Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ez miféle felfogás? Valami új...

Ez miféle felfogás? Valami új trend? "Nem léteznek nemek"

Figyelt kérdés

Megismerkedtem egy lánnyal, aki elég fura nézeteket vall. Azt mondja, hogy annyira furcsa, hogy én még hiszek a "nemekben". Jó lenne már felfogni, hogy olyan hogy nő és férfi nem létezik, idegesíti hogy a nőknek házimunka jut, mert ő karrierista akar lenni. Ha egy férfi megdug sok nőt, az mekkora király de ha egy nőt dugnak meg sokan az miért szégyen? Ilyesmiken agyal egész nap, és elárasztja a Facebookot a hasonló okosságaival, meg olyanokat mond hogy ha gyereke lesz akkor nem fogja neki megmondani, hogy fiú-e vagy lány, mert minek, olyan nem létezik. Ő maga biszex (az említett ok miatt) és 22 éves.

Én nem ítélkezem, csak elég fura ez a felfogás,még nem hallottam ilyenről és kíváncsi vagyok, hogy ezt mi okozza? Ő az egyetlen, akitől eddig ezt hallottam. Persze, azzal egyetértek hogy egy háztartásban fontos a munkamegosztás (habár nőként nem bánom, ha házimunkát kell csinálnom) de miért kell ilyen sületlenségeket állítani meg a gyerekét is erre nevelni? Nemek nyílván vannak, pszichológiai és biológiai különbségek is vannak köztünk, meg tudom hogy van ilyen "ki minek érzi magát" felfogás is (gender), de még ez se azt mondja, hogy nincsenek nemek.


2016. júl. 23. 21:53
 1/6 anonim ***** válasza:
25%
Valószínűleg a leányzó nagyon szeretne már egy olajos masszázson résztvenni, csak eddig még nem volt hozzá bátorsága! Nem vagyok híve a kibeszélésnek, de nem csúnya véletlenül?
2016. júl. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szép, de régen nem volt
2016. júl. 23. 22:03
 3/6 anonim ***** válasza:
76%

Lényegében nem akarja, hogy beskatúlyázák a gyereket az alapján, hogy fiú vagy lány.

Nem értem miért számít bármit is, hogy valaki lány vagy fiú? Miben más egy lány élete? Ugyanazt várja el a társadalom mind a két nemtől: menj iskolába, tanulj, legyen szakmád, keress munkát, legyen családod.

A tulajdonságaink sem feltétlenül kötödnek a nemekhez, rengeteg lányos fiú van illetve fiús lány. Az ő nézete szerint elsősorban emberek vagyunk, nem pedig férfiak vagy nők. Nem kell elfogadni ezt (én sem fogadom el, de megértem, hogy egyes emberek így gondolják).

2016. júl. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
49%

Ez nem új dolog Svéd óvodákban nincsenk kisfiúk és kislámyok csak barátok!

Ezen kívül németországban is hajlanak efelé a nevelés felé, a gyerek dönti el milyen lesz és nem kémyszerítik kisnadrágba ha szoknyát akar hordani vagy éppen fordítva.

2016. júl. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Gondolom a genderelmeletrol beszelt.

Itt olvashatsz rola bovebben'


[link]


En egyet tudok erteni es azonosulni tudok ezzel a szemlelettel.

2016. júl. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Annyira nem új trend, de hozzánk most ért el. Sajnos ennek a trendnek is az az óriási hibája, hogy sok követője az elfogadás jegyében elítéli azt, aki nem tekint a dologra pozitívan.

A dologgal az a baj, hogy elég sok átgondolatlanság van benne. Az előző válaszoló elég jó összefoglaló cikket linkelt az alapjairól és rámutat pár hibájára. Pl. azt gondolják az eszme követői, hogy ne a neme szerint kezeljük a gyermeket, hanem majd ő eldönti. Ez szép és jó, de attól még a pszichológia működik. Ha teszem azt, fiú született, nem fiúként nevelik, hanem majd ő eldönti, de az anyja lányt akart, akkor akarva-akaratlanul lányosabbá fogja nevelni és a lánynak fogja magát érezni a gyermek. Szóval a dolog, maximum egy steril környezetbe idealizált eszme. A valóságban nem igazán működőképes.

Arról nem is beszélve, ha a gyermek épp más nem szerepeit venné fel, puszta kíváncsiságból pár hétre játékként és a szülei bátorítják. Ugyanúgy a szülőktől függően fog változni és igazából nem is maga dönt.

Sok értelmét nem látom a dolognak. Inkább szól a szülők önnön megnyugtatásáról, mint a gyermek döntési szabadságáról.

Én elfogadom, ha valaki így gondolkodik, de nem értek vele egyet és nem látom értelmét.

2016. júl. 25. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!