Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Manapság miből élnek meg az...

Manapság miből élnek meg az emberek? Mert nem munkából, az tuti.

Figyelt kérdés

Pest egyik forgalmas helyén dolgoztam, és mivel várni kellett, ezért láttam az utcát, a teret.


Azt láttam, hogy napközben, munkaidőben rengeteg ember lézengett csak úgy. Cél nélkül, csak úgy mászkáltak, nézelődtek. Nem a nyugdíjasokra figyeltem fel, nyilván nekik van idejük. Nem a diákokra, nekik szünetük van, hanem a 23-50-es korosztályra, és ebből volt a legtöbb. Nem értem, miből élnek meg, vagy hogyan?


2016. júl. 8. 20:32
 1/9 Üres tükör ***** válasza:
A Blaha eleg forgalmas. Ott dolgoztal? Akkor engem, a noveremet es a pasijat is lathattal ott. Mindharman szabadsagon vagyunk ...
2016. júl. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
24%
segélybűl, szülőkből, csalásból, párjukból
2016. júl. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Van szabadság is, van több műszakos munkarend, illetve az amit előttem írtak :)
2016. júl. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Turisták bőven akadhattak, főleg ha Budapest frekventált helyéről van szó. Illetve szabadságukat töltő emberek is lehettek, vagy éppen valaki munkaidőben volt szüneten, vagy a munkája miatt tartott valahová. Budapesten annyi ember van, hogy egy forgalmas téren rengeteg ember fordulhat meg. És huszonévesek még bőven lehetnek tanulók is. Ez összeadódik és kész is a forgalmas tér. (Egyébként ha számolgatunk, akkor az ország népességének kevesebb mint a fele dolgozik [nagyjából 4 millió 200 ezer] és így már másként mutat.)
2016. júl. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
23 még simán egyetemista. Többinek olyan a munkabeosztása, pl. délutánra megy, vagy már jön haza, vagy ebédidőben kijár valami kajáldába.
2016. júl. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
39%
Valahol, igazad van. Egyszerű munkából nem is lehet megélni. Mivel nem tudok belőle megélni, akkor meg, tök mindegy, hogy dolgozok, vagy sem.
2016. júl. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 MZ.per.X ***** válasza:
88%

Gratulálok, sok embert láttál Budapest egyik forgalmas csomópontjában, és ebből vonsz le téves következtetéseket.


De ha úgy nézzük, akkor te is épp "dolgoztál" és ráértél nézelődni, hát miből élsz te meg? :D

2016. júl. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
94%

A benned felmerült kérdéstől, bennem is felmerült egy óriási: Manapság miért képtelenek olyan kevesen kicsit is gondolkozni?


Először is vegyük az embereket: Szerinted a 23-50-es korosztály csak dolgozó ember lehet, aki minden hétköznap a munkában van?

Lehettek:

- Szabadnaposok.

- Olyanok, akik a munka miatt mentek valahova.

- Olyanok, akik találkozó miatt vártak.

- Olyanok, akik kiugrottak kajáért.

- Diákok.

- Turisták.

- Más műszakban dolgozók.


És azt sem értem, hogy miből állapítottad meg, hogy cél nélkül mászkálnak? Ha engem meglátsz sétálni az utcán, miből állapítod meg, hogy cél nélkül mászkálok?

Simán lehet, hogy:

- Nézelődök, mert valamit venni akarok.

- Várok valakit, mert találkozóm lesz.

- Szép az idő, ráérek odaérni valahova, szóval nem sietek.

- Sokára megy a buszom, addig nyugisan sétálok és nézelődök.

2016. júl. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
szabin van, kő gazdag s nem dolgozik, délutáni műszakos, éjjeli műszakos, stb...
2016. júl. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!