Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi értelem az életnek nagyjából?

Pontpontvesszöcske12 kérdése:

Mi értelem az életnek nagyjából?

Figyelt kérdés

Tudom ismételt kérdés, de tényleg?

Sokat gondolkozok ezen de semmi...

Engem gyermekkorom óta arra tanítottak hogy Isten létezik bárhogyan is legyen...

De le van írva hogy egyszer visszajön, nem?

Vagy nem?

Miért vagyunk?

Nagyon nehéz kérdés tudom, de választ szeretnék.

Az ember létezik, társadalmat alakított ki, olyan tudása van ami egy állatnak sincs, bizonyíték földönkívüliekre nincs, vagy legfeljebb kamu az egész, nem?

Én egyszerűen nem értem...

Az ember mindent kitalált már hogy értelme legyen az életnek...



2016. júl. 6. 21:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
En az emberi kapcsolatokban latom az ertelmet. A jo minosegu emberi kapcsolatokban. Tudom, hogy neha veszithetunk el valakit, illetve nem egyszeru kezelni oket de ettol fuggetlenul en ugy gondolom egy kapcsolatban (barati, parkapcsolati) keresendo az elet ertelme es celja.
2016. júl. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Összességében semmi, de egyénenként adhat mindenki értelmet a saját életének. De azt majd 80 évesen eldöntöd, hogy a tiédnek volt-e értelme.
2016. júl. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
Felkelsz-melo-hazaèrsz kèsőn-ès bele esik a fejed a tànyèrba, kb.màsnap ugyan ez
2016. júl. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Az az értelme, hogy megszülettünk és mivel megszülettünk fel kell nőni és közbe végigjárni a ranglétrát, ki meddig jut ebben. Van aki már a bölcsiben a sorsa végéig ér, van aki alsóban, felsőben, közép iskolás korában éri vmi, sokan meg nyugdíjas korig élik a létüket.
2016. júl. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
40%
Az élet értelme maga az élet, mert benned van a túlélési ösztön, az élet értelme az utódnemzés, mert benned van a fajfenntartás ösztöne, az élet értelme a boldog pillanatok újra és újra átélése, mert érző lény vagy.
2016. júl. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Számomra az érzések széles skálájának az átélése az értelme és célja. Mert ettől vagyunk igazán emberek.

A kapcsolatokban folyton csak csalódtam, úgyhogy ha ez az értelme, akkor az enyém megbukott.

2016. júl. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Az élet csak létezik, értelem nélkül. Az életed értelme, hogy átadd a módosult genetikai információdat egy következő egyednek, és fenntartsd a létezést, az információt. Kiábrándító.
2016. júl. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
2016. júl. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Azt hallottad már, hogy nem az lényeges, hogy milyen hosszú az élet, hanem, hogy milyen széles.
2016. júl. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
33%

Fejlődés.

Ha többet szeretnél tudni, írj rám.

2016. júl. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!