Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi ez a nagy 20 ev felett mar...

Mi ez a nagy 20 ev felett mar legyen sajat penzed kulonben kussolj felfogas ezen az oldalon illetve itt a topicban?

Figyelt kérdés

Ti ennyi idosen mar doolgoztatok?!

Ha igen akkor lenne meg par kerdesem.

Diak munka vagy rendes?

Ha diak munka akkor milyen egyetemre jartal, es milyen szakra?

Ha rendes akkor mi a vegzettseged?

Ha nem dolgoztal akkor hozzad nem szol a kerdes ne vedd magadra.

De komolyan erdekelne mert eleg idegesito hogy itt allandoan az megy, ha 20 eves korodra mar nem dolgozol, es otthon elsz esetleg egyetem miatt, akkor egy 0, kitartott szar ember vagy es kussolj, szadat fogd be mert egy semmi vagy..

Takarodj dolgozni.

Miert kell ez a mentalitas? Legyszi ne toroljetek mert nem provokalasnak szanom csak egyszeruen nem ertem!

Magyarazzatok el legyszi es valaszoljatok a fenti kerdesre, hogy ti milyen okbol kifolyolag dolgoztatok ennyi idosen, es mit??


2015. márc. 1. 13:44
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
30%
Azt jelenti, hogy nyáron bátran megemelheted a s*gged és elmehetsz egy kicsit dolgozni, ne teljesen eltartva legyél már.
2015. márc. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
55%
Ez a mentalitas akkor van, mikor 20 even felul kovetelozik az emberke, aki meg mindig otthon lakik, semmit nem tesz bele a kasszaba. Az jo, ha valaki tanul, de ne kovetelozzon. Mint itt ma, egy kerdes, 20 eves lany hisztizett a szemoldok puderert. Csak nem te voltal?
2015. márc. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
28%

1. Igen, dolgoztam. 18 éves korom óta, nem mentem fősulira. (egyrészt anyám nem bírta volna, másrészt én is inkább már dolgozni akartam)

2. Rendes munka.

3. Közgáz érettségi (váll. ügyintéző).

4. De nem ebben dolgoztam, szerződéses katonának mentem, néhány misszió, és 23 évesen már saját lakásom volt.

2015. márc. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
13%
Ja, hitel nélkül.
2015. márc. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
71%
Hát én például nyáron bátran megemelem a s*ggem 15 éves korom óta (vidéki vagyok, voltam pl kukoricát is címerezni), a pénzből egyetemhez szükséges dolgokat veszek. Nagyon drágák a könyvek, amiknek egy tetemes részét meg kell venni, sok van, amit használtan nem lehet, mert persze a legújabb kiadás kell. Vettem magamnak egy laptopot is legutóbb, mert arra is szükségem volt. Szüleimtől se ruházkodásra nem kapok pénzt, se higiéniai dolgokra (tusfürdő, fogkrém, fogkefe stb). Gimiben is szükségleti dolgokra költöttem a pénzem, bár gondolom nem kell 8 általánost végezni ahhoz, hogy tudjátok, kukorica címerezésből bizony nem kerestem annyit, hogy hónapokig megéljek belőle. Örültem, ha őszi kabátot és cipőt tudtam belőle venni.
2015. márc. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Igen.

Rendes munka.

Érettségi. (Marketing)

De otthon laktam, és nem kellett semmit fizetnem.

2015. márc. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

A kérdésre a válasz: igen, akkor már 4 éve dolgoztam, 18 éves koromig csak alkalmilag, nyáron és hétvégén, aztán elvégeztem egy 2 éves szakmát úgy hogy első évben inkább szünekben/hétvégén/délután dolgoztam, a második évre megbeszéltem a tanárokkal, hogy csak vizsgázni járok be. Diákmunka volt, első rendes állásom az iskola elvégzése után lett. Később kiderült, hogy akkor még nem tudtam, mit akarok, rosszul választottam szakmát, ezért levelezőn főiskolát kezdtem.

Az ok, amiért dolgoztam, az volt, hogy a családom csak annyira tudott támogatni, hogy lakhatásom/ételem és bérletem volt. Új ruhákat, szórakozást a saját pénzemből fizettem. Életem legjobb hangulatú évei voltak, rengeteg barátom volt, sokakat ismertem meg munka révén, mindig volt pénzem, azt csináltam, amit akartam. Mivel jól tanultam és dolgoztam, nálunk soha nem merült fel az, hogy "gyerek vagy, neked kuss a neved", valamit tettem már le az asztalra. A korábbi visszahúzódó lányból talpraesett, kommunikatív, határozott fiatallá nőttem.

