Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az normális ha már ilyen...

Az normális ha már ilyen fiatalon azon aggódom hogy jó anya leszek-e?

Figyelt kérdés
Még csak 14 vagyok, és legalább 26 éves koromig nem tervezek babát. Látom és olvasom sokszor hogy milyen rossz és kegyetlen szülők is léteznek, és milyen nemtörődő mindent megengedő szülők, ami semmivel sem jobb.Néha elgondolkodom hogy hogyan tudok majd egy jóra való emberséges gyereket nevelni, mert tényleg szeretném hogy ne egy utolsó senkiházi csaló legyen a gyerekemből, de elkényeztetni sem akarom. Valahogy úgy szeretném megoldani mint a szüleim, csak nem tudom hogy esetleg hogyan reagálna rá, vagy akkor már ez a módszer ódivatú lesz és egy szigorú banya leszek a szemében..? mert én megértem amikor anyu mondja hogy bezzeg az ő idejében és nem is várom el hogy elkényeztessen, de nem tudom hogy ez az én jellemem velejárója hogy érettebb egy kicsit a gondolkodásom és megérem anyuék helyzetét csak félek hogy valamit elrontanék .. :/ tudom hogy még van borzalmasan sok időm de imádom a gyerekeket és azt szeretném hogy az enyém is élvezze az életet, jó gyerekkora legyen és vigye valamire,csak ezt már a legelején el kell kezdeni hogy jóra neveljem.. vagy várjak még vele jó pár évet és majd rájövök? :D

2016. márc. 6. 11:23
 1/2 anonim ***** válasza:
:) ha úgy érzed jól nevelnek a szüleid, biztos vagyok benne, hogy a szüleid nevelési példáját fogod majd te is követni... akkor szoktak más módszert alkalmazni a gyerekek ha a szülik nagyon rosszul bántak velük és eldöntik, hogy ők ugyan máshogy csinálják... fiatal vagy még , ráérsz ezen akkor gondolkodni ha majd a kezedben tartod a babádat :) de ha már most ilyeneken gondolkodsz, biztos vagyok benne hogy nagyon jó anyuka leszel majd :)
2016. márc. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Nem tudom, hogy normális-e viszont nekem is vannak hasonlo gondolataim (hónap végén leszek 15) viszont veled ellentétben én attól félek, hogy egyáltalán nem lennék képes felnevelni egy gyereket (pedig én is szeretnék majd egyetem után viszont valószínüleg emiatt a félelmem miatt ha megmarad nem fogok vállalni). Ha tényleg jónak tartod ahogyan a szüleid nevelnek akkor nem kell félned attól, hogy rosszúl nevelnéd fel a gyermekedet hisz úgy olvastam, hogy a szülők nagy része a szerint a minta szerint nevelik gyermekeiket ahogyan őket nevelték.
2016. máj. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!