveket tanultam, így jól tudtam elhelyezkedni(pl magyar sem az anyanyelvem). Keresünk annyit, hogy a hitelt 6 év alatt előtörlesztettük, 1-2 éven belül tudunk majd egy pici lakást is venni, amit kiadunk majd.

Nem vagyunk multimilliomosok, de van egy rendezett kényelmes életünk, stabilitásunk, szép gyerekeink.

Annyi segítséget kaptunk szülőktől, hogy 3 évig jelképes havi összegért lakhattunk náluk.

Ezért is bánt, mikor itt pl 1-1 komment kapcsán, amiből kiderül, hogy fiatalon szültem, letámadnak, pedig szerintem rendezettebben élünk mint sok idősebb családos ember.

Köszönöm a válaszokat!

2016. júl. 2. 15:03
 10/16 anonim ***** válasza:
Én örülök, hogy van még, aki megteheti, mert van akkora biztonsága, hogy gyereket tudjon nevelni. Nekem 35 évesen sincs ez még meg. :(
2016. júl. 3. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!