Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más is érzi úgy hogy legszíves...

Más is érzi úgy hogy legszívesebben lelépne, a jelenlegi életét feladva?

Figyelt kérdés

Úgy érzem elfáradtam teljesen.

Az évek során rengeteg pofont kaptam, sok szarba beleléptem. Persze mindenki érezheti így, mindenkinek eljönnek bizonyos pontok az életében de már picit soknak találom. A környezetemben nem érzem jól magam, szinte csak a tapasztalatom van az elmúlt évekből.

Szeretném feldolgozni a rengeteg sérelmet, szeretnék kikapcsolódni, megismerni önmagam.

Kilépni picit abból a ritmusból amiben élek, könnyíteni a terheimen. Szeretnék nem olyan emberek között lenni akiknél folyamatosan arra kell gondoljak hogy mi az ok amiért úgy ahogy bánnak velem. Mert van elég bajuk és nem látják mit tesznek.


Igazából nincs megállás, az élet folyamatosan megy tovább. Nem szakadhatsz ki ha nem akarsz hajléktalanná válni s más nem viseli a gondodat.

Akárhányszor beszélgettem valakivel mindig én voltam az aki inkább meghallgatta és tanácsot adott.

Valahogy az én esetemben vagy át sem látták az egészet vagy csak a saját problémájuk foglalkoztatta őket. Nagyon érdekes téma ez egyébként. Én jó vagyok vígasztalásban, lelki beszélgetésekben pedig rengeteg zűr van körülöttem mindig.


Ide-oda regisztrálok az interneten, ennek is írok, annak is - mégsem látok bele senki lelkébe. Pedig mindenkinek van, csak sokan elrejtik. Engem pedig pont az érdekel hogy lelkileg őszintén lehessek valakivel, vagy ha az nem megy akkor legalább egyedül zavartalanul őszintén magammal.

19/F


2016. júl. 2. 21:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem.
2016. júl. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Igen nagyon szeretnék lelépni és feladni jelenlegi életem a sérelmek és a kihasználtság miatt.
2016. júl. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy a második komoly válasz volt-e, ha igen akkor miért?
2016. júl. 2. 21:35
 4/13 anonim ***** válasza:
Sokszor eljátszottam már a gondolattal, hogy eladom a házat és kimegyek külföldre, vissza sem nézek.Az itt uralkodó, nem normális mentalitás, z anyagi kilátástalanság...Fárasztó, unalmas, kiábrándító az egész.
2016. júl. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Mintha magamat olvastam volna.
2016. júl. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%
Megértem a problémádat mert sok ismerősöm járt hasonló cipőben mint te, sőt még én is. Az én helyzetem nem volt durva mert a családomba vanak fontos emberek, de csalódtam egy hatalmasat a legidősebb testvérembe, szerelmi életem kész kudarc és katasztrófa a korombeliek már majdnem ott tartanak hogy házasságot kötnek és gyereket vállalnak, néhánynak már van is gyereke, és boldog családként élnek. Én nekem jóformán a szüleim, meg az egyik testvérem és összesen 3 barátom van akik miatt még úgy érzem jó helyen vagyok itt. Én is sokat tanultam a múltamból, nyitott szemmel járok, és mindig figyelek a környezetemre, mindig alapos vagyok, megfontolt és igyekszem előrelátó lenni. A jövőmet amennyire tudom alapozom, gyűjtök egy amolyan vésztartaléknak való összeget hogy ha hirtelen valami közbejön legyen miből kiindulnom. Amennyire tudom fejlesztem magam minden téren és felvettem a túlélési ritmust hogy ha esetleg hirtelen át kell váltanom túlélőbe mert így hozza az élet akkor a jéghegy hátán is életbe tudjak maradni. Sok nálam idősebb emberrel jobban kijövök mint a korombeliekkel és pont azért mert sokan úgy látják hogy én 24 évesen egy 35 éves módjára gondolkozom. Én általában mindig feltudom találni magam, lelki ismeretes vagyok. Sokan mondták már miért nem megyek külföldre, vagy miért nem megyek olyan nagy városba ahol jóval több lehetőségem van. Ennek persze oka is van hogy miért nem, mert vannak akik számítanak rám és segítségre szorulnak. Csak is azért vagyok itt mert tőlük visszakapom azt amit adok nekik. Persze nem vagyok megelégedve önmagammal mert társat keresek régóta, 3 évvel ezelőtt amikor még a régi munkahelyemről kivágtak mert nem voltam nekik elég jó (kis pénzért ne is várják el) és persze akkor vesztettem el két olyan barátomat akik nekem fontosak voltak az életben, egyik a gyerekkori barátom akivel szinte nagyon pici korunk óta ismerjük egymást. A másik általános iskolás legjobb barátom balesetben szörnyethalt. Akkor volt az amikor egy lánynak udvaroltam és egyik napról a másikra undorítóan lerázott, és meg is alázott. Ez mocskosul undorító húzás volt tőle és persze amikor ismerkedni próbáltam az akkori kövér külsőm miatt kaptam a pofonokat hogy én mégis mit akarok. Pénzem sem volt, állást se találtam 4 hónapig, és így az emberek leírtak engem hivatalos naplopónak mert nem értették meg hogy nincs munka annyi, nem vesznek fel akárkit. Az is lerombolta az önbizalmam hogy mások vígan elvannak az egyetemen, én még az érettségit is nehezen bírtam megcsinálni mert nem voltam sosem jó tanuló, mert van némi felfogási nehézségem. Ezeket a dolgokat leküzdöttem mert a sok depizés után egy kedves kolléganőm volt az aki felébresztette bennem a túlélőt és az új énemet aki jelenleg vagyok. Persze nem vagyok túl sikeres, de már elindultam előrébb az életben, persze vannak már jócskán terveim, már ígérik a munkahelyemen hogy beiskoláznak és akkor meglesz az előrelépésem is, ha meg nem akkor lesz másik állásom ahova tárt karokkal várnak csak a jelenlegit biztosnak érzem.
2016. júl. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Ha valaki beszélgetni írjon nyugodtan.