Ha valaki 20 évesen még egy napot nem dolgozott, az elsősorban mindenképpen saját magának árt vele. Csak megerősíti vele azt, hogy mindenki szemében gyerek maradjon, ezen kívül semmit nem ér el önállóan. Ha a család tud támogatni anyagilag, persze jobb, ha az ember teljes bedobással tanulni tud, de nehezebben válik érzelmileg/anyagilag függetlenné a szüleitől. Ezért születik annyi "20 éves vagyok, és nem engednek el a szüleim ide-oda", vagy "van barátom, hogy mondjam meg a szüleimnek 19L" kérdések. Ezen kívül egyébként semmi baj azzal, ha a valakinek nem kell dogoznia tanulás mellett, de ha veri a mellkasát a szülei pénzére, és követelőzik, az nagyon szánalmas. Ők szokták leginkább megkapni a "menj dolgozni és költözz el" válaszokat.

2015. márc. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Én nem tudom mi ez bár 20 évesen az embernek illene dolgoznia, ha esetleg tanul akkor valami diákmunka vagy kisebb alkalmi is simán beleférne hogy azét kóstoljon bele az életbe, hogy tudja mi az hogy munka.


Én amikor végeztem az érettségivel akkor utána OKJ-ra mentem tanulni, közben első évben még nem dolgoztam még diák munkán sem csak gyakorlaton voltam. Utána nyáron raktam le a jogsit és a targoncavezetői OKJ-s vizsgát és hatóságit is ezt az autósuliban is le lehetett tenni és azt azért tettem le mert logisztikán tanultam és mondták hogy mellé nyugodtan végezzem el mert nem jöhet rosszul.


Amint végeztem az OKJ sulimmal sajnos nehezen bírtam elhelyezkedni a szakmámban akkor már elmúltam 20 éves de 21 még nem voltam. Alkalmi munkáim voltak, minden másnap pizzát és egyéb ételt vittem házhoz 10-12 órás műszakban, amikor nem ott dolgoztam akkor időnként amikor hívtam egy autóbontósba mentem el különböző dolgokat kiszereltem autókból rendelésre, elég jó órabért kaptam ott de annyi munka nem volt hogy állandóra feltudjanak venni pedig azt élveztem, főleg azt amikor egy egész hétvégét tölthettem ott az őrrel együtt aki egy nagyon jó haverom volt és ki volt nekem adva hogy egy roncs autóból mindent kiszerelni amit csak lehetséges, persze a nehezebb nagyobb dolgokat segítséggel kaptam ki, de a kisebb munkákat amik ilyen pepecselések voltak leginkább azokat egyedül végeztem. Meg ugyanott sokszor volt hogy egy kis teherautóval alkatrészeket kellett kiszállítanom műhelyekbe, házhoz, stb... Sajnos ott sem maradhattam hosszabb távon mert a cég nagy bajba került és spórolniuk kellett így engem küldtek el mivel csak beugrós voltam, és egy másik srácot aki főállásban volt ott. Utána pedig nagy ismeretséggel bekerültem a helyi gyógyszergyárba ahol nagyon jól keresek már. Elején nem kerestem jól, de most már átvett a cég és elég jó bérem lett. Azóta már eltelt jó pár év, jelenleg 26 éves vagyok és szerencsére nagyon sokat tudtam spórolni, 2 éve egy autót vettem magamnak amit rendbe is hoztam pár ismerős segítségével. Most a barátnőmmel már tervezzük azt hogy a megörökölt házát hogyan hozzuk rendbe.

2015. márc. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
82%

Bár én nem szoktam ilyen megjegyzéseket tenni, de azért válaszolok.

20 éves koromtól dolgozom, rendes munkát és önkéntes munkát is végeztem, iskola mellett, illetve nyári szünetben.

Másfél évet jártam egyetemre, de nem szerettem volna abban a szakmában dolgozni, és az állami féléveimet sem szerettem volna pazarolni, így elvégeztem egy okj-s sulit ami álmaim munkáját adta, 3 éven belül szeretnék újra egyetemre jelentkezni, már a mostani szakmámban.

Egyébként egészségügy, 12 óra talpalás, de valahogy tudtam egyszerre dolgozni és tanulni.

Sosem néztem le azt, aki suli mellett huszonévesen is otthon lakik és a szülei segítségére szorul. Bátyám az orvosit végezte el, nem is tudott volna mellette dolgozni, de cserébe kitűnővel végezte az egyetemet és most nagyon jól keres.

Én azokat nézem le, akik nem képesek a szüleiket tisztelni azért, hogy a felsőoktatásban is anyagilag támogatják, hanem csak azon jár az eszük, hogyan húzhatnák őket le jobban. Nem hajlandóak alapvető szabályokat betartani, de a követelőzésre mindig van energiájuk. Ilyen esetben megértem, ha megszólják őket.

2015. márc. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
85%
Mert nem tudják, hogy a mai világban milyen nehéz munkát találni. Én pályakezdő vagyok és még a szaros McDonald'sból is elküldenek, mert nincsen tapasztalatom.
2015. márc. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!