Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Manapság milyen munkából...

Manapság milyen munkából lehet normálisan megélni? Ja és ti miből (szakma, munka) éltek meg?

Figyelt kérdés
Pl. hogy ne kelljen éhezni stb.Ja és leirhatnátok azt is hogy mennyit kerestek és hogy hány órával.
2009. okt. 11. 17:55
 1/6 anonim ***** válasza:
24%

Bármilyen munkából meg lehet itthon élni úgy, hogy ne kelljen "éhezni".


Ha nincsenek adósságaid, akkor a minimálbér fedezni képes a rezsit és az alapvető szükségleteket.

Nem mondom, hogy sok, mert nem az, de a magyar fizetésektől senki nem fog éhen halni.

2009. okt. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
Ezt majd légyszíves mondd meg azoknak a gyerekeknek is akik alig várják péntekről hétfőre, hogy iskolába mehessen mert akkor kap először ételt
2009. okt. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
61%

árú összekészítő vagyok és napi 8 órát dolgozom néha hétvégén is és kb 80-90 ezret kapok.az arra elég hogy éppen ne haljak éhen.ilyen árak mellett és a rezsi se kevés ez ló*asz.

túlélő művésznek tartom azokat akik két gyerekkel minimál bérből élnek meg:( annak adnák annyi aki kitalálta,hogy annyiból meg lehet élni!!

2009. okt. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Minimálbérből nemigen lehet megélni, úgy, hogy mellette még rezsit is tudjál fizetni. Kajára, ruhára még talán elég lenne, ha nem lenne utazás (pl. bkv bérlet), meg a rezsi. És akkor abban még semmi nincs benne, amit normális életvitelnek lehetne nevezni. Aki ennek az ellenkezőjét állítja, az vagy fakír, vagy hazudik, vagy fogalma sincs, miről beszél.
2009. okt. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mérnök vagyok, erőműben, napi 8 órával havi nettó 400.000.

De én még kétkezi munkást se láttam errefelé éhezni (kőműves, ács, festő, vízsszerelő, burkoló, satöbbi). Aki tisztességesen dolgozik, mindnek folyamatosan van munkája. És ezzel tisztes megélhetése. Csak manapság nem divatos a kétkezi munka (szaki), vagy ha igen, akkor a becsületes vállfaja nem divatos...

2009. okt. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy te nem láttál ilyet, de attól még van. A múlt hónapban például egy ötvenéves asszony HALT ÉHEN, pedig volt minimálbéres munkája. És valószínűleg neki még gyerekei se voltak. Ezek tények, itt egy cikk róla:


[link]

2009. okt. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!