Mondhatnám azt hogy örülök meg nem is hogy talán más is érez hasonlóan. Igazából valószínű hogy mindenki életében megtapasztalja ezt az érzést, aztán tovább lép rajta és megy, belesimul a hétköznapokba.


Nem tudom most mi vigyen tovább, mi az ami innét is tovább tudna vinni az életemben. Céljaim vannak, mégha sokszor értelmetlennek is látom őket.

Egy-két dolog amit nem részleteznék, aztán ott van a szeretet. Szeretni és szeretve lenni csodálatos dolog, mégis elment tőle a kedvem. Úgy látom hogy amit mi emberek szeretetnek nevezünk az az hogy a másiktól megkapjuk azt amire vágyunk s mi is megadjuk neki. Ez működhet jól, s ott van még a bizalom és a többi feltétel. Működhet jól de könnyebben összeomlik.

Élni valakiért. Próbáltam már elégszer. Volt már úgy hosszútávú kapcsolatom hogy csak a lány körül forgott a világom és egyébként is sokszor ha valamit akartam, ha jobb ember akartam lenni akkor egy nőért lettem az.

Aztán végül mindig egyedül maradva, mintha az egész életem - legyen egy épület - újabb emeletje rám omolva úgy hogy még az előző alól sem kapartam ki magamat.

Tanácsot adni könnyebb. Tudom mi a recept a boldogsághoz. Például az hogy a célhoz vezető út is szép, hogy szeresd magad és utána keress valakit magad mellé és a többi...


Az az akadály hogy elfáradtam és már nem akarom végigjárni ugyanazokat az utakat amik a semmibe vezetnek. Haverok, buli, tartozni egy társasághoz ahol vagy csak egy tag vagy, vagy az egész középpontja.

És még sok minden amihez semmi erőm s kedvem.

2016. júl. 2. 21:57
 8/13 anonim ***** válasza:
Hja elvtársak, az élet nem habostorta.
2016. júl. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
"A nemzetközi helyzet egyre fokozódik."
2016. júl. 2. 22:19
 10/13 anonim ***** válasza:
47%

7 évig voltam depressziós, utána kilábaltam belőle segítséggel...nem rég ért véget majdnem 2 éves kapcsolatom, lelkileg még megvisel, de sokkal erősebb vagyok, mint legutóbb...

én nem lépnék le feladva mindent! én küzdök tovább azért, hogy sikeres legyek, hogy boldog legyek!

nem menekülök el, inkább előnyömre fordítom az aktuális problémákat...például most ismét megváltozhatok teljesen, mert érzelmileg megzuhantam és a helyreállítás alatt én dönthetem el, hogy hogyan szeretném folytatni...

túl sokat tettem azért, hogy elérjem azt ahol most tartok, most kicsit megcsúsztam, de nem futhatok el!


23F

2016. júl. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!