Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy lehet a sikertelenséget...

Hogy lehet a sikertelenséget feldolgozni?

Figyelt kérdés

Anya vagyok, feleség. A közelmúltban volt állásom, de leépítés volt, és főiskolára jártam, ahonnan kirúgtak.

Hogy lehet a sikertelenséget feldolgozni? Anyagilag nem megterhelő a kiesett fizetésem, de lelkileg már tényleg nagyon rossz állapotban vagyok, gyógyszert szedek depresszióra.

Úgy érzem, a gyermekem előtt is kudarcot vallottam. Egy kisebb városban élünk, ahova a férjemet köti a munkája, munkalehetőség semmi, közcélú- és közmunka sorbanállásos. Lelkileg viszont nagyon nem viselem jól. Van aki járt már így?


2016. júl. 11. 18:51
 1/5 anonim ***** válasza:
40%

Depresszióra gondolkozni kell, gyógyszer nem segít.

Olyan mint gyászra inni. Csak elnyomja, de nem szünteti meg, így még csak rosszabb lesz.

Ugyan úgy lehet mint minden mást..., gondolkodással, megfelelő hozzáállás kreálásával.

Írj rám ha kell segítség benne.

2016. júl. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Alternatív módszerrel. Találj egy hobbit, amit szeretsz csinálni, amivel esetleg másoknak is segíthetsz. Ki tudja, ha jó vagy benne, az egyrészt az önbecsülésedet is felépíti, másrészt abból később karrier is lehet.

A gyermeked nem tudom, hány éves, ha csak néhány, aligha érdekli, hogy az édesanyja mit dolgozik. Neki az a fontos, vele milyen kapcsolata van.

2016. júl. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem meg kéne tanulnod megszeretni magadat. Nem látok bele a fejedbe, de szerintem egy-egy ilyen sikertelenség közben hasonló gondolatok játszódhatnak le a fejedben: "Nem vagyok elég jó." Ha megtudod szeretni magad, akkor az ilyen gondolatok el fognak tűnni. Nem úgy fogsz tekinteni magadra, mint valami csődtömeg, hanem csak szimplán úgy állsz hozzá egy-egy ilyen dologhoz, hogy ez most éppen nem sikerült, legközelebb másképp lesz.
2016. júl. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem a sikertelenség az alapvető problémád, hanem az, hogy sokat akarsz teljesíteni. Mások éheznek, nálatok nem okoz komoly gondot a fizetés kiesése. Szerinted, ez sikertelenség?

Vágj bele valami újba.

2016. júl. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, hasonlóképp voltam a munkahelyet illetően, én is így éreztem...

Úgy lehet feldolgozni, hogy

- kibőgöd magad és kiengeded magadból az egészet egyszer és mindenkorra, amikor senki sem lát. De végleg, utána pedig kontrolláld hogy ne ülj a szarban lubickolva vele tovább!

(Ráadásul neked anyagilag sem megterhelő, én az albérlettel ezt a kiborulást úgy 2-3x eljátszottam este, hogy ki kellett bőgnöm magam, hogy hamarabb szabaduljak tőle.)

-ezután összeszeded magad szépen és talpra állsz, abbahagyod a picsogást, mert tudod, hogy ezek tények, amik adottak és nem tudsz változtatni rajta, legalábbis a depresszióval semmiképp. Amit történt, megtörtént, nem tudsz már változtatni rajta. Akkor meg próbáld meg jól érezni magad kicsit, úgy tehetsz a legtöbbet magadért, s a családodért, gyerekedért is.

- Kezd ej célokat kitűzni magad elé: a munkákat 2-3 naponta max. nézd át (ilyenkor nyáron lappang amúgy is), nézz körül az interneten, tanfolyamokra is beiratkozhatsz, nyelvtanfolyamra is, amik hasznosak.


Előbb utóbb sikerül másik munkahely, ha anyagilag megvagytok, inkább pozitívan állj hozzá, nem leszel munkanélküli a nyugdíjadig, ezt a kis időt meg ne cseszd el, hanem élvezd ki, hogy több a szabadidőd.



Ezek tudtak segíteni.

2016. júl. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!