Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha valaki csalódott az ajándék...

Ha valaki csalódott az ajándéka miatt és ezt az ajándékozó észreveszi, akkor érdemes letagadni és azt mondani, hogy "nem, örülök neki"?

Figyelt kérdés
Hogy fogadnád, ha egy barátod lenne csalódott, és hogy, hogyha egy közeli családtagod nem örülne az ajándékának?
2016. júl. 3. 16:45
 1/3 anonim válasza:

Nem könnyű az ilyesmi. Viszont én azt mondom, hogy jobb az őszinteség, mert ha füllentesz lehet, hogy kellemetlenebb dolgok alakulnak ki a helyzetből. Ha rendesen mondod meg az igazat, tehát nem vágod hozzá az ajándékozóhoz, hogy " Mi a csudának vetted ezt?!" vagy hasonló, akkor ha okos az illető nem veszi sértésnek szerintem, legalábbis remélem...

Titkolózni, nem jó, mert később esetleg nagyobbat "robban" ha kiderül.

2016. júl. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Inessential ***** válasza:

Ha látja rajtam, hogy nem tetszik, akkor minek hazudjak?

Én azt mondanám, hogy a szándék a fontos. Mert így is van.


"Hogy fogadnád, ha egy barátod lenne csalódott, és hogy, hogyha egy közeli családtagod nem örülne az ajándékának?"

Ebben az esetben sem díjaznám, ha hazudnának nekem.

2016. júl. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én általában kitalálok valami vicceset, kevésbé sértőt annak leplezésére, hogy nem örülök neki annyira. Vagy nagyon illedelmesen megköszönöm, amivel ugye kifejezem a hálámat, de mégsem fejez ki örömet.
2016. júl. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